Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Ponad 40 najlepszych blogów FIRE (niezależność finansowa, wcześniejsza emerytura)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Ponad 40 najlepszych blogów FIRE (niezależność finansowa, wcześniejsza emerytura)

Ruch FIRE (niezależność finansowa, wcześniejsza emerytura) szybko się rozwija. Istnieje wiele blogów i podcastów poświęconych temu tematowi i wszystkiemu, co się z nim wiąże osiągnięcie wolności finansowej.

Przy tak wielu wspaniałych zasobach pomyślałem, że warto byłoby stworzyć zbiór najlepsze blogi FIRE. Tutaj znajdziesz ponad 40 blogów, które mogą pomóc Ci w Twojej własnej drodze do wcześniejszej emerytury.

Powiązana lektura: Ponad 50 najlepszych blogów o finansach osobistych, które powinieneś obserwować

Najlepsze blogi dotyczące wcześniejszej emerytury w zakresie niezależności finansowej

Oto nasza lista najlepszych blogów o ogniu. Na pewno znajdziesz mnóstwo treści, które pomogą Ci w Twojej własnej podróży.

1. Pan Pieniądze Wąsy

Money Mustache i jego żona przeszli na emeryturę w 2005 roku, będąc po trzydziestce, dzięki efektywnemu zarządzaniu pieniędzmi i inwestowaniu. Zaczął prowadzić swój blog dotyczący wcześniejszej emerytury po tym, jak zobaczył i usłyszał tak wielu przyjaciół zmagających się z podstawowym zarządzaniem pieniędzmi. Ten popularny blog FIRE obejmuje tematy związane z oszczędzaniem i finansami osobistymi i jest jednym z najbardziej znanych blogów o niezależności finansowej.


2. Emerytura przed 40

Joe Udo założył Retire w wieku 40 lat w 2010 roku, a w wieku 38 lat przeszedł na emeryturę z kariery inżyniera, aby zostać tatą i blogerem. Pisze o inwestowaniu, w tym o dochodach pasywnych, takich jak nieruchomości, a Retire by 40 zyskał reputację wśród najlepszych blogów FIRE. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o efektywnym zarządzaniu i inwestowaniu swoich pieniędzy, to jest świetny blog.


3. Wybierz FI

ChooseFI jest znany w społeczności FIRE z niezwykle popularnego podcastu, ale strona zawiera również bardzo aktywny blog o niezależności finansowej z rosnącą liczbą artykułów. Niektóre artykuły są napisane przez Jonathana i Brada, współgospodarzy podcastu, ale jest też zaangażowanych wielu innych pisarzy. Dowiesz się o takich tematach, jak oszczędne życie, nagrody za karty kredytowe, dodatkowe zajęcia i inwestowanie.


4. Pieniądze tysiąclecia

Millennial Money to blog o finansach osobistych założony przez Granta Sabatiera, który osiągnął niezależność finansową w wieku 30 lat. W 2020 roku Grant sprzedał Millennial Money firmie The Motley Fool, chociaż nadal jest związany z witryną. Jako jeden z najlepszych blogów FIRE, Millennial Money porusza tematy związane z oszczędzaniem, zarabianiem większej ilości pieniędzy i wcześniejszą emeryturą. W archiwach jest mnóstwo treści, a nowe posty są regularnie dodawane.


5. Bogaty i regularny

Julien i Kiersten spłacili ponad 200 000 dolarów długu w ciągu pięciu lat. Zaczęli Rich and Regular w 2017 roku i szybko zyskał popularność w społeczności niezależności finansowej i wcześniejszej emerytury. Dziś w witrynie znajdziesz treści pisane, podcasty i filmy.


6. Szalony Fientista

W Mad Fientist Brandon prowadzi blog i podcast poświęcony niezależności finansowej i osiąganiu jej na wczesnym etapie życia. Zarówno podcast, jak i blog są doskonałymi zasobami, a Laboratorium zawiera przydatny kalkulator „Time to FI” i pomocny tracker FI.


7. Ekstremalna wcześniejsza emerytura

Early Retirement Extreme (ERE), autorstwa Jacoba Lunda Fiskera, jest jednym z najstarszych blogów o niezależności finansowej. Od początku 2022 roku majątek netto Jacoba pozwoliłby mu kontynuować obecny styl życia przez 151 lat, a on ma więcej niż wystarczający dochód pasywny na pokrycie kosztów utrzymania. Oczywiście jest kimś, od kogo warto się uczyć i jest to jeden z blogów FIRE, które powinieneś śledzić.


8. Stać na wszystko

Afford Anything to blog FIRE i podcast Pauli Pant, jednej z najpopularniejszych blogerek FIRE. Paula osiągnęła niezależność finansową dzięki inwestowaniu w nieruchomości i pasywnemu dochodowi. Zarówno blog, jak i podcast obejmują różnorodne tematy związane z finansami osobistymi i zarządzaniem pieniędzmi.


9. Lekarz w ogniu

Lekarz w ogniu został napisany przez lekarza Leifa, który osiągnął niezależność finansową w wieku 39 lat po dziewięcioletniej karierze. Odszedł z medycyny kilka lat później w wieku 43 lat. Chociaż niektóre treści są skierowane do innych lekarzy, większość z nich będzie odpowiednia dla znacznie szerszego grona odbiorców. Witryna zawiera również kilka kalkulatorów, które są bardzo przydatne.

Rekommenderad:  Co to jest zawartość wirusowa i 6 techniki, aby stać się wirusowym

10. Nasza bogata podróż

Nasza bogata podróż należy do blogerów FIRE, Amona i Christiny Browning, pochodzących z San Francisco. Zaczęli dążyć do niezależności finansowej i wcześniejszej emerytury w 2011 roku i mogli przejść na emeryturę 8 lata później w wieku 39 lat (i z dwójką dzieci). Dziś mieszkają w Portugalii i prowadzą popularny blog FIRE oraz YouTube kanał.


11. Fionierzy

The Fioneers to blog FIRE założony przez Jess i Corey w 2018 roku. Oboje mają po 30 lat, pracują dla organizacji non-profit i założyli bloga, aby śledzić swoją podróż. Stosują podejście Slow FI, które pozwala im żyć szczęśliwszymi i zdrowszymi drogami do celu końcowego.


12. 1500 dni do wolności

Pan 1500 (Carl) założył swojego bloga FIRE, kiedy jego celem było przejście na emeryturę za 1500 dni w wieku 43 lat. Blog istnieje już od jakiegoś czasu, a on jest już na emeryturze od kilku lat! Obecnie ma majątek wart ponad $2 milionów i możesz śledzić wzrost jego inwestycji na blogu.


13. Oszczędne lasy

Pani Frugalwoods, Elizabeth Willard Thames, pisze o osiągnięciu niezależności finansowej dzięki ekstremalnej oszczędności. Państwo Frugalwoodowie mieszkają na wiejskiej farmie o powierzchni 66 akrów, ciesząc się życiem poza typowym 9 Do 5. Jest także autorką książki Meet the Frugalwoods: Achieving Financial Independence Through Simple Living.


14. Idź na krakersa z curry

Go Curry Cracker to jeden z najlepszych blogów o ogniu. Napisali ją Winnie i Jeremy, para, która osiągnęła niezależność finansową po trzydziestce. Udało im się to, minimalizując wydatki w każdy możliwy sposób i oszczędzając wysoki procent swoich dochodów.


15. Pomyśl o oszczędzaniu na emeryturę

Think Save Retire został założony przez Steve’a Adcocka, który w wieku 35 lat przeszedł na emeryturę z pracy w pełnym wymiarze godzin. Steve i jego żona podróżują teraz po kraju samolotem Airstream. W 2019 roku Steve sprzedał Think Save Retire. Kilka lat później blog jest nadal bardzo aktywny i bardzo przydatny. Znajdziesz artykuły napisane przez kilku różnych autorów, które obejmują wszystkie aspekty finansów osobistych.


16. Rewolucja Tysiąclecia

Millennial Revolution to niezależny blog dotyczący wcześniejszej emerytury finansowej, prowadzony przez parę, Kristy Shen i Bryce Leung, którzy zbudowali 7-rysunek portfela po trzydziestce. Teraz podróżują po świecie bez potrzeby 9-Do-5 stanowisko. Zbudowali wspaniałą społeczność, a ich posty na blogu FIRE wywołują wiele dyskusji w sekcji komentarzy.


17. Finanse na ognisko

Campfire Finance różni się od innych blogów z tej listy. Jest to witryna zorientowana na społeczność, która zbiera najlepsze treści związane z FIRE z różnych blogów. Jeśli szukasz miejsca, w którym możesz znaleźć świetne treści z różnych źródeł, to jest to miejsce.


18. Nasze następne życie

W Our Next Life możesz przeczytać o Tanji Hester i Marku Bunge (Tanja pisze posty na blogu) oraz o ich doświadczeniach związanych z wcześniejszą emeryturą. Oboje przeszli na emeryturę w 2017 roku w wieku 38 i 41 lat. Teraz spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu, ciesząc się wolnością finansową. Tanja jest także autorką książki zatytułowanej Praca opcjonalna: Wczesna emerytura w sposób bez grosza.


