Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Porównanie VMware Workstation Pro i Microsoft Hyper-V

W tym artykule jestem do Twojej dyspozycji w zakresie porównania dwóch hypervisorów dwóch różnych firm. Przy porównywaniu tych dwóch elementów ważny jest system operacyjny, którego używamy, ponieważ często, gdy próbujemy uruchomić VMware, obciążenie wprowadzone do hypervisora ​​może się zmienić.

Istnieje wiele artykułów i materiałów z zakresu porównania produktów pomiędzy VMware i Microsoft oraz ich technologiami; większość z nich dotyczy produktów i wersji ankiet oraz centrów danych. Istnieją inne produkty: VMware Workstation Pro i Hyper-V, które mają różne misje i zastosowania. Produkty te nie są używane do zastosowań serwerowych i centrów danych.

Aby zrozumieć różnice pomiędzy VMware Workstation Pro i Hyper-V, musimy najpierw ustalić, jaki system operacyjny jest zainstalowany na Twoim komputerze, ile maszyn wirtualnych będzie używanych i jak często będą one uruchamiane. być straconym

Zalety Hyper-V przy ciągłym korzystaniu z maszyn wirtualnych

Firma Microsoft oferuje własną wirtualizację, Hyper-V, jako produkt dla centrum danych w systemie Windows Server. Ale funkcja Hyper-V jest również dostępna w systemie Windows 10. Oczywiście jest dostępna w wersjach Pro i Enterprise systemu Windows 10. W wersji Hyper-V systemu Windows 10 nie ma zaawansowanych funkcji z możliwościami serwera i jest ona zaprojektowana jako wirtualizator do zastosowań lokalnych. W wirtualizacji istnieją dwa typy hypervisorów, typ 1 i typ 2, z których każdy ma swoją charakterystykę. Hyper-V jest hiperwizorem typu 1, co oznacza, że ​​działa bezpośrednio na sprzęcie i ma z nim bezpośrednie połączenie.

Oprogramowanie Hyper-V zostało wprowadzone w wersjach Windows 10 Pro i Enterprise bez ponoszenia żadnych dodatkowych opłat. Ale w wersjach domowych za korzystanie z niego trzeba zapłacić. To oprogramowanie nie wymaga instalowania żadnego oprogramowania jako warunku wstępnego instalacji i wystarczy po prostu zainstalować jego rolę w systemie Windows.

Podobnie jak w przypadku innych produktów firmy Microsoft, funkcją Hyper-V można zarządzać za pomocą poleceń programu PowerShell. Tak jak możesz wykonać zadanie w środowisku GUI, możesz także wykonać to samo zadanie za pomocą poleceń PowerShell. Oczywiście należy zaznaczyć, że niektóre elementy i konfiguracje wykonujemy wyłącznie poprzez Powershell.

A teraz VMware Workstation Pro

Oprogramowanie VMware Workstation Pro jest hiperwizorem typu 2. Oznacza to, że nie jest on bezpośrednio powiązany ze sprzętem i jest instalowany bezpośrednio w systemie operacyjnym. Zwróć uwagę na następujący rysunek:

VMware

Oprogramowanie VMware Workstation Pro obejmuje i obsługuje szeroką gamę systemów operacyjnych i ich różnych wersji. Wszystkie rodzaje wersji systemu Linux, wszystkie wersje systemu Windows i inne rzeczy można łatwo zainstalować i uruchomić w tym oprogramowaniu. Firma VMware wypuściła także produkt o nazwie Fusion dla systemu operacyjnego Mac.

Korzystając z VMware Workstation Pro, możesz łatwo zainstalować Prochowiec OS, a nawet VMware ESXi jako maszyna wirtualna. Instalacja tego oprogramowania jest bardzo prosta i z łatwością można na nim stworzyć maszynę wirtualną. Jedną z głównych zalet tego oprogramowania jest to, że nie zużywa ono żadnych zasobów systemu, dopóki nie uruchomisz maszyny wirtualnej.

Wybierać …

Jak stwierdzono na początku tego artykułu, ważnym punktem przy porównywaniu tych dwóch hypervisorów jest to, jakiego systemu operacyjnego i ilu maszyn wirtualnych będziemy używać. Na przykład, jeśli używasz systemu operacyjnego Windows jako głównego systemu operacyjnego, a także maszyny wirtualnej, dobrym pomysłem może być użycie Hyper-V. Ponadto funkcja Hyper-V działa dobrze w przypadku maszyn wirtualnych, których stale używasz. Jeśli planujesz używać dystrybucyjnych systemów operacyjnych Linux lub jeśli planujesz używać innych wersji systemu operacyjnego Windows, zaleca się użycie VMware Workstation Pro

Pobierz motywy WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz motywy WordPress za darmodarmowy kurs on-linepobierz oprogramowanie karbonnPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumkurs Lyndy do pobrania za darmo