Poprawka: brak Windows 10 Zegar

Poprawka: brak Windows 10 Zegar 1

Tylko dlatego, że Windows zegar zaginął nie oznacza, że ​​nie możesz korzystać z komputera, ale jest denerwujący. Przyzwyczaiłeś się do tego, kiedy jest godzina, tylko spoglądasz na zegar, ale teraz jest niewidoczny, brakuje go lub jest czarny.

Poniższe wskazówki powinny uzyskać Windows wracaj tam, gdzie powinien i trzymaj go tam W końcu będziesz mógł rzucić okiem i wiedzieć, która jest godzina.


Włącz zegar w Ustawieniach

Czasami może się wydawać, że Twój komputer ma własny umysł, a określone ustawienia są zmieniane. Może się to zdarzyć, zwłaszcza jeśli niedawno przeszedłeś aktualizację. Być może rozwiązaniem jest ponowne włączenie zegara w ustawieniach.

Poprawka: brak Windows 10 Zegar 2

Aby odzyskać zegar, kliknij Windows menu Start i kliknij koło zębate, aby przejść do Ustawień. Przejdź do Personalizacja, a następnie opcji Pasek zadań.Poprawka: brak Windows 10 Zegar 3

Opcja zegara powinna być pierwsza na liście. Włącz to, zostało wyłączone. Innym sposobem uzyskania dostępu do ustawień jest kliknięcie pustego miejsca na pasku zadań i wybranie ustawień paska zadań.


Zmień motyw

Kolejny powód, dla którego Windows zegar jest uszkodzony lub go brakuje może być z powodu niezgodnego motywu. Im starszy jest motyw, tym większe ryzyko jego niezgodności z komputerem.

Jeśli masz niestandardowy motyw na komputerze, spróbuj przełączyć się na domyślny motyw. Możesz to zrobić, przechodząc do:

Ustawienia Motywy personalizacji Kliknij prawym przyciskiem myszy motyw niestandardowy i kliknij Usuń

Wybierz inny motyw z opcji Windows daje ci, lub możesz zacząć od nowa i zbudować swój motyw.


Zmień istniejący motyw

Jeśli nie jesteś gotowy, aby rozstać się z bieżącym motywem, zawsze możesz go zmodyfikować. Upewnij się, że zapisałeś swój motyw. Aby sprawdzić, czy motyw został zapisany, przejdź do:

Poprawka: brak Windows 10 Zegar 4

Ustawienia Personalizuj Wybierz opcje po lewej stronie Kliknij Zapisz motyw tuż pod motywem Nazwij swój motyw Przejdź do następującej ścieżki: C: Users UserName AppData Local Microsoft Windows Tematy Wyszukaj plik, który ma nazwę zapisanego motywu Otwórz plik za pomocą Notatnika, klikając go prawym przyciskiem myszy Zastąp ten wiersz: Ścieżka =% SystemRoot% resources themes Aero AeroLite.msstyles Z tym wierszem: Ścieżka =% SystemRoot% resources themes Aero Aero.msstyles W oknie Motywy wybierz nowo utworzony motyw


Zmodyfikuj kolor paska zadań, aby usunąć czerń z zegara

Jeżeli twój Windows jest to, że zmieniło kolor na czarny, jest tak samo, jakby zniknęło. W obu przypadkach jest to bezużyteczne. Aby rozwiązać ten problem, przejdź do:

Poprawka: brak Windows 10 Zegar 5

Ustawienia Personalizacja Kolory Odznacz Automatycznie wybierz kolor akcentu z mojego tła


Wniosek

Twój świat nie rozpadnie się tylko dlatego, że Windows brakuje zegara, ale tam jest lepiej. Jakie problemy daje ci zegar? Daj mi znać w komentarzach poniżej.