Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Ponad 15 porad i wskazówek dotyczących Safari dla komputerów Mac, które musisz znać

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Ponad 15 porad i wskazówek dotyczących Safari dla komputerów Mac, które musisz znać

Jeśli preferowaną przeglądarką na komputerze Mac jest Safari, możesz poprawić jakość przeglądania i uzyskać z niego więcej, modyfikując pewne ustawienia i poznając kilka porad i wskazówek. Chociaż mamy już artykuł na temat podstawowych ustawień przeglądarki Safari, które należy dostosować, aby poprawić jakość przeglądania, w tym artykule przedstawiamy kilka najlepszych wskazówek i wskazówek dotyczących przeglądarki Safari na komputerze Mac, które pomogą Ci lepiej i wydajniej korzystać z przeglądarki .

Najlepsze porady i wskazówki dotyczące Safari dla komputerów Mac

1. Włącz obraz w obrazie

W ciągu ostatnich kilku lat Safari znacznie się rozwinęło i ulepszyło jako przeglądarka — do tego stopnia, że ​​obecnie konkuruje z takimi przeglądarkami jak Chrome, Firefox i Brave i oferuje niektóre z najczęściej używanych funkcji, zapewniając jednocześnie stałą wydajność i lepszą obsługę Prywatność. Jedną z kilku funkcji oferowanych przez przeglądarkę jest tryb obrazu w obrazie (PiP), który udostępnia ruchome okno wideo, które można przesuwać w dowolne miejsce poza konkretną kartą przeglądarki. Dzięki temu możesz wykonywać wiele zadań jednocześnie podczas oglądania treści. Aby obejrzeć wideo w trybie PiP, podczas odtwarzania kliknij wideo dwukrotnie prawym przyciskiem myszy i wybierz Wprowadź obraz w obrazie opcja. Po zakończeniu zobaczysz wideo odtwarzane w ruchomym oknie. Kliknij okno, aby je przesuwać. A kiedy chcesz go zamknąć, naciśnij X ikona, aby wyjść z trybu PiP.

2. Spersonalizuj stronę internetową

Safari dla komputerów Mac oferuje mnóstwo opcji dostosowywania, w tym opcje dotyczące witryn internetowych — dotyczy to każdej witryny odwiedzanej online. Chociaż wiele modyfikowanych ustawień działa doskonale w przypadku różnych odwiedzanych witryn, istnieje kilka wyjątków, które nie działają dobrze w przypadku poprawionych ustawień. Z tego powodu, Apple zapewnia opcję indywidualnej personalizacji ustawień stron internetowych, dzięki czemu można personalizować różne strony internetowe za pomocą różnych ustawień. Aby spersonalizować stronę internetową, kliknij prawym przyciskiem myszy pasek adresu i wybierz Ustawienia tej witryny. Znajdziesz tutaj kilka różnych ustawień, takich jak widok czytnika, automatyczne odtwarzanie, powiększanie strony i uprawnienia użytkownika, które możesz zmienić zgodnie ze swoimi wymaganiami.

3. Wyświetl pełny adres URL witryny internetowej

Domyślnie pasek adresu w przeglądarce Safari pokazuje tylko nazwę domeny podstawowej witryny internetowej, aby zachować porządek. Jeśli jednak lubisz znać swoją dokładną lokalizację na stronie internetowej, możesz włączyć opcję wyświetlania całego adresu URL witryny. W tym celu udaj się do Preferencje Safari [command + ,] i idź do Zaawansowany patka. Teraz zaznacz pole wyboru obok Pokaż pełny adres strony internetowej. I to wszystko. Powinieneś teraz zobaczyć cały adres strony internetowej w pasku adresu.

4. Zapisz stronę internetową w formacie PDF

Mimo że dostępnych jest wiele usług „czytaj później” i dodawaj zakładki, które pomogą Ci dodać zakładkę do witryny/strony internetowej w celu ponownego odwiedzenia jej później, zdarzają się sytuacje, w których konieczne jest zapisanie osobnej kopii lokalnie na komputerze. W takich przypadkach Safari udostępnia narzędzie do zapisywania w formacie PDF, które właśnie to umożliwia. Aby zapisać stronę w formacie PDF, przejdź do strony, którą chcesz zapisać, dotknij Plik z menu Safari i naciśnij Eksportuj jako plik PDF. Na następnym ekranie wpisz nazwę i adres docelowy i naciśnij Ratować.

5. Dodaj do listy czytelniczej/zakładki

Często natrafiamy na interesujące strony internetowe i artykuły w Internecie, które chcielibyśmy później przeczytać/odwiedzić ponownie – niezależnie od tego, czy są one związane z pracą, czy czymś, co nas interesuje. Jednym ze sposobów zapisywania artykułów i stron internetowych jest użycie funkcji Lista czytelnicza i zakładki w przeglądarce Safari. Chociaż nie ma między nimi dużej różnicy, lista czytelnicza jest najlepszym wyborem do czytania offline i przydaje się, gdy chcesz coś przeczytać raz. Z drugiej strony dodanie strony internetowej do zakładek zawsze powoduje jej zapisanie w rejestrze, dopóki jej nie usuniesz. Aby dodać stronę internetową do listy czytelniczej lub zakładek, naciśnij przycisk udostępniania obok paska adresu i wybierz Dodaj do listy czytelniczej Lub Dodaj zakładkęodpowiednio.

6. Zmień domyślną wyszukiwarkę

Domyślną wyszukiwarką w przeglądarce Safari jest Google — jedna z powszechnie używanych wyszukiwarek w Internecie. Jeśli jednak jesteś osobą, która bardziej troszczy się o swoją prywatność i dlatego wolisz używać czegoś takiego jak DuckDuckGo. Lub, jeśli Twoja praca wymaga użycia innej wyszukiwarki, możesz zmienić domyślną wyszukiwarkę w przeglądarce Safari. W tym celu udaj się do Preferencje Safari [command + ,] i wejdź do Szukaj patka. W tym miejscu dotknij przycisku rozwijanego obok Wyszukiwarka i wybierz wyszukiwarkę z listy.

7. Zakładki wyszukiwania

Jeśli w przeglądarce Safari masz otwartych wiele kart przeglądarki jednocześnie, znalezienie w niej konkretnej karty jest nie lada zadaniem. Na szczęście Safari oferuje sprytną sztuczkę, która Ci w tym pomoże. W tym celu dotknij Pogląd i wybierz Pokaż przegląd zakładek. Alternatywnie możesz także skorzystać ze skrótu [shift + command + \] Wejść do Patka Przegląd. W oknie Przegląd zakładek naciśnij klawisze Command + F i w polu wyszukiwania wprowadź nazwę karty, której szukasz.

8. Przypinaj zakładki

Kolejną przydatną sztuczką dotyczącą zakładek w przeglądarce Safari, gdy masz otwartych jednocześnie wiele kart, jest możliwość przypinania kart, do których musisz często wracać. Aby przypiąć kartę, kliknij prawym przyciskiem myszy kartę, którą chcesz przypiąć, i wybierz Przypnij kartę z listy opcji. Możesz przypiąć wiele kart jednocześnie, a przypięte karty zmniejszą się i zajmą miejsce po lewej stronie, pod paskiem adresu.

9. Wycisz karty

Obecnie większość witryn internetowych osadza filmy lub reklamy na swoich stronach internetowych. Chociaż nie w każdym z nich odtwarzanie multimediów jest ustawione na automatyczne, tego samego nie można powiedzieć o każdej witrynie internetowej. Automatyczne odtwarzanie multimediów może stać się dość denerwujące, zwłaszcza gdy poziom głośności urządzenia jest wysoki. Aby sobie z tym poradzić, Safari umożliwia wyciszenie dźwięku na tej konkretnej karcie. Wszystko, co musisz zrobić, to dotknąć ikony głośnika na karcie odtwarzającej dźwięk, aby wyciszyć dźwięk z tej karty.

10. Ułóż zakładki

Podobnie jak w przypadku porządkowania folderów i plików na komputerze w oparciu o różne filtry, możesz zrobić to samo z kartami Safari. Ta sztuczka okazuje się niezwykle przydatna, gdy masz otwartych wiele kart jednocześnie. Aby rozmieścić karty na pasku kart, kliknij kartę prawym przyciskiem myszy i kliknij Rozmieść karty według. Kiedy już to zrobisz, będziesz mieć dwie możliwości: tytuł I strona internetowa. Teraz, w zależności od tego, jak chcesz rozmieścić karty, wybierz dowolną opcję, a Safari odpowiednio zmieni rozmieszczenie kart.

11. Użyj funkcji Wyszukaj

Look Up to jedna z najbardziej przydatnych funkcji przeglądarki Safari. Mówiąc najprościej, jest to połączenie słownika, Wikipedii i innych źródeł informacji, które pomaga szybko znaleźć szczegółowe informacje na temat różnych słów i wyrażeń, które można spotkać na stronie internetowej. Aby skorzystać z tej funkcji, kliknij prawym przyciskiem myszy słowo, o którym chcesz uzyskać więcej szczegółów/kontekstu, i wybierz Spojrzeć w górę. W oknie wyników przewiń w swoją stronę, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat wybranego słowa.

