Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Poruszanie się po ryzykach finansowych w handlu elektronicznym

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Poruszanie się po ryzykach finansowych w handlu elektronicznym

Jako sprzedawca internetowy musisz rozumieć ryzyko finansowe w branży eCommerce. Zrozumienie ryzyka daje wiedzę, jak płynnie radzić sobie z wyzwaniami związanymi ze sprzedażą online, zwłaszcza jeśli banki przejmujące określają Cię jako handlowca wysokiego ryzyka.

Ze względu na charakter handlu elektronicznego przestępcy mogą wykorzystywać Twój biznes online do nielegalnych celów. Oszuści nadal atakują niczego niepodejrzewające firmy, składając zamówienia cyfrowe, otrzymując usługę lub produkt i celowo dokonując obciążenia zwrotnego.

Dane pokazują 30% wzrost w internetowych oszustwach detalicznych w 2017 r., co stanowiło dwukrotność tempa całkowitej sprzedaży e-commerce. Ponadto oszustwa związane z obciążeniem zwrotnym trwały około więcej niż sześć miliardów dolarów strat w towarach i przychodach w branży eCommerce w 2016 roku.

Oprócz oszustw możesz napotkać różne problemy związane z prywatnością i bezpieczeństwem w branży eCommerce, jeśli nie zastosujesz środków zapobiegawczych.

Zaawansowane technologie umożliwiają cyberprzestępcom włamanie się do Twojej witryny i obejście zabezpieczeń. Rocznie branża e-biznesu doświadcza około 32.4% skutecznych zagrożeń bezpieczeństwa i prywatności.

Typowe zagrożenia w handlu elektronicznym

1. Kradzież tożsamości

Wokół 71% sklepów internetowych martwią się kwestie związane z kradzieżą tożsamości. Dzieje się tak dlatego, że tylko w 2018 roku zagrożonych było ponad 450 milionów rekordów danych osobowych. Większość przestępców kradnie tożsamość za pomocą oszustw typu phishing. Mogą używać skradzionych danych karty kredytowej do dokonywania transakcji online.

2. Niski ranking SEO

Wyszukiwarki zawsze zmieniają swoje algorytmy. Na przykład Google zmienia swój algorytm wyszukiwania około 600 razy w ciągu roku. Być może jesteś dziś na szczycie strony wyników wyszukiwania, ale ruch w Twojej witrynie może znacznie spaść z dnia na dzień.

3. Naruszenie własności intelektualnej

Własność intelektualna może być przez większość czasu zaniedbywana, ale jest to element, który ma najwyższą wartość w branży eCommerce. Note to naruszenie własności intelektualnej nie dotyczy tylko zwykłej kradzieży logo, treści, sloganów i obrazów Twojej witryny.

W wyniku naruszeń własności intelektualnej ujawniane są tajemnice handlowe, które mogą prowadzić do nieuczciwej konkurencji. Ciężka praca jest oszukana bez rekompensaty dla twórcy za pracę. Może to spowodować ogromne straty finansowe w Twojej firmie online.

4. Słabe uwierzytelnianie elektroniczne i metody transakcji

Wokół 25% naruszeń danych są w dużej mierze ukierunkowane na płatności w firmach handlu elektronicznego. Jeśli masz słabe metody uwierzytelniania i przeprowadzania transakcji, Twoja witryna może być podatna na kilka cyberataków. Musisz mieć silne metody uwierzytelniania i transakcji, aby Twój system mógł wytrzymać te ataki.

5. Zła obsługa klienta

Zła obsługa klienta, w tym niewłaściwe dostawy, długie terminy realizacji i nierozwiązanie problemu podczas pierwszej rozmowy może zaszkodzić Twojej firmie eCommerce. W rzeczywistości około 44% klientów całkowicie przestawi się na inną markę, jeśli spotka się z negatywnym traktowaniem w Twojej firmie.

Pomimo wielu zagrożeń związanych z handlem elektronicznym, nadal jest on uważany za „ostateczną przyszłość” handlu detalicznego. Rzeczywiście, oczekuje się, że koniec dwa miliardy ludzi będzie kupować produkty i usługi za pośrednictwem firm internetowych w 2021 r. Biorąc pod uwagę te liczby, rezygnacja z rynku e-biznesu może nie być najlepszą decyzją, jeśli szukasz dobrobytu.

Jakie firmy są uważane za „wysokiego ryzyka”?

Banki przejmujące mogą oznaczyć Twoją firmę jako „wysokiego ryzyka” w zależności od kilku czynników.

być kupiec wysokiego ryzyka oznacza, że ​​przed uzyskaniem usług handlowych lub finansowych musisz przejść przez bardzo rozbudowany proces Know-Your-Customer (KYC).

Jako sprzedawca wysokiego ryzyka nie kwalifikujesz się do tradycyjnego przetwarzania płatności. Transakcje każdego miesiąca mogą być również ograniczone i może być wymagana określona kwota rezerwy gotówkowej.

Rekommenderad:  3 – rozpoczyna się promocja „100Giga”

Jeśli jesteś oznaczony jako kupiec wysokiego ryzyka, banki mogą cię odrzucić. Z tego powodu musisz znaleźć wiarygodnego dostawcę usług handlowych, który oferuje konta handlowe wysokiego ryzyka i może wziąć odpowiedzialność za zwiększone ryzyko.

Ci specjaliści ds. przetwarzania płatności mogą specjalizować się w branży, w której działasz, i mogą naprawdę pomóc, gdy pojawi się oczekiwane ryzyko.

Czynniki, które identyfikują firmy internetowe wysokiego ryzyka, obejmują:

Branża lub klientela Twojej firmy

Twoja branża i baza klientów online mogą decydować o tym, czy zostaniesz oznaczony jako sprzedawca wysokiego ryzyka, czy sprzedawca niskiego ryzyka. Niektóre branże wiążą się z większym ryzykiem niż inne.

Przykładami takich branż są:

 • Hazard
 • Usługi finansowe
 • Zabawki dla dorosłych
 • Usługi prawne
 • Papieros
 • Podróże i gościnność
 • Zdrowie i dobra kondycja
 • Oprogramowanie
 • Broń palna
 • Poręczenia majątkowe
 • Portale randkowe
 • Aukcje internetowe
 • drogerie
 • Apteka
 • Elektronika
 • Hazard
 • Ubezpieczenie
 • Reklamy informacyjne
 • Marketing wielopoziomowy
 • Agencje sprzedaży biletów
 • nutraceutyczny
 • Telemarketing
 • Usługi finansowe
 • Biżuteria

Ryzyko oszustw internetowych

Jeśli nie masz infrastruktury o wysokim stopniu bezpieczeństwa dla swojego biznesu eCommerce, jesteś narażony na oszustwa internetowe. Wielu dostawców usług handlowych nie chce współpracować ze sprzedawcami eCommerce narażonymi na zwiększone ryzyko oszustw internetowych.

Częste obciążenia zwrotne

W przypadku obciążenia zwrotnego ponosisz odpowiedzialność za straty. Jeśli Twoja firma eCommerce ma reputację nadmiernych obciążeń zwrotnych, banki przejmujące mogą oznaczyć Cię jako handlowca wysokiego ryzyka.

Musisz ocenić, skąd pochodzą te obciążenia zwrotne, ponieważ mogą je powodować oszustwa. Może to również oznaczać, że Twoja obsługa klienta wymaga poprawy.

Liczba lat jako firma

Twój status handlowca wysokiego ryzyka może również zależeć od tego, jak młody lub stary jest Twój biznes eCommerce. Najwyraźniej nowe firmy w branży mogą potrzebować wykazać się, zanim otrzymają idealne oznaczenia statusu i stawki od dostawców usług handlowych.

Duża liczba transakcji

Jeśli Twoja firma eCommerce przetwarza setki lub tysiące transakcji dziennie, Twoje przedsiębiorstwo jest generalnie bardziej narażone na ryzyko finansowe. Istnieje większe ryzyko, że z tego powodu przestępcy mogą próbować wykraść dane i informacje o kartach kredytowych.

Długi czas dostawy

Długie terminy dostaw mogą powodować nieszczęścia. Na drodze wszystko może się nie udać, co może spowodować uszkodzenie Twoich produktów. To z kolei naraża Twoją firmę na straty. Z tego powodu Twoje przedsiębiorstwo eCommerce staje się ryzykiem dla dostawcy usług handlowych.

Podczas gdy większość firm eCommerce jest klasyfikowana jako firmy wysokiego ryzyka, ponieważ generalnie doświadczają oszustw internetowych i oszustw na wyższych poziomach, nie wszystkie e-biznesy są tak oznaczone.

