Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Pośrednik w majorze Amazon Oszustwo skazani za oszustwo i przekupstwo

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Pośrednik w majorze Amazon Oszustwo skazani za oszustwo i przekupstwo

Po przyznaniu się do winy w zeszłym roku, jeden z sześciu Amazon „konsultanci” zostali ostatecznie skazani na karę więzienia, co potwierdza taktykę czarnego kapelusza stosowaną przez niektórych zewnętrznych sprzedawców na platformie.

Za pomocą Amazon Pracownicy do kradzieży informacji poufnych

Dwudziestoośmioletni były Amazon pracownik Rohit Kadimisetty z Northridge w Kalifornii został skazany na 10 miesięcy więzienia (spadek z zalecanego 5 lat) za oszustwo i przekupstwo. Został również ukarany grzywną w wysokości 50 000 dolarów.

Kadimisetty, który pochodzi z Indii, przyznał się do przyjmowania łapówek od Amazon sprzedawcom zewnętrznym w zamian za przysługi, w tym

  • Przywracanie zawieszonych kont i aukcji
  • Fałszowanie roszczeń dotyczących utraconych zapasów
  • Sabotowanie innych kont sprzedawców zewnętrznych
  • Uzyskanie zgody na ograniczone kategorie produktów

Z akt wynika, że ​​był zamieszany w te nielegalne działania już w 2017 roku. Po przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych Kadimisetty zwerbował pracowników z Indii, aby uzyskać dostęp do poufnych informacji o sprzedawcach i korzystać z narzędzi, które pomogłyby ich „klientom”. Działał jako pośrednik i ukrywał swoją tożsamość, używając oszukańczych wiadomości e-mail i zaszyfrowanych komunikatorów.

Kadimisetty przyznaje się do otrzymania łapówek w wysokości 100 000 dolarów. Informowaliśmy o tym we wcześniejszym artykule, szczegółowo opisując, w jaki sposób popełnili zarzucane im przestępstwa.

Departament Sprawiedliwości twierdził, że te przekupstwa trwały do ​​2020 r., ale Kadimisetty twierdzi, że opuścił konspirację już pod koniec 2018 r., ponieważ jego kontakty w Indiach zostały zwolnione z powodu niewłaściwego postępowania.

Działania zostały ostatecznie odkryte i został oskarżony wraz z 5 innych we wrześniu 2020 r. W tym samym miesiącu rok później przyznał się do winy.

Nie jedyna taktyka czarnego kapelusza

Sprzedawcy, którzy byli z Amazon wystarczająco długo wiedzą, że istnieją zewnętrzni sprzedawcy, którzy nie cofają się przed nielegalnymi działaniami tylko po to, by zyskać przewagę nad konkurencją.

Rekommenderad:  Nowa 7-calowa Amazon Fire za 59,99 euro

Ostatnio więcej Amazon sprzedawcy powoływali się na spisek mający na celu ustalanie cen, a oszustwa związane ze szczotkowaniem nadal stanowią problem na rynku. Amazon sama została zmuszona do zamknięcia swojej „Sprzedane przez Amazon”, po tym, jak funkcja została ujawniona jako nielegalny program zmowy cenowej.

Często trudno jest legalnie ścigać błądzących sprzedawców, zwłaszcza gdy nie mają oni siedziby w Stanach Zjednoczonych. Dlatego sprzedawcy, którzy przestrzegają zasad, muszą zawsze uważać na sabotaż ze strony konkurencji.

Table of Contents