12. Strony internetowe AirDrop

Jeśli jesteś głęboko pochłonięty Apple ekosystemu i korzystasz z iPada lub iPhone’a, oprócz komputera Mac możesz także używać AirDrop do udostępniania stron internetowych – podobnie jak używasz plików AirDrop. Aby udostępnić stronę internetową z Safari, kliknij przycisk udostępniania obok paska adresu i z listy opcji wybierz AirDrop i wybierz urządzenie, na które chcesz je wysłać.

13. Użyj przekazania

Podobny do AirDrop, którego możesz używać do udostępniania stron internetowych różnym osobom Apple urządzeń, możesz także wykorzystać inne Apple wyłącznie funkcja Handoff, umożliwiająca przeglądanie stron internetowych na różnych urządzeniach. Dla tych, którzy nie są tego świadomi, Handoff to funkcja zapewniająca ciągłość, która umożliwia płynne przełączanie między różnymi urządzeniami i kontynuowanie czynności wykonywanych na jednym urządzeniu na drugim.

Aby skorzystać z funkcji Handoff, najpierw przejdź do Preferencje systemu na komputerze Mac i przejdź do Ogólny. Tutaj zaznacz pole wyboru, które mówi Zezwalaj na przekazywanie między tym komputerem Mac a urządzeniami iCloud. Podobnie upewnij się, że funkcja Handoff jest włączona na urządzeniu, na którym chcesz odbierać funkcję Handoff Ustawienia > Ogólny > AirPlay i przekazywanie. Następnie upewnij się, że jesteś zalogowany na tym samym koncie iCloud na tych urządzeniach.

Po zakończeniu, gdy przeglądasz stronę internetową w przeglądarce Safari i chcesz uzyskać do niej dostęp na innym (Apple) otwórz przełącznik aplikacji na drugim urządzeniu i kliknij wyskakujące okienko Safari u dołu ekranu. Alternatywnie, jeśli chcesz wyświetlić stronę internetową na innym urządzeniu na komputerze Mac, kliknij ikonę Safari (z ikoną telefonu komórkowego) w Docku, aby otworzyć ją w przeglądarce Safari.

14. Włącz widok czytelnika

Większość witryn internetowych, które napotykasz w Internecie, jest wypełniona dużą ilością treści i multimediów (zdjęć i filmów), w tym reklam. Może to czasami rozpraszać uwagę, gdy chcesz skupić się tylko na tekście artykułu. Na szczęście Safari ma widok czytelnika, który pomaga ograniczyć wszystkie elementy rozpraszające uwagę na stronie internetowej. Aby aktywować widok czytnika Safari, naciśnij ikonę widoku czytnika (poziome linie) po lewej stronie paska adresu, aby wyświetlić artykuł w trybie czytnika. A kiedy już skończysz czytać, naciśnij ten sam przycisk, aby wyjść z widoku czytnika.

15. Zobacz ostatnio odwiedzaną stronę

Chociaż możesz użyć historii, aby ponownie odwiedzić ostatnio odwiedzane strony internetowe, nadal wymaga to wykonania kilku kliknięć, zanim będziesz mógł ponownie wyświetlić stronę. Poza tym, jeśli korzystasz z trybu prywatnego, nie jest zapisywana Twoja historia i dlatego nie możesz uzyskać dostępu do ostatnio odwiedzanych stron internetowych przy ich użyciu. Jeśli więc ostatnio odwiedzałeś strony internetowe na określonej karcie — niezależnie od tego, czy jesteś w trybie przeglądania normalnego, czy prywatnego — Safari oferuje szybki i łatwy sposób na przejście do dowolnej ostatnio odwiedzanej strony internetowej na tej konkretnej karcie. W tym celu w zakładce, w której chcesz przejść do ostatnio odwiedzanych stron internetowych, naciśnij i przytrzymaj klawisz strzałki wstecz na pasku narzędzi i przewiń listę różnych ostatnio odwiedzanych stron i pozostaw kursor na stronie, którą chcesz odwiedzić otwarty.

Korzystając z wyżej wymienionych porad i trików dotyczących przeglądarki Safari (dla komputerów Mac), możesz dostosować niektóre elementy przeglądarki, a co za tym idzie, zmienić sposób, w jaki z niej korzystasz na co dzień, aby uzyskać z niej więcej. Niektóre z tych porad i wskazówek pomogą Ci ulepszyć korzystanie z Safari, inne pomogą Ci zwiększyć funkcjonalność i ułatwić przeglądanie.

Table of Contents