Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Posiadanie linków zewnętrznych oznacza, że ​​istnieje większe prawdopodobieństwo, że Google zaindeksuje i zaindeksuje tę stronę

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Posiadanie linków zewnętrznych oznacza, że ​​istnieje większe prawdopodobieństwo, że Google zaindeksuje i zaindeksuje tę stronę

Specjalista ds. SEO zaniepokoił się, że jego treść wyświetla się w Google Search Console jako przeszukana, ale nie zaindeksowana.

Ostatnio napotkali problemy w niektórych witrynach internetowych swoich klientów, w których przez ostatnie cztery miesiące pisali i publikowali treści na blogu swojego klienta.

Jednak większość treści nie jest indeksowana przez Google.

Kiedy sprawdzają adres URL, otrzymują dwie wiadomości. Pierwsza wiadomość została przeszukana, ale jeszcze nie zindeksowana.

Następny komunikat jest taki, że adres URL został wykryty, ale nie zindeksowany.

Dlatego jego pytanie brzmi: jeśli adres URL jest przeszukiwany, ale nie indeksowany, czy oznacza to, że Google uważa, że ​​treść nie nadaje się idealnie do indeksowania?

John odpowiedział, że według niego nie ma to żadnego szczególnego znaczenia. Uważa on, że zawsze można łatwo założyć to na początku – że Google zaindeksował witrynę, ale zdecydował się jej nie indeksować.

W większości przypadków, gdy Google coś indeksuje, nie musi to oznaczać, że automatycznie to zaindeksuje.

John powiedział, że potraktuje te dwie kategorie „przeszukane, ale nieindeksowane” jako podobne.

Jest to jednak trudne, ponieważ Google nie indeksuje wszystkiego. To również może się zdarzyć.

Jeśli jednak uznają, że ich witryna jest dobra i Google powinien ją częściej indeksować, John chętnie przekaże zespołowi ds. wyszukiwania wszelkie przykładowe adresy URL.

Dzieje się to mniej więcej w 21:06 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 5 21:06
Mam pytanie dotyczące przeszukiwania i indeksowania Google. Niedawno napotkaliśmy pewne problemy w przypadku niektórych witryn internetowych naszych klientów. Dlatego piszemy treści i publikujemy je na ich blogu. Co wydarzyło się przez ostatnie cztery miesiące, zamieszczamy treści na stronie.

Jednak większość treści nie jest indeksowana przez Google. Kiedy sprawdzamy adres URL, zwykle otrzymujemy dwie wiadomości. Jednym z nich jest adres URL, który został przeszukany, ale jeszcze nie zindeksowany, lub adres URL został wykryty, ale jeszcze nie zindeksowany.

Moje pierwsze pytanie dotyczy tego, czy adres URL jest przeszukiwany, ale nie indeksowany, czy to oznacza, że ​​Google uważa, że ​​ta treść nie nadaje się idealnie do indeksowania? Albo co to znaczy?

Jana 21:58
Nie sądzę, żeby to miało jakieś szczególne znaczenie. Myślę więc, że zawsze łatwo jest stwierdzić na początku, że Google to sprawdziło, ale zdecydowało się nie indeksować.

W większości przypadków, na przykład gdy coś nadal indeksujemy, nie musi to oznaczać, że będziemy to automatycznie indeksować. Dlatego prawie potraktowałbym te dwie kategorie „nieindeksowanych” jako coś podobnego. Jest to trudne, ponieważ nie indeksujemy wszystkiego.

I tak się może zdarzyć. Jeśli uważasz, że to dobra witryna, którą powinniśmy częściej indeksować, chciałbym podać kilka przykładowych adresów URL, abyśmy mogli przekazać to zespołowi. Jeśli chcesz upuścić je na czacie, byłoby to bardzo przydatne. Dobra.

Profesjonalista SEO 5 22:53
Kolejnym problemem jest to, że w tym scenariuszu nie dotyczy to tylko jednego klienta, mamy do czynienia z wieloma klientami, obecnie z pięcioma lub sześcioma klientami.

Czy jest więc jakiś inny sposób, na przykład próbujemy sprawdzić adres URL, a następnie poprosić o zaindeksowanie, próbujemy użyć Google Search Console.

Czy jest jakiś inny sposób, aby przyspieszyć działanie lub czy jest coś, co może pomóc w indeksowaniu?

Jana 23:20
To znaczy, są różne rzeczy, które być może już robisz. Z jednej strony upewnienie się, że łatwo jest nam rozpoznać ważne treści na stronie internetowej, jest naprawdę dobre. Co czasami oznacza tworzenie mniejszej ilości treści i tworzenie lepszych treści.

Zatem posiadanie mniejszej liczby stron, które chcesz zaindeksować. Inną rzeczą jest to, że linkowanie wewnętrzne jest dla nas bardzo ważne, aby zrozumieć, co uważasz za ważne na stronie internetowej. Na przykład rzeczy, do których prowadzą linki ze strony głównej, są zwykle oznaką, że tak jak zależy Ci na tych stronach, więc może powinniśmy o nie bardziej dbać.

Rzeczy z linkami zewnętrznymi również zaliczają się do tej kategorii, w której widzimy, że inni ludzie uważają te strony za ważne, wtedy może my też uznamy je za ważne.

Z technicznego punktu widzenia mapy witryn i kanały RSS również pomagają nam trochę lepiej zrozumieć, na przykład, że te strony są nowe lub niedawno się zmieniły, powinniśmy sprawdzić je ponownie i zobaczyć, co tam jest.

Ale wszystkie te rzeczy w pewnym sensie się łączą. I jest to coś, w przypadku czego rzadko zdarza się, że brakuje jednej sztuczki, aby zaindeksować te strony.

Profesjonalista SEO 5 24:43
I ostatnie pytanie: co się stanie, gdy zobaczymy, że te artykuły nie są indeksowane?

Powiedzieliśmy więc naszemu klientowi, aby udostępnił ten artykuł na swoich kontach w mediach społecznościowych, np Facebook Lub Twitter, Instagram, a te faktycznie pomagają nam narysować linki z innej witryny do tych wpisów na blogu. Teraz używamy tych wpisów na blogu do łączenia linków z innymi stronami.

Zatem linkowanie do postów na blogu, które nie są indeksowane przez Google, będzie miało jakikolwiek wpływ na ranking witryny przy dowolnej wartości z punktu widzenia SEO?

Jana 25:17
To znaczy, jeśli znajdziemy linki zewnętrzne do tych stron, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zaindeksujemy tę stronę nieco wyżej, jak sądzę. Oczywiście zależy to trochę od rodzaju linków zewnętrznych. Znajdują się tam linki bezpośrednio z mediów społecznościowych, zwykle z dołączonym nofollow, więc tak naprawdę nie przekazujemy tam żadnych sygnałów.

A jeśli jest to coś, co możemy rozpoznać, cóż, być może są to linki problematyczne lub niezbyt przydatne, być może je również zignorujemy. Ale oczywiście, jeśli możemy stwierdzić, że coś jest postrzegane jako ważne, prawdopodobnie zaczniemy pobierać i indeksować tę stronę, co jest bardziej prawdopodobne.

To, czego na ogół nie zobaczysz, to fakt, że w pewnym sensie przekażemy wartość pozostałej części witryny, jeśli faktycznie nie zaindeksujemy tej strony.

Ponieważ jeśli zdecydujemy się nie indeksować Twojej strony, nadal będzie taka sytuacja, że ​​„No cóż, nie mamy miejsca docelowego dla tych linków”. Nie możemy więc nic zrobić z tymi linkami w pozostałej części witryny.