Dostawcy oznaczą Twoją firmę eCommerce jako sprzedawcę niskiego ryzyka, jeśli spełnia ona następujące standardy:

 • Twoje przedsiębiorstwo handlu elektronicznego ma regularną sprzedaż w wysokości 20 000 USD lub mniej
 • Twoja średnia wartość transakcji lub wielkość biletu wynosi 50 USD lub mniej
 • Ty wykorzystujesz Bezpieczne 3D (3-domain secure) przetwarzanie w celu zapobiegania oszustwom
 • Twoja firma działa w branżach niskiego ryzyka, takich jak artykuły gospodarstwa domowego, książki, odzież, dostawca wirtualnych asystentów, doradztwo i inne
 • Prowadzisz działalność w formie jednej waluty
 • Twoja firma znajduje się w lokalizacjach niskiego ryzyka, takich jak Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Korea Południowa, Japonia, Singapur i inne
 • Twoja firma ma niewiele lub nie ma żadnych obciążeń zwrotnych
 • Twoja firma ograniczyła zwroty

Ratowanie firmy dzięki kontu handlowca wysokiego ryzyka

Konta handlowców wysokiego ryzyka to wszelkie konta przetwarzania płatności dla firm, które są uważane za konta wysokiego ryzyka lub mogą ponieść straty. Te konta handlowe dla firm wysokiego ryzyka wiążą się z wymogiem płacenia wyższych stawek za usługi handlowe.

Rekommenderad:  Jak sprawić, by menu Bloggera unosiło się podczas przewijania

Jeśli Twój biznes eCommerce jest uważany za obarczony wysokim ryzykiem, bank przejmujący może umieścić rezerwę kroczącą na Twoim koncie handlowca.

Ta rezerwa krocząca zapewni, że Twoje konto będzie miało wystarczającą gotówkę lub płynność, jeśli Twoi klienci lub posiadacze kart kredytowych zażądają dużej kwoty obciążenia zwrotnego. Pieniądze mogą również pokryć ewentualne oszustwa.

Korzyści z kont handlowców wysokiego ryzyka

mając konta handlowe dla firm wysokiego ryzyka oznacza wyższe opłaty manipulacyjne, konta handlowców wysokiego ryzyka również wiążą się z pewnymi korzyściami. W rzeczywistości niektórzy właściciele firm e-commerce preferują procesory płatności wysokiego ryzyka ze względu na zalety, których nie mają tradycyjne procesory płatności. Korzyści te obejmują:

Zgodność z PCI

Konta handlowców wysokiego ryzyka są zgodne ze standardem PCI (Payment Card Industry Data Security Standard). Oznacza to, że dostawca przestrzega standardów operacyjnych i technicznych w celu ochrony danych podczas każdej transakcji przetwarzania.

Note że jeśli dojdzie do naruszenia danych i nie będziesz przestrzegać aktualnych standardów PCI, być może będziesz musiał zapłacić grzywny i kary w wysokości od $5od 000 do 500 000 USD.

Ogromne wsparcie

Jeśli trafiłeś na wiarygodnego dostawcę, Twoje konto handlowca wysokiego ryzyka może zapewnić Twojej firmie ogromne wsparcie, które może nawet przekroczyć poziom Twoich przyszłych potrzeb.

Dostawca może nawet zapewnić wsparcie techniczne, aby Twoja firma mogła płynnie działać. Mogą również pomóc w szczegółach transakcji płatniczych.

Zaawansowane standardy bezpieczeństwa

Najwyraźniej dostawcy nie łatwo zgodzą się na współpracę z Tobą, jeśli Twoja firma eCommerce znajdzie się w kategorii branży wysokiego ryzyka.

Dostawcy ci będą stosować podwyższone standardy bezpieczeństwa i prywatności, aby upewnić się, że każda karta używana w płatnościach jest autentyczna. Posiadanie konta sprzedawcy wysokiego ryzyka oznacza korzystanie z tych środków bezpieczeństwa, aby uniknąć znacznych strat. Ten zaawansowany system zabezpieczeń chroni również właściciela karty przed oszustwami.

Inne zalety kont handlowców wysokiego ryzyka to:

 • Zwiększone ulgi wolumenowe sprzedaży
 • Opcje wielowalutowe
 • Płatności cykliczne

Zanim skorzystasz z konta handlowca wysokiego ryzyka, musisz upewnić się, że współpracujesz tylko z zaufanymi dostawcami. Współpraca z zaufanym dostawcą jest kluczem do ochrony Twojego biznesu eCommerce.

Większość z tych dostawców ma niezbędne know-how w branży i rozumieją, jak ważne jest zachowanie zgodności i aktualności ze wszystkimi przepisami.

Stosowanie metod zapobiegania obciążeniom zwrotnym

Obciążenie zwrotne to jedno z najbardziej przerażających oszustw w handlu elektronicznym. Choć uważane za „przyjazne oszustwo”, może powodować znaczne straty dla firm eCommerce.

Firmy e-commerce tracą ok $30,94 za każdego $1 od każdej transakcji obciążenia zwrotnego. Może to naprawdę zaszkodzić firmom, zwłaszcza biorąc pod uwagę sposób 40% konsumentów złożenie wniosku o obciążenie zwrotne prawdopodobnie zrobi to ponownie za 60 dni.

Według statystyk ok 80% klientów składa wniosek o obciążenie zwrotne zamiast uzyskiwać zwrot pieniędzy od samego sprzedawcy, ponieważ jest to łatwiejsza opcja.

Posiadacze kart kwestionują obciążenia swoich kart kredytowych, co następnie zmusza bank przejmujący do dokonania zwrotu pieniędzy, myśląc, że sprzedawca eCommerce popełnił błąd.

To może wyjaśniać wysoki odsetek nieważnych sporów. Wokół 78.6% błędów przetwarzania obciążenia zwrotnego przeszedł omyłkowo.

Ponieważ obciążenia zwrotne stają się poważnym problemem dla branży eCommerce, powinieneś nauczyć się, jak sobie z tym radzić, aby zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę. Możesz wykonać następujące czynności, aby zapobiec ich występowaniu w przyszłości:

Rekommenderad:  Rozpoczęła się kampania przeciwko reakcjom na serię Rings of Power!

Terminowa wysyłka zamówień

Większość obciążeń zwrotnych ma miejsce z powodu opóźnionej wysyłki. Jeśli zamówienia Twoich klientów nie dotarły na czas, mogą pomyśleć, że zostali oszukani.

Może tak być, jeśli Twoja firma eCommerce jest stosunkowo nowa w branży. Dla wielu jesteś zasadniczo nieznany, więc Twoi konsumenci mogą pomyśleć, że oszukałeś ich z powodu przedwczesnej wysyłki.

Od tego czasu możesz chcieć współpracować z niezawodnymi dostawcami usług dostawy 43% konsumentów oczekują, że firmy będą miały znacznie krótsze terminy dostaw.

Zapewnij wyjątkową obsługę klienta

Czy wiesz, że w pobliżu 80% ludzi nie powtarzają zakupów w firmie z powodu złej obsługi klienta?

Aby uniknąć utraty klientów i niepotrzebnych obciążeń zwrotnych, warto zainwestować w doskonałą obsługę klienta. Posiadanie łatwo dostępnego zespołu obsługi klienta oznacza, że ​​Twoi klienci nie będą musieli kierować swoich obaw do dostawców kart kredytowych.

Znajdź procesor płatności z doskonałą obsługą handlowców

Nie musisz wybierać najtańszego procesora. Jeśli szukasz świetnej inwestycji, wybierz procesor, który zapewnia najlepszą obsługę handlowców.

Gdy otrzymasz niezgodne z prawem obciążenia zwrotne, które opiewają na tysiące dolarów, chciałbyś wszcząć spór. W takich sytuacjach będziesz chciał mieć pewność, że proces będzie przebiegał tak płynnie, jak to tylko możliwe.

Na szczęście niezawodny podmiot przetwarzający płatności lub karty kredytowe może pomóc zweryfikować zasadność tych obciążeń zwrotnych. Możesz nawet użyć mobilne aplikacje do przetwarzania dla wygody. Oto niektóre z najbardziej znanych procesorów kart kredytowych z hojnym wsparciem handlowców:

 • Kupiec Jeden
 • PayPal
 • Kwadrat
 • Helcim
 • Flagowe usługi handlowe
 • Naszywka
 • Sam’s Club Point of Sale firmy Clover

Ustanowienie procedur monitorowania oszustw

Jako handlowiec internetowy zakładanie, że wszystkie zakupy na platformie eCommerce są zgodne z prawem, jest dużym błędem. Zawsze zachowuj ostrożność i w razie potrzeby opracuj procedury wykrywania oszustw.

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby uniknąć nieuczciwych transakcji:

 • Wymagaj weryfikacji kodu karty (CVV) i Weryfikacja adresu (AVS) w Twojej bramce płatniczej
 • Zawsze aktualizuj oprogramowanie swojego koszyka
 • Upewnij się, że adresy rozliczeniowe Twoich klientów odpowiadają ich adresom IP
 • Utwórz listę oszukańczych prób uniknięcia ich w przyszłości
 • Przeprowadź szkolenie personelu w zakresie świadomości ryzyka nadużyć finansowych

Wniosek

Chociaż handel elektroniczny może wiązać się z różnymi ryzykami finansowymi, nie pozwól, aby zniechęciło Cię to do rozpoczęcia działalności online. Każdy biznes wiąże się z ryzykiem, ale to część torowania własnej ścieżki. Dzięki odpowiednim środkom bezpieczeństwa i najlepszym procesorom płatności po Twojej stronie będziesz w stanie uniknąć oszustwa, gdy tylko się pojawi.

Czy ten artykuł jest pomocny? Skomentuj swoje przemyślenia poniżej!