Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Ponownie zatrudnieni pracownicy są często bardziej zadowoleni z pracy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Ponownie zatrudnieni pracownicy są często bardziej zadowoleni z pracy

Znalezienie odpowiednich osób do zatrudnienia nie jest pozbawione wyzwań. W rzeczywistości, przy rosnącej armii pracowników rezygnujących z pracy od wybuchu pandemii, znalezienie pracowników podczas „Wielkiej Rezygnacji” jest trudniejsze niż kiedykolwiek.

Odtąd temat ponownego zatrudniania znalazł się w centrum uwagi. Zdeterminowana, aby rzucić więcej światła na korzyści i pułapki ponownego zatrudniania pracowników przez małe firmy, Skynova, specjalista w zakresie fakturowania online dla małych firm, przeprowadziła ankietę 1000 pracowników, aby dowiedzieć się, ilu z nich zostało ponownie zatrudnionych przez byłych pracodawców.

Czy powinieneś ponownie zatrudnić pracownika?

Czy powinieneś ponownie zatrudnić pracownikaBadanie wykazało, że 55% pracowników ponownie zatrudnionych przez swojego pracodawcę było nieco bardziej lub znacznie bardziej zadowolonych ze swojego miejsca pracy niż wcześniej. W porównaniu z 37% uczestników badania, którzy po ponownym zatrudnieniu czuli się „mniej więcej tak samo” pod względem satysfakcji z pracy. Tylko 8% stwierdziło, że zadowolenie z pracodawcy było znacznie niższe lub nieco niższe po ponownym zatrudnieniu.

Najlepsze powody, aby ponownie zatrudnić pracownika

W badaniu przyjrzano się korzyściom wynikającym z ponownego zatrudnienia pracownika z perspektywy menedżera. Okazało się, że wiedza o jakości pracy pracownika w przeszłości była największą zachętą do ponownego zatrudnienia, a 82% menedżerów przyznało, że jakość pracy była głównym powodem przyjęcia byłych pracowników.

72% stwierdziło, że zgodność z zespołem była najlepszym powodem do ponownego zatrudnienia pracownika, a 68% stwierdziło, że powodem było mniej szkoleń. Połowa respondentów uważa przyspieszenie procesów rekrutacyjnych za główny powód zatrudniania byłego pracownika. 44% jako główny powód ponownego zatrudnienia pracownika wymienia mniejszą ilość zasobów wykorzystywanych do weryfikacji kandydatów.

Sprawienie, by małe firmy były mniej ostrożne w stosunku do praktyk związanych z ponownym zatrudnianiem

Badania Skynova dostarczają właścicielom małych firm interesujących informacji, które mogą okazać się cenne w dążeniu do zatrudniania najlepszych talentów. Badanie nie tylko potwierdza niektóre z głównych powodów ponownego zatrudnienia pracownika, ale także ujawnia, jak i dlaczego byli pracownicy są zadowoleni z powrotu do poprzedniego pracodawcy.

Rekommenderad:  Jak wyświetlać filmy, aby Twoja witryna była bardziej wciągająca

Następnie właściciele małych firm mogą być mniej niechętni lub ostrożni w stosunku do praktyk ponownego zatrudniania. To powiedziawszy, ponowne zatrudnienie niekoniecznie jest rozwiązaniem zwiększającym produktywność, a pracodawcy powinni rozważyć wszystkie metody zatrudniania.

Jak piszą autorzy raportu: „Ponowne zatrudnienie pracownika ma swoje zalety, a jedną z największych jest to, że kierownictwo wyższego szczebla ma już dobre pojęcie o jakości swojej pracy i kompatybilności z innymi współpracownikami. Firmy mogą również zaoszczędzić na kosztach szkoleń i dodatkowych zasobach, które zwykle byłyby przeznaczone na nowych pracowników.

„Mówiąc to, ponowne zatrudnienie pracownika niekoniecznie doprowadzi do zwiększenia produktywności. W końcu firmy przyciągną nowych lub starych talentów zgodnie z ich potrzebami, jakkolwiek uznają to za stosowne”.

Najlepsze doświadczenia ponownie zatrudnionych pracowników

W badaniu skupiono się również na tym, dlaczego pracownicy decydują się na powrót do firmy. Okazało się, że 27% wróciło do starego pracodawcy za lepszą płacę. 20% stwierdziło, że z powodu obowiązków zawodowych, a 19% stwierdziło, że z powodu lepszych godzin pracy. 13% uczestników ankiety stwierdziło, że wróciło do organizacji w celu awansu i 7% powiedziało, że to dlatego, że tęsknią za współpracownikami.

Jak długo pracownicy są z dala od pracodawcy

W badaniu zbadano również długość czasu, przez jaki pracownik opuszczał firmę przed powrotem do niej. Najpopularniejszym przedziałem czasowym nieobecności byłego pracodawcy przed powrotem był 6 – 11 miesięcy, przy czym 35% uczestników stwierdziło, że tyle czasu zajęło powrót do starego pracodawcy. 26% stwierdziło, że mniej niż 6 miesięcy, 23% stwierdziło, że tak 1-2 lat, a 16% zajęło więcej niż 2 lat do ponownego zatrudnienia.

W czasach, gdy znalezienie i zabezpieczenie odpowiednich talentów jest trudniejsze niż kiedykolwiek, badanie Skynova pokazuje, że nie należy wykluczać praktyk ponownego zatrudniania. Dzięki odpowiednim zachętom i kulturze pracy pracownicy mogą być jeszcze bardziej zadowoleni z pracy po raz drugi.

Rekommenderad:  Jak napisać CV do pracy w niepełnym wymiarze godzin: bezpłatny przykładowy plik PDF w zestawie