Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Porady i sztuczki finansowe dla gospodarstw domowych o jednym dochodzie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Porady i sztuczki finansowe dla gospodarstw domowych o jednym dochodzie

Niektóre gospodarstwa domowe działają z jednego dochodu z wyboru, podczas gdy dla innych jest to po prostu ich sytuacja. Niezależnie od tego, jak znalazłeś się w tej sytuacji, gospodarstwo domowe z jednym dochodem nie jest rzadkością iz pewnością nie jest niemożliwe do zarządzania. Pomyśl o tym, jak potrzebujesz tych pieniędzy, aby funkcjonować, opracuj budżet i zaplanuj jego wykonanie.

Bez budżetu nawet gospodarstwo domowe o wielu dochodach może stać się niestabilne finansowo. Jednym z największych sekretów finansowych gospodarstw domowych o jednym dochodzie jest to, że mniej chodzi o pieniądze, które wpływają, a bardziej o to, jak się rozchodzą. Ma to znaczenie pod względem kondycji finansowej i oszczędności. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które warto rozważyć, jeśli pracujesz z jednym dochodem i jak sprawić, by to działało dla Ciebie.

Mieć fundusz awaryjny

To nie jest tylko wskazówka dotycząca sytuacji jednego dochodu, ale w tym przypadku jest prawdopodobnie ważniejsza. Bez drugiego strumienia dochodów, na którym można się oprzeć, powinieneś uczynić priorytetem utworzenie i wniesienie wkładu do funduszu awaryjnego. Nawet jeśli masz szczęście być w stanie przewidzieć wiele z tego, co dzieje się w twoim życiu, nigdy nie będziesz w stanie przewidzieć wszystkiego. A wiedza o tym, że masz jakąś siatkę bezpieczeństwa finansowego, może wyeliminować nadmierny stres, gdy nadejdzie nieoczekiwane.

Jeśli chodzi o wielkość, powszechną praktyczną zasadą jest wydatek o wartości od trzech do sześciu miesięcy. Musisz mieć pewność, że jeśli osoba utrzymująca gospodarstwo domowe straci ten dochód, nie będziesz musiał stawić czoła takim rzeczom, jak utrata domu i samochodu. Budżet to najlepsze narzędzie, które pomoże Ci zrozumieć, ile możesz zaoszczędzić, i obliczyć wszystkie te liczby, ponieważ możesz czarno na białym zobaczyć, ile kosztuje Cię zakup niezbędnych rzeczy w Twoim życiu. Jeśli dochód zostanie utracony, możesz zrezygnować z usług przesyłania strumieniowego i / lub restauracji, ale nie możesz na przykład zrezygnować z kredytu hipotecznego.

Rekommenderad:  Jak dyrektor generalny firmy One Tech przyjmuje inne podejście do rozwoju swojej firmy

Ponownie oceń swój dług

Dług ma złą sławę. Wiele osób słyszy słowo dług i wzdryga się lub myśli sobie, że każdy dług jest zły, ale to z pewnością nieprawda. Istnieją pewne rzeczy, które mogą wpędzić kogoś w długi, które są nie tylko pozytywne, ale także mogą z czasem poprawić sytuację finansową. Niektóre przykłady to startupy, kredyty hipoteczne i kredyty studenckie. Kiedy zastanawiasz się, jak sprawić, by jeden dochód pracował dla twojego gospodarstwa domowego, przejrzyj swoje miesięczne, powtarzające się długi i zrób wszystko, co w twojej mocy, aby zmniejszyć te płatności.

Pożyczki studenckie to świetne miejsce na początek. Jest to (zwykle) znacząca kwota pieniędzy, należna pożyczkodawcy przez długi okres czasu, więcej niż być może kredyt samochodowy, ale mniej niż kredyt hipoteczny. Jest to więc łatwe do zarządzania miejsce na zmniejszenie płatności. Refinansowanie może zmienić twoje relacje z pożyczkami studenckimi i co miesiąc tworzyć dodatkowe pieniądze, które możesz teraz przeznaczyć na inne obszary potrzeb. Rozejrzyj się również za tą opcją, ponieważ ci pożyczkodawcy konkurują ze sobą, a w ich najlepszym interesie jest zapewnienie najlepszych warunków i stawek. Niższa stopa procentowa, nawet o niewielki procent, może znacząco zmienić całkowitą kwotę, którą spłacisz.

Inwestować

Inwestowanie może być bardzo zastraszające, zwłaszcza dlatego, że wydaje się, że istnieje zupełnie inny język do zrozumienia, zanim będzie można zrozumieć proces. Ale nie każda forma inwestowania jest bardzo skomplikowana i istnieją przewodniki, z których możesz skorzystać, aby zacząć. Kolejnym mitem, który zasługuje na obalenie, jest to, że aby zacząć, potrzebujesz mnóstwo pieniędzy. Często możesz rozpocząć tę podróż za mniej niż dolara, na przykład akcje groszowe, jeśli chcesz i nadal widzisz wyniki.

