Portugalia: Nadchodzi szkoła cyfrowa, która rozpocznie się w przyszłym roku szkolnym

W obliczu nowego koronawirusa społeczeństwa i służby musiały dostosować się i dostosować niemal w rekordowym czasie. Jeśli chodzi o nauczanie w Portugalii, dziś „trzyma się” cyfrowo i będzie to robić w najbliższej przyszłości.

Minister Pedro Siza Vieira powiedział, że nadszedł czas na szkołę cyfrową.

Portugalia: Nadchodzi szkoła cyfrowa, która rozpocznie się w przyszłym roku szkolnym

W rozmowie z radiem Renascença minister gospodarki Pedro Siza Vieira ujawnił, że istnieje kilka ministerstw zaangażowanych w szkolny plan cyfryzacji. Celem jest przygotowanie edukacji na przyszłość, a także na ewentualną drugą falę COVID-19.

Szkoła cyfrowa z naciskiem na Zoom

Według ministra …

Plan obejmuje szkolenie nauczycieli, zapewniając platformę dydaktyczną dla szkół, dzięki czemu jest czymś więcej niż tylko lekcjami Zoom.

Obejmuje treści cyfrowe, prace, które są już wykonywane z wydawcami. Obejmuje cyfrowe pokrycie szkół i różnych regionów (gdzie wciąż występują trudności z siecią). Dostępność sprzętu dla wszystkich studentów

Portugalia: Nadchodzi szkoła cyfrowa, która rozpocznie się w przyszłym roku szkolnym

Telekomunikacja, planowanie i finanse, oprócz edukacji, są ministerstwami zaangażowanymi w tworzenie nowej szkoły cyfrowej. „Nad nimi pracuje się z intensywnością i szybkością. Mam nadzieję, że nawet bardzo szybko będziemy w stanie komunikować, co będzie możliwe w następnej szkole pozaszkolnej ”, podkreślił szef portfela gospodarki.

Rząd uważa, że ​​obecnie dobrze wiadomo, że nierówność w dostępie do technologii cyfrowych pogłębia nierówności w dostępie do edukacji i stwierdza w związku z tym, że „brak inwestycji w szkołę cyfrową szkodzi ludności mniej przygotowanej na przyszłość. ”, Dodał Pedro Siza Vieira.

Przeczytaj też…