Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Potencjalna aktualizacja Google od połowy do końca ubiegłego tygodnia

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Potencjalna aktualizacja Google od połowy do końca ubiegłego tygodnia

Dla tych z nas, którzy mieli kilka dni wolnych w ubiegły weekend (nie licząc poprzedniego tygodnia), możliwe, że aktualizacja Google pojawiła się w połowie lub pod koniec ubiegłego tygodnia.

Zaobserwowaliśmy wiele wahań wyników wyszukiwania i komentarzy na forach nawiązujących do czegoś takiego.

Zaobserwowaliśmy Semrush z wynikiem czujnika (czujnik to narzędzie do śledzenia aktualizacji algorytmu Google) wynoszącym około 6.0. Większość wyników czujników 5.0 i nowszych można uznać za aktualizację wartą zgłoszenia.

Zaobserwowaliśmy także szereg komentarzy w Fora WebmasterWorld o możliwej aktualizacji, w której wielu członków doświadcza wahań ruchu i rankingów, począwszy od około 17 czerwca:

Nadal widzę znaczne ruchy w SERPach mojego widżetu, co dla mnie oznacza kilka stron.

Niektóre strony, wszystkie zawierające słowa kluczowe generujące duże pieniądze, nadal mają wskaźnik MIA lub tak niski, że nigdy nie zobaczą ruchu, ALE widziałem też kilka słów kluczowych generujących dobre pieniądze, które wróciły na pierwsze dwie strony w ciągu ostatnich 48 godzin, jednak nie wygenerowały one żadnego ruchu . Widziałem nie tylko powrót moich stron, ale także strony biznesowe spoza USA.

Mój nowy poziom ruchu jest średnio jeszcze niższy niż oczekiwano i wynosi obecnie 50% w porównaniu z nieco ponad rokiem temu.

Większość tego przypisuję reklamom G i rodzajowi użytkowania urządzenia. Użytkownicy mobilni niezmiennie przeglądają jedną stronę i znikają, a czasami zdumiewa mnie, że w ogóle trafiają do mnie, nawet będąc na pierwszej stronie z ogromną liczbą reklam.

Na szczęście moja globalna witryna nadal wykorzystuje 50% komputerów stacjonarnych, a dzieje się tak dlatego, że wielu użytkowników z branży handlowej pracuje przy biurku i potrzebuje o wiele więcej informacji i obrazów niż Joe Public. Ogólnie rzecz biorąc, są to moi użytkownicy wielu stron.

Czy ktoś widzi w Discover/News coś innego niż witryny o wysokim autorytecie? Wszystko poniżej DA50 wydaje się zablokowane przez mniej więcej ostatni tydzień.

Czy zanim włączę się do ruchu, ktoś zauważył, że czujnik semrush został wyregulowany? Czy jest to korekta, a jeśli tak, to gdzie i do czego? Innymi słowy, czy stara zmienność stała się nową normalnością, a teraz bardzo wysoka jest stara, ekstremalna zmienność? Dziwne… w każdym razie

Przyglądałem się zamknięciu Google i wydaje się, że wraz z aktualizacją nastąpiła poważna zmiana. Moja witryna znalazła się w dolnej części średnich bazowych. Po ponad tygodniu oglądania danych wprowadzanych przez tę aktualizację nastąpiły duże zmiany. Podejrzewam, że o wiele więcej osób zostało trafionych niż próbki, które widzimy tutaj na forum.

Mój ruch został całkowicie usunięty. Po zakończeniu aktualizacji otrzymuję 5 do 15 całkowitych wyświetleń dziennie smh

Co się dzieje? O czym jest aktualizacja rdzenia algorytmu, nawet nam nie powiedzą

Widzę to samo… ruch przesunął się teraz w dolną część, ale jest mocno zaburzony przez większy spadek ruchu w USA. Od 25-go ruch w moim USA charakteryzuje się bardzo wyraźnym schematem rotacji.

Nie mogę powiedzieć, że to tylko najnowsza aktualizacja… gospodarka znacznie zwolniła, ludzie nie są tak często online, szkoły są nieczynne, a w moim przypadku zwykle czerpałem mnóstwo ruchu z obrazów Google, ale teraz tylko witryny o bardzo wysokiej pozycji (głównie media) mają dobrą pozycję w GI. Poza tym uzyskiwałem mnóstwo ruchu Pinterest posty, które zajmują wysoką pozycję w Google… a liczba ta również znacznie spadła od końca 2021 r. Nie nadaje się do witryn ciężkich wizualnie

W tej chwili jedyną rzeczą, która wydaje się być osiągalna w Google, są artykuły informacyjne. Zajmują coraz większą część strony w serwisach mobilnych i wypierają listy witryn… przynajmniej w przypadku wyszukiwań, które przeprowadzam

Bardzo mały ruch w mojej witrynie globalnej, poziom poniżej Świąt Bożego Narodzenia! Im dłużej to trwa, tym bardziej skłaniam się ku globalnej pewności biznesowej, ale nasz hotel/pub w Wielkiej Brytanii działa normalnie.

Na marginesie, mam dwie strony internetowe, które wkrótce zostaną zamknięte, ponieważ ich właściciele odchodzą na emeryturę i nikt nie chce przejmować ich biznesów, które są bardzo dochodowe… Jednak w przypadku obu wymagane jest doświadczenie w widgetach.

Czy ktoś dowiedział się, o co właściwie chodzi w ostatniej aktualizacji Core Update? to bardzo dziwne. To najniższy ruch, jaki kiedykolwiek uzyskałem dziennie. Wczoraj miałem tylko 15 odwiedzin, dzisiaj mam 20 wizyt. to jest takie frustrujące.

OK, więc po prostu się rozpisałem 5 różne artykuły prasowe, spędziłem kilka godzin, pisząc je rzeczowo. Brałem udział w lokalnym wydarzeniu tutaj, w moim mieście, jest to duże miasto. Ani jednej wizyty z Google News, a teraz mam w sumie 30 wizyt na mojej stronie 🙁

Ta podstawowa aktualizacja bardzