Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Poradnik marketingu wideo do tworzenia najwyższej klasy filmów biznesowych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Poradnik marketingu wideo do tworzenia najwyższej klasy filmów biznesowych

Nie daj się zastraszyć; Tworzenie wideo jest łatwiejsze niż kiedykolwiek

Na początku tego tygodnia opublikowaliśmy artykuł o tym, gdzie zastosować wideo na ścieżce zakupowej. Przyjrzeliśmy się wideo pod kątem wszystkiego, od marketingu e-mailowego po wykorzystanie go w procesie sprzedaży.

Dzisiaj zagłębiamy się w to, co najbardziej przeraża ludzi w wideo — stronę produkcyjną wideo.

Nie martwić się. Dostępne są narzędzia i techniki, dzięki którym produkcja wideo dla Twojej firmy jest łatwiejsza niż kiedykolwiek.

Chociaż później porozmawiamy o niektórych profesjonalnych opcjach produkcji wideo, przez większą część tego artykułu zakładamy, że radzisz sobie z tym samodzielnie. Trzymaj mikrofon na wysięgniku, zaczynamy.

Jakich filmów potrzebujesz?

To jest strategia przed rozmową o taktyce, którą słyszałeś od nas już 100 razy. Przyjrzyj się swojej ścieżce zakupowej, zidentyfikuj miejsca, w których wideo pomogłoby opowiedzieć Twoją historię, odkryj pytania, które zadają potencjalni klienci, i wykorzystaj wideo, aby udzielić odpowiedzi.

Nie próbuj zajmować się zbyt wieloma filmami jednocześnie. Jeśli to pierwszy raz, zidentyfikuj maksymalnie trzy filmy. Gdy zdobędziesz trzy w puszce (termin branżowy oznaczający gotowe filmy), możesz przejść dalej i zrobić jeszcze trzy.

Spróbuj znaleźć filmy przedstawiające trzy różne etapy podróży kupującego — wczesny, środkowy i późny. Oznacza to, że jeden film ma charakter edukacyjny, jeden pomaga w podjęciu decyzji o wyborze, a ostatni może być bezpośrednio związany z tym, co może obejmować rzeczywiste wdrożenie.

Skrypty i scenorysy

Teraz, gdy masz już zidentyfikowane trzy filmy, zastanówmy się trochę, jak maksymalnie uprościć proces produkcji.

Jednym z najłatwiejszych sposobów na nakręcenie filmu jest po prostu zadawanie pytań i odpowiadanie na nie. Kiedy robimy wideo z klientami, tworzymy serię pytań, a następnie prosimy osobę, która robi wideo, o odpowiedź na nie. Pytania są poza ekranem i nie są nagrywane; odpowiedzi to treść, której szukamy.

Zazwyczaj prosimy osobę badaną o odpowiedź na pytania trzy lub cztery razy. Daje nam to wystarczającą ilość treści, aby razem zredagować odpowiedzi, aby opowiedzieć emocjonującą i przekonującą historię. Ponadto nagrywana osoba staje się lepsza z każdą odpowiedzią. Jeśli popełnią błąd, nie martw się; po prostu zacznij od nowa to pytanie. Zachowaj swobodę. Nie ma znaczenia, ile „wzięć” potrzebujesz, aby uzyskać pożądane odpowiedzi.

Inną opcją jest napisanie niektórych komentarzy i użycie telepromptera lub plakatów ze skryptami. Nie polecałbym, aby ta osoba przeczytała kopię. Raczej niech wykorzystają ten egzemplarz jako punkt zaczepienia. Zawsze lepiej jest, jeśli fotografowana osoba może mówić „niespodziewanie”, ponieważ zapewnia to najbardziej naturalny film. Ale dla niektórych osób jest to po prostu zbyt trudne i wywiera zbyt dużą presję.

Mówione punkty lub scenariusz zmniejszają presję i tworzą znacznie bardziej zrelaksowany i naturalny film.

Na koniec możesz potrzebować dodatkowego materiału do swojego filmu. Nazywamy to nagraniem B-roll lub materiałem tła. Mogą to być zdjęcia Twojego biura, fabryki, laboratorium lub budynku na zewnątrz. Utwórz zestaw scenorysów lub listę ujęć wybranego materiału. Niezależnie od tego, czy tego potrzebujesz, czy nie, stworzyłbym dłuższą listę i zebrał materiał, który Twoim zdaniem jest potrzebny.