Ogólna praktyczna zasada, która jest szczególnie prawdziwa w przypadku gospodarstw domowych o jednym dochodzie, mówi, że inwestowanie powinno odbywać się wyłącznie przy użyciu „dodatkowych” środków. Oznacza to, że nie zabieraj dolarów z pieniędzy potrzebnych na opłacenie rachunków, na inwestycje, ponieważ inwestowanie nie jest rzeczą pewną. A czasami tych środków nie można odzyskać. Jednak odpowiedzialne inwestowanie może pomóc w zarabianiu pieniędzy na gospodarstwo domowe, co może podnieść twoją sytuację finansową w sposób półpasywny.

Rekommenderad:  Model językowy Meta nie działa dla naukowców?

Powiązana lektura: 7 Nawyki odnoszących sukcesy oszczędzających i inwestorów

Bądź uczciwy w kwestii tego, jak wydajesz pieniądze

Powiedzenie, że uczciwość jest najlepszą polityką, nie jest powszechne na darmo. Dotyczy to wielu dziedzin życia, a finanse osobiste z pewnością nie są wyjątkiem. Jeśli masz tylko jeden dochód i chcesz przejąć kontrolę nad swoimi finansami, pierwszym krokiem, który musisz zrobić, jest uczciwość w kwestii wydawania pieniędzy. Nie ma to na celu zawstydzenia cię z powodu tego, dokąd idą twoje pieniądze, wręcz przeciwnie.

Jeśli na przykład lubisz chodzić na koncerty, nie przestawaj chodzić, tylko dlatego, że pracujesz z jednego dochodu. Zamiast tego realistycznie podchodź do kategorii rozrywki w swoim budżecie. Tak więc, kiedy robisz rzeczy, takie jak chodzenie na koncerty, pieniądze są na miejscu i nie rezygnujesz, ponieważ myślisz, że cię na to nie stać, ani nie przekraczasz budżetu, aby znaleźć fundusze.

Skorzystaj z Gig Economy

Gig Economy to nieco nowy, innowacyjny sposób na zarabianie. Dla niektórych osób porzucają tradycyjne role na rzecz tego stylu życia, podczas gdy inni po prostu wykorzystują jego zalety w prawdziwym pobocznym stylu. W przypadku osób, które utrzymują swoje gospodarstwo domowe z jednego dochodu, od czasu do czasu podjęcie dodatkowej pracy może pomóc w spłacie zobowiązań finansowych, pojedynczo. I nie martw się, jeśli myślisz, że oznacza to, że będziesz musiał podjąć i konsekwentnie utrzymywać drugą pracę, to jest to dalekie od prawdy.

Firma taka jak Uber Eats to świetne, szczęśliwe medium, a niektórzy z tych pracowników odnotowali szalenie wysokie marże zysku, w niektórych przypadkach do 1000 USD tygodniowo. Dzięki takiej usłudze dostarczania posiłków możesz pracować, kiedy i gdzie chcesz i tak często, jak chcesz. Dla niektórych osób z pojedynczymi dochodami jest to świetny sposób na poświęcenie określonej ilości czasu każdego dnia, tygodnia, miesiąca, cokolwiek zechcą, na ten występ. Następnie przeznaczają zarobione pieniądze na konkretny cel, np. oszczędzanie na zadatek, spłatę karty kredytowej lub wyjazd na wymarzone wakacje. Najlepsze jest to, że zaangażowanie jest niewielkie lub żadne, jeśli zrobisz to raz i znienawidzisz to, nie rób tego więcej, ale jeśli zrobisz to raz i pokochasz to, możesz to robić tak długo, jak wybierzesz!

Rekommenderad:  Jedna trzecia małych firm zaczyna od mniej niż $5,000

Powiązana lektura: Jak prowadzić bardziej bezpieczny finansowo dodatkowy zgiełk

Rozważ ubezpieczenie na życie

Kiedy gospodarstwa domowe działają na jedną osobę zarabiającą, bardzo ważne jest, aby zapewnić sobie przetrwanie finansowe, jeśli osoba zarabiająca umrze. Jest to temat, o którym nikt nie lubi myśleć, a jeszcze mniej osób lubi o nim rozmawiać, ale unikanie go to ogromne ryzyko. Wykupienie ubezpieczenia na życie to jedno z najlepszych posunięć w gospodarstwie domowym o jednym dochodzie. Może wydawać się to nieosiągalne, ale znowu, przy odpowiednim budżecie, wszystko jest możliwe.

Ubezpieczenie na życie chroni osoby pozostające na Twoim utrzymaniu w przypadku Twojej śmierci, ale może również działać jako rodzaj konta oszczędnościowego. Upewnij się, że robisz zakupy, zadajesz pytania i jasno komunikujesz, jakiemu celowi ta polityka ma służyć w Twoim życiu. Każdy rodzaj polisy będzie miał swoje własne, unikalne warunki użytkowania.

Table of Contents