19. Fioletowe życie

Fioletowe życie zostało napisane przez anonimową blogerkę po trzydziestce. W 2015 roku, mając 25 lat, obliczyła 10-letni plan przejścia na emeryturę w wieku 35 lat. Jednak po pewnych zmianach finansowych i stylu życia udało jej się skrócić ten czas o połowę i faktycznie przeszła na emeryturę w 2020 roku. Żyje za około 20 000 $ rocznie (znane również jako „lean FIRE”), a jej posty na blogu zawierają wiele szczegółów na temat jej podejście do wcześniejszej emerytury.


20. Wcześniejsza emerytura teraz

Early Retirement Now to blog Karstena, który przeszedł na wcześniejszą emeryturę po karierze ekonomicznej. Jego żona jest byłą pielęgniarką (RN), która również przeszła na wcześniejszą emeryturę. Karsten pisze na różne tematy finansowe.


21. Stąpaj lekko, przechodź na wcześniejszą emeryturę

Angela zbudowała wokół swojego bloga wspaniałą społeczność, z wieloma komentarzami do większości postów. Ma 30 lat i pracuje nad niezależnością finansową. Nie planuje wcześniejszej emerytury, ale chce mieć możliwość pracy z wyboru, a nie z konieczności.

Rekommenderad:  Jak pielęgnować szalone pomysły, które odnoszą sukces

22. Pan Tako ucieka

Pan Tako osiągnął niezależność finansową w wieku 38 lat. Na jego stronie możesz zobaczyć jego aktualną wartość netto (ponad $4 milionów) i jego roczny dochód z dywidendy (ponad 60 000 USD). Przez większość swojej kariery zarabiał mniej niż 100 000 dolarów rocznie, a on i jego żona również 2 dzieci, więc jest doskonałym przykładem tego, co jest możliwe.


23. Pan Free w wieku 33 lat

Pan Free w wieku 33 lat to Jason Fieber, który, jak można się domyślić, osiągnął wolność finansową w wieku 33 lat. Ma naprawdę inspirującą historię przezwyciężenia trudnego dzieciństwa, aby znaleźć się tam, gdzie jest dzisiaj. Teraz Jason mieszka w Tajlandii i szkoli innych w zakresie niezależności finansowej.


24. Czujność finansowa

Financially Alert to jeden z moich ulubionych blogów poświęconych wcześniejszej emeryturze. Michael Quan wycofał się ze świata korporacji w 2012 roku w wieku 36 lat. Obecnie jego majątek netto wynosi nieco mniej niż $3 milionów, ale ma długoterminowy cel 10 milionów dolarów. Oprócz tego, że jest blogerem i trenerem FIRE, jest także ojcem pozostającym w domu. Michael ma również niesamowite zasoby o nazwie FIRE Planner: A Workbook krok po kroku, aby osiągnąć swój pełny potencjał finansowy.


25. Osiągnij niezależność finansową

Osiągnij niezależność finansową to blog Pauline Paquin. Jest po trzydziestce iw 2010 roku porzuciła pracę na pełen etat, aby rozpocząć niezależną działalność pisarską. Obecnie mieszka w Gwatemali i pisze dla kilku blogów o pieniądzach i podróżach.


26. Przypadkowy POŻAR

Accidental FIRE to blog Dave’a, faceta po czterdziestce, który osiągnął niezależność finansową nieco „przypadkowo”. Dave ciężko pracował, oszczędzał tyle, ile mógł i regularnie inwestował, ale niekoniecznie dążył do niezależności finansowej. Kiedy natknął się na blog Mr Money Mustache i zapoznał się z koncepcją FIRE, Dave zdał sobie sprawę, że osiągnął już finansową niezależność, zgodnie z 4reguła %. Dave nadal pracuje w niepełnym wymiarze godzin i nadal publikuje treści na swoim blogu FIRE.


27. Opuszczona kabina

Cubert jest anonimowym blogerem, którego celem jest wcześniejsze przejście na emeryturę. Mieszka na środkowym zachodzie z żoną i dwójką dzieci. Na blogu znajdziesz artykuły o oszczędnym życiu, nieruchomościach i nie tylko.


28. Tawkan

Tawcan to „poszukiwanie Kanadyjczyka z Tajwanu w poszukiwaniu radosnego życia i niezależności finansowej”. Celem Boba Lai jest osiągnięcie niezależności finansowej do 2025 roku, kiedy będzie miał około 40 lat. Publikuje artykuły o swoich dywidendach, a także o wielu innych tematach.


29. Czy mogę już przejść na emeryturę?

Can I Retire Yet to blog założony przez Darrowa Kirkpatricka. Darrow napisał także książkę zatytułowaną Can I Retire Yet? Darrow przeszedł na emeryturę w wieku 50 lat, a większość artykułów na tym blogu ruchu FIRE obejmuje takie tematy, jak oszczędzanie, inwestowanie, emerytura i wolność finansowa.


30. Minafi

W Minafi Adam bloguje o minimalizmie, uważności i niezależności finansowej. Ma około 30 lat i założył witrynę w 2016 roku, gdy posuwał się naprzód na swojej własnej drodze ku minimalizmowi i niezależności finansowej.


31. JLCollinsNH

JL Collins jest związany z ruchem niezależności finansowej dłużej niż ktokolwiek inny. Jest także autorem niezwykle popularnej książki zatytułowanej Prosta droga do bogactwa. Na jego blogu o niezależności finansowej znajdziesz artykuły o pieniądzach, życiu, podróżach i biznesie.


32. Korzeń dobra

Justin zaoszczędził i zainwestował wystarczająco dużo, aby móc przejść na emeryturę w wieku 33 lat w 2013 roku. Jego żona przeszła na emeryturę 3 lata później. Teraz cieszą się życiem ze swoimi 3 kids i Justin prowadzą blog Root of Good.


33. Droga do przejścia na emeryturę

Jim, bloger odpowiedzialny za Route to Retire, osiągnął $1 milion netto w 2017 r. Przeszedł na emeryturę w 2018 r. i przeniósł się ze Stanów Zjednoczonych do Panamy wraz z rodziną w 2019 r. Jim jest doskonałym przykładem kogoś, kto wykorzystał arbitraż geograficzny, aby osiągnąć niezależność finansową.

Rekommenderad:  Jak rozpocząć kuchnię duchów

34. Kominek Tuppennys

Tuppenny i jej mąż są w drodze do niezależności finansowej. Kiedyś była samotną nastoletnią mamą, a na blogu dużo pisze o oszczędności, oszczędzaniu pieniędzy i życiu za mniej.


35. Wolność jest świetna

Freedom is Groovy jest prowadzony przez parę znaną jako Pan i Pani Groovy. Pan Groovy napisał także książkę zatytułowaną The Groovy Guide to Financial Independence: How to Escape the Tyranny of Mandatory Toil in 14 Years or Less.


36. Inspiruj do OGNIA

Inspire to FIRE to blog faceta o imieniu Chris, który dąży do niezależności finansowej. Na jego blogu znajdziesz wiele treści związanych z inwestowaniem i innymi aspektami zdobywania FI.


37. Miłośnik wolnego czasu

Leisure Freak został napisany przez Tommy’ego, który przeszedł na emeryturę w wieku 51 lat po 31 latach pracy w branży telefonicznej. Porusza tematy takie jak finansowanie wcześniejszej emerytury, oszczędne życie i pozafinansowe aspekty wcześniejszej emerytury.


38. Artysta ucieczki

The Escape Artist przeszedł na emeryturę w 2014 roku w wieku 43 lat po tym, jak zbudował portfolio, aby wesprzeć swoją rodzinę 5. Jego blog istnieje od ok 6 lat i w archiwach znajduje się wiele świetnych treści.


39. Koszenie pieniędzy

MoneyMow to blog Carla, 29-latka z Danii. Planuje przejść na emeryturę w r 5 lat, kiedy ma 34 lata. Pisze na tematy takie jak oszczędzanie i inwestowanie, a także o swojej własnej podróży FIRE.


40. Australijski Firebug

Aussie Firebug został napisany przez, jak się domyślacie, Australijczyka dążącego do niezależności finansowej. Strategia tego anonimowego blogera FIRE z końca lat 20. polega na inwestowaniu w nieruchomości i tanie fundusze indeksowe.


41. Przejdź na emeryturę w wieku 45 lat

Retire by 45 to blog Dylin i Allison, pary mieszkającej w Kalifornii. Mają ciekawą historię emerytalną. Nie planowali wcześniejszej emerytury, ale obaj zostali zwolnieni z pracy i zakochali się w nowo odkrytej wolności.


42. Wolność 35 Blog

Freedom 35 został napisany przez samotnego faceta po trzydziestce mieszkającego w Vancouver w Kanadzie. Inwestuje w wiele różnych rzeczy, w tym prywatne kredyty hipoteczne, metale szlachetne i ziemię uprawną.


Ostatnie przemyślenia na temat najlepszych blogów FIRE

Jeśli chcesz osiągnąć wolność finansową i mieć możliwość życia i pracy na własnych warunkach, wymienione tutaj najlepsze blogi FIRE z pewnością zapewnią mnóstwo pomocy, wskazówek i inspiracji.

Ci blogerzy zajmujący się niezależnością finansową poświęcają się pomaganiu innym, takim jak Ty, a wielu z nich osiągnęło już własne cele związane z wcześniejszą emeryturą.

PRZECZYTAJ DALEJ: Ponad 50 cytatów o wolności finansowej, które motywują i inspirują

Table of Contents