Nigdy nie musisz wykorzystywać wszystkiego, co kręcisz, ale nie możesz wrócić i zdobyć więcej, jeśli czegoś brakuje. Oto kilka pomysłów na tę część sesji:

  • Nagranie z Twoim logo
  • Nagranie z twoim oznakowaniem
  • Ujęcia ludzi rozmawiających lub pracujących
  • Nagrania przedstawiające ważne produkty lub przedmioty związane ze świadczonymi przez Ciebie usługami
  • Zrzuty ekranu twojego oprogramowania
  • Części Twojej firmy, które sprawiają, że jesteś wyjątkowy

W przypadku ostatniego elementu weź pod uwagę materiał filmowy przedstawiający pracę wolontariacką lub działalność społeczną, logo organizacji charytatywnych, które wspierasz, oraz materiał filmowy przedstawiający działania zespołowe, takie jak spotkania lub wydarzenia w całej firmie.

Korzystanie z Twojego iPhone’a

Tworzenie filmów nie wymaga już drogiego sprzętu. Możesz użyć swojego iPhone’a. Stworzyliśmy zestaw wideo dla klientów, który umożliwia im podłączenie lampy pierścieniowej, mikrofonu lavalier i statywu do ich telefonów oraz obsługę większości konfiguracji związanych z produkcją.

Pobierają aplikację, a my dołączamy do nich (wraz z producentem wideo za pośrednictwem aplikacji) na ich iPhone’ach, aby pomóc w kręceniu, w tym uruchomić teleprompter z ich telefonów, jeśli tego potrzebują.

Ułatwia to faktyczne kręcenie, a my uzyskujemy natychmiastowy dostęp do materiału, aby rozpocząć proces edycji.

Pozwala to również zdalnemu producentowi pomóc w oświetleniu, ustawieniu ujęcia, testowaniu dźwięku i kontroli jakości. Samodzielne nakręcenie filmu bez drogiego sprzętu nigdy nie było łatwiejsze.

Dźwięk

To jeden z najważniejszych aspektów wideo. Prawdopodobnie widziałeś filmy, w których słabo słychać lub słychać szum w tle. Musisz uzyskać odpowiedni dźwięk, w przeciwnym razie wideo nie będzie działać.

Upewnij się, że w pokoju jest cicho. Jeśli ludzie kłębią się w biurze, umieść tabliczkę z napisem „Trwa nagrywanie wideo. Proszę bądź cicho.”

Wykonaj kilka próbnych ujęć i posłuchaj dźwięku. Upewnij się, że obiekt jest wyraźny, nie ma szumów ani zniekształceń oraz że nie ma rozpraszających dźwięków otoczenia.

Prawdopodobnie najbardziej sensowne jest użycie mikrofonu krawatowego podłączonego bezpośrednio do kamery nagrywającej. Przewodowa lub bezprzewodowa niewiele się różni, jeśli przetestujesz dźwięk, a jakość jest dobra.

Oświetlenie

Tworzenie atmosfery podczas sesji to sztuka. Nie oczekuj, że po raz pierwszy zostaniesz artystą. Upewnij się tylko, że oświetlenie jest skuteczne. Chcesz zobaczyć swój obiekt, wyeliminować cienie i upewnić się, że oświetlenie jest pochlebne (nie powinno być rozmyte ani prześwietlone).

Światło zewnętrzne lub światło z windows generalnie stwarza największe problemy i jest najtrudniejszy do kontrolowania. Po prostu zamknij jak najwięcej tego za pomocą żaluzji, a następnie wypełnij sesję innymi światłami, albo światłami pierścieniowymi, albo światłami punktowymi.

Może to wymagać pewnych korekt, ale w końcu zrobisz to dobrze. Spróbuj zapamiętać konfigurację, a następnie trzymaj się tego samego miejsca z tymi samymi światłami podczas następnej sesji wideo.

Redagowanie

Być może w tym miejscu zwrócisz się o pomoc do specjalisty. Chociaż istnieje wiele łatwych w użyciu pakietów do edycji wideo, takich jak Wave.video, iMovie, Final Cut Pro i Adobe Premiere, bardziej sensowne może być złapanie lokalnego studenta filmowego i poproszenie go o montaż za Ciebie.

Będziesz potrzebował wskazówek, jak obsługiwać edycję. Najpierw upewnij się, że edytor wideo rozumie, że chcesz opowiedzieć historię, co oznacza, że ​​musi ona mieć początek, rozwinięcie i zakończenie. Nawet trzyminutowy film korporacyjny musi opowiadać historię.

Idealnie byłoby, gdybyś stworzył formułę, której można użyć do wszystkich Twoich filmów. Zacznij od logo i podkładu muzycznego. Lubię chwytać objaśnienia z wywiadu, które mogą być trochę uciążliwe, ale mogą też wciągnąć kogoś w twoją historię.

Następnie ułóż pytania w kolejności, która ma sens dla twojej historii. Jakie były początkowe wyzwania? Jak zostały rozwiązane? Jakie były wyniki? To najprostszy z formatów historii.

Zakończ to ofertą, aby uzyskać więcej informacji, skieruj ich na stronę internetową z powiązaną ofertą, a następnie zamknij wideo muzyką i swoim logo.

Voila! Masz wideo.

Napisy kodowane

A co z napisami? Potrzebujesz ich. Obecnie wiele osób ogląda filmy z wyłączonym dźwiękiem. Mogą być na swoim urządzeniu i na spotkaniu. Mogą być w samolocie lub w cichym miejscu. Ich telefon może być ustawiony na wibracje (tak jak mój) i nigdy nie odtwarzać żadnego dźwięku. Zbyt wiele osób używa swoich urządzeń z wyłączonym dźwiękiem, aby nie włączać napisów jako części swojej formuły produkcyjnej.

Wyższa jakość produkcji wideo

To wszystko brzmi świetnie, ale to nie dla ciebie. Rozumiem. Masz inne wyzwania, które wymagają Twojej uwagi, i masz budżet, aby zatrudnić zespół do produkcji wideo, który zrobi dla Ciebie Twoje filmy. Dobrze dla ciebie.

Wiele treści tutaj powinno być również dla Ciebie pomocnych.

Współpracujemy z kilkoma zespołami zajmującymi się produkcją wideo, a kiedy klienci chcą wysokiej klasy obróbki, dostarczamy również tego typu wideo. Nadal zajmiemy się strategią i myśleniem, ale produkcję i edycję zostawiamy profesjonalistom.

Sesja trwająca pół dnia zwykle kosztuje od $2,000 i $4000, podczas gdy całodniowa sesja może kosztować $5,000 i więcej. Edycja jest dodatkowa i zależy od liczby filmów, które chcesz wyprodukować z materiału zebranego podczas sesji.

Nadal pomocne będzie opracowanie strategii, formatu, a nawet scenariusza lub pytań, a następnie przekazanie produkcji i montażu profesjonalistom. Pozwala im to na efektywne przechwytywanie części projektu i zapewnia jasny kierunek prac montażowych, co obniża koszty i zapewnia wysoką wydajność harmonogramu produkcji.

Rezultatem, niezależnie od tego, czy robisz to sam, czy z firmą produkcyjną, jest wideo, które możesz wykorzystać w procesie marketingu i sprzedaży.

Teraz dostarczasz wysoce interaktywne multimedialne doświadczenie marketingowe i sprzedażowe, które odróżnia Cię od konkurencji i pomaga potencjalnym klientom szybko poznać, polubić i zaufać Twojej firmie, Twoim ludziom oraz Twoim produktom/usługom.

Wyniki są dramatyczne. W prawie każdym obszarze marketingu i sprzedaży wideo poprawia zaangażowanie i skuteczność zarówno inicjatyw marketingowych, jak i sprzedażowych.

Nie powinno być żadnych wątpliwości, że wideo napędza wyniki. Teraz nie powinno chodzić o to, czy i kiedy, ale o to, jak. Jak masz za sobą, czas zacząć. Wideo jest jak nauka nowego sportu. Za pierwszym razem będzie to niewygodne i być może nie tak łatwe, jak byś chciał. Ale film drugi, film trzeci i każdy następny będzie łatwiejszy i mniej wymagający.

Zanim się zorientujesz, będziesz mieć bibliotekę wideo dla każdego etapu podróży kupującego, z filmami, które odpowiadają na kluczowe pytania i są dostosowane specjalnie dla każdej osoby kupującej. W tym momencie ścieżka zakupowa Twoich potencjalnych klientów z Twoją firmą będzie niezwykła i wciągająca, generując wysokie współczynniki konwersji i wyższe współczynniki zamknięcia.

Wideo musi być integralną częścią działań marketingowych i sprzedażowych w 2020 roku i później.

Table of Contents