Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Poprawiają się stawki zatwierdzania kredytów bankowych dla małych firm, nowe dane Biz2Credit

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Poprawiają się stawki zatwierdzania kredytów bankowych dla małych firm, nowe dane Biz2Credit

W lipcu nastąpiło zachęcające odbicie w przypadku udzielania kredytów dla małych firm przez banki i pożyczkodawców niebędących bankami. Tak wynika z opublikowanego niedawno Biz2Credit Small Business Lending Index.

Wskaźniki akceptacji wskazują na wzrost o 0.3% w procencie zatwierdzania wniosków kredytowych dla małych firm w dużych bankach. Ten wzrost wskaźnika akceptacji nie obejmuje pożyczek w ramach Programu Ochrony Wypłat (PPP). Dotyczy to również tylko dużych banków z aktywami o wartości co najmniej 10 miliardów dolarów.Indeks pożyczek Biz2Credit, lipiec 2020 r

Wskaźnik zatwierdzania pożyczek dla małych firm wynosił 13.5% w czerwcu i wzrosła do 13.8% w zeszłym miesiącu. Wzrosły wskaźniki akceptacji małych banków 0.2% do 18.6%, przy zatwierdzeniach zarówno dużych, jak i mniejszych banków wciąż znacznie poniżej 50 lutego.3%.

Zachęcający trend wskaźnika akceptacji dla małych firm

Chociaż wzrost wskaźnika zatwierdzania pożyczek wydaje się stopniowy, ruch w górę jest nadal zachęcający dla małych firm w USA. Jest to wyraźnie niewielka dobra wiadomość dla małych firm, które mogą potrzebować takich pożyczek, aby utrzymać się na powierzchni. Liczba klientów i przychody wielu firm nadal spadają, ale miejmy nadzieję, że trend wzrostowy będzie kontynuowany.

Inne zmiany na rynku pracy wskazują na kontynuację powolnego wznawiania aktywności gospodarczej. Sektor opieki zdrowotnej odnotował znaczny wzrost liczby miejsc pracy. Znaczący wzrost liczby miejsc pracy odnotowano również w sektorach wypoczynku i hotelarstwa, handlu detalicznego, biznesu i usług profesjonalnych. Wiele z tych miejsc pracy zostało utworzonych przez małe przedsiębiorstwa, które są niewątpliwie niezbędne do ożywienia gospodarki.

Kredytodawcy instytucjonalni „stale się cofają”

Miesięcznik badań wg Biz2Credit jest nadzorowany przez ich dyrektora generalnego i wiodącego eksperta ds. pożyczek dla małych firm, Rohita Arora, który skomentował: „W lipcu nastąpił wyraźny wzrost gospodarczy, zwłaszcza na północnym wschodzie. Duże banki odegrały kluczową rolę w udzielaniu pożyczek w ramach PPP i udzielają swoim klientom innych pożyczek, ponieważ niektóre z nich wyczerpały swoje fundusze w ramach PPP.

„Interesujące będzie śledzenie pożyczek w dużych bankach, gdy koronawirus rozprzestrzenia się w południowych i zachodnich regionach kraju”.

Arora powiedziała również, że banki regionalne i społecznościowe udostępniają teraz innym rodzajom pożyczek nowym klientom. Wcześniej udostępniali tylko wiele pożyczek w ramach PPP małym przedsiębiorstwom.

„Mniejsze banki są teraz w dobrej sytuacji, aby wznowić tworzenie SBA 7(a) pożyczki i inne wnioski o finansowanie” – dodał Arora. „Kredytodawcy instytucjonalni, podobnie jak inne rodzaje pożyczkodawców, stale wracają po katastrofalnych wynikach w marcu i kwietniu. Nadal odgrywają ważną rolę w pożyczkach dla małych firm.

Alternatywni pożyczkodawcy i spółdzielcze kasy pożyczkowe nadal walczą

Wzrost wskaźnika zatwierdzania pożyczek wśród dużych i małych banków niestety kontrastuje ze wskaźnikami wśród alternatywnych pożyczkodawców. Spadły 0.3% między czerwcem a lipcem. Wskaźnik zatwierdzenia pożyczki dla alternatywnych pożyczkodawców wynosi obecnie 23.1%.

Zatwierdzenia unii kredytowych również odnotowały niewielki spadek w lipcu, zatwierdzając 21.2% wniosków o pożyczkę. To spadek o 00,15%, aby powrócić do tego samego 21.2Procentowy wskaźnik akceptacji od maja.

CZYTAJ WIĘCEJ: