Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Posty na blogu

Po zakupie hosta i domeny oraz skonfigurowaniu witryny należy ją zdefiniować w Google Search Console. Witryna musi być zdefiniowana w różnych trybach, takich jak HTTP i domena z protokołem https. Zmiana domeny z http na https w Google Webmaster to pytanie, które zadaje sobie wielu użytkowników. Jak po zainstalowaniu i aktywowaniu SSL możemy odtąd przenieść nasze adresy z protokołu http na protokół https i jak zmienić adres stron, które były już zaindeksowane w Google? Zwykle instalując SSL w WordPressie zmieniamy protokół adresowy http na https; zmiana ta polega na tym, że nasze poprzednie adresy, które były w protokole HTTP://, teraz będą przekierowaniami 301 na https://.

Transfer ten może zająć dużo czasu, w zależności od warunków naszej witryny i szybkości indeksowania naszych stron w Google. Jeśli Twoja witryna ma dobrą pozycję w rankingu i dużą liczbę odwiedzających, masz szansę na poprawę adresu URL swoich stron w krótszym czasie, dlatego konieczne jest samodzielne poprawienie adresu. Korzystając z bazy wiedzy hosta Fa, utwórz witrynę i zmień domenę witryny z http na https. Jeśli chcesz zmienić adres swojej strony internetowej, zostań z nami do końca tego poradnika.

Tematy, które omawiamy w tym artykule edukacyjnym, są następujące:

 • Nauczanie zmiany domeny z http na https w Google Webmaster
 • Kroki zmiany adresu strony w Google i zadeklarowania stosowania protokołu https

Nauczanie zmiany domeny z http na https w Google Webmaster

Kroki, aby zmienić adres witryny w Google lub zadeklarować użycie protokołu https

Aby zmienić adres swojej witryny z http na https, należy pamiętać o następujących kwestiach:

 • Po pierwsze, musisz mieć pewność, że poprawnie zainstalowałeś SSL na swoim hoście. z bezpłatnego samouczka dotyczącego aktywacji protokołu SSL cPanel pomoc
 • Dodatkowo zapewnia możliwość wykorzystania protokołu SSL w WordPressie na podstawie tutoriala dot instalacja protokołu SSL w WordPressie.
 • Używana domena została potwierdzona i zweryfikowana w konsoli wyszukiwania Google.
 • Zweryfikuj przy pomocy nową domenę, którą zamierzasz zdefiniować przewodnika rejestracji witryny w konsoli wyszukiwania Google.
 • Powiadom Google o wprowadzeniu zmian w adresie witryny. Poniżej opiszemy szczegółowo ten krok.
 • Rejestracja Twojej witryny w Google odbywa się nadal w protokole http, który musisz zmodyfikować. Robimy to za pomocą przekierowania. Po zmianie protokołu Twojej witryny na https:// przy użyciu pliku htaccess. I z Przekierowania 301 w WordPressiemożesz zmusić użytkowników do przejścia z protokołu http na https.
 • W witrynach zawierających niewielką ilość treści Google potrzebuje czasu, aby automatycznie przyjść i poprawić wszystkie adresy, które zostały już zaindeksowane.
 • Sprawdź linki wewnętrzne, aby były dostępne dla użytkowników bez problemów.
 • Wreszcie boty Google zorientują się, że od tej chwili będą indeksować linki powiązane z nowym adresem.

Bądź ostrożny, zanim cokolwiek zrobisz, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby zainstalować i aktywować certyfikat SSL.

Instalacja i aktywacja certyfikatu SSL Instalacja certyfikatu SSL w WordPress

Nauczanie jak zmienić domenę lub przejść z http na https w Google Webmaster

Jak już wspomniano, powinieneś poinformować Google o zmianie adresu Twojej witryny. Załóżmy, że wszystkie kroki zostały wymienione, aby przejść przez tę część. Po wejściu do konsoli wyszukiwania zobaczysz, że adres Twojej witryny jest zarejestrowany w protokole http. Teraz dokładnie wykonaj następujące kroki:

 1. Dlatego zaloguj się do swojego panelu za pomocą samouczka logowania do konsoli wyszukiwania Google.
 2. Tym razem zarejestruj adres swojej witryny za pomocą https://, w oparciu o wyjaśniony wcześniej przewodnik rejestracji witryny w konsoli wyszukiwania Google, i zweryfikuj go. Bądź ostrożny; tę pracę należy wykonać na tym samym koncie webmastera Google, na którym witryna została zweryfikowana w trybie http. 🟢🔵 Notatka: Jeśli zdecydujesz się zmienić adres swojej witryny, musisz to zrobić nowy adres domeny, jeśli jednak zdecydujesz się na zmianę adresów z protokołu http na https, wystarczy, że w tym celu zweryfikujesz bieżącą domenę za pomocą protokołu https. Podobny do obrazu kroku 5 z lewego górnego ekranu, na ikonie A następnie kliknij Dodaj właściwość+.

  Konsola wyszukiwania Google

 3. Teraz, gdy Twoja witryna zostanie poprawnie zarejestrowana pod adresem https://, musisz coś zrobić, aby dane uwierzytelniające i wszystkie informacje, które początkowo znajdowały się w protokole http://, zostały przeniesione do nowego protokołu witryny na https:/ /. Ten krok może zająć trochę czasu.
 4. Podobnie jak na obrazku poniżej, kliknij opcję ustawień w prawej kolumnie strony. (W starej wersji Narzędzi dla webmasterów symbol koła zębatego znajdował się u góry i po prawej stronie ekranu).
  Kroki, aby zmienić adres witryny w Google lub zadeklarować użycie protokołu https
 5. Wybierz zmiana adresu możliwość wejścia na następną stronę.
  Kroki, aby zmienić adres witryny w Google lub zadeklarować użycie protokołu https
 6. Teraz wyświetli się ekran podobny do poniższego obrazka. Od pierwszej części oznacza to Wybierz nową witrynę po prawej stronie Kliknij i wybierz adres swojej witryny, którą zarejestrowałeś w bezpiecznym protokole https://.
  Kroki, aby zmienić adres witryny w Google lub zadeklarować użycie protokołu https

  🟢🔵 Według najnowszej aktualizacji Google dzieje się to automatycznie, więc jeśli na tym etapie w sekcji „Nowa witryna” nie wyświetla się nowy adres Twojej witryny, który obsługuje bezpieczny protokół HTTPS, nie musisz tego robić przejdź przez kolejne kroki i musisz poczekać, aż aktualizacja linków i przeniesienie danych uwierzytelniających domenę z HTTP na HTTPS zostaną automatycznie rozpoznane i wykonane przez Google. Jeśli jednak wyświetli się adres witryny, kontynuuj kroki w następującej kolejności.

 7. Teraz, jeśli zrobiłeś to poprawnie, Twoja domena zostanie wyświetlona w tym polu z protokołem https://. W następnym kroku zobaczysz pole zawierające dwie sekcje. Naprzeciwko pierwszej opcji znajdują się przekierowania 301 Kliknij, aby oba adresy zarejestrowane w Google Webmaster zostały sprawdzone, a poprzednie adresy, które znajdowały się na http://, zostały przekierowane do bezpiecznego protokołu https:// jako 301.
  Problem z odświeżeniem i przekierowaniem strony logowania WordPress
 8. Druga część nazywa się weryfikacją. na ikonie Kliknij potwierdź. W ostatnim kroku ostatniej opcji, w której znajduje się fraza Prześlij prośbę o zmianę adresu, kliknij przycisk Wyślij, aby w Google wyświetliła się wiadomość o pomyślnej zmianie adresu Twojej witryny WordPress.
 9. Jeśli obie sekcje mają zielony znacznik, jak na powyższym obrazku, oznacza to, że dobrze wykonałeś wszystkie kroki.
 10. Teraz, wykonując te kroki, Twoje adresy, które zostały zaindeksowane w Google za pomocą protokołu http://, zostaną w możliwie najkrótszym czasie poprawione, a ponadto użytkownicy odwiedzający witrynę z adresu http zostaną automatycznie przekierowani na stronę witrynę z bezpiecznym protokołem https. :// zostanie im wyświetlony. Kolejną zaletą tej pracy jest to, że od teraz Twoja witryna jest zarejestrowana w https:// i będzie uważany za Twój główny adres w konsoli wyszukiwania Google , od tej chwili będziesz mógł zarządzać witryną w konsoli wyszukiwania. Google powinien sprawdzić i przeanalizować Twoją witrynę zarejestrowaną pod adresem https:// i wykonać takie czynności, jak tworzenie pliku robots.txt w WordPressie od teraz pod tym adresem.

Problem z odświeżeniem i przekierowaniem strony logowania WordPress

Mam nadzieję, że to szkolenie Cię zainteresowało i dzięki niemu udało Ci się zmienić adres witryny w konsoli wyszukiwania Google z http:// na https:// dokonując zmian w kodach htaccess. . Jeśli masz jakieś pytania lub problemy dotyczące tego samouczka i sposobu zmiany adresu witryny w Google Webmaster, zadaj je w sekcji komentarzy, abyśmy mogli jak najszybciej odpowiedzieć.

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumdarmowy kurs on-linepobierz oprogramowanie CoolpadaBezpłatne pobieranie motywów WordPressdarmowy płatny kurs Udemy do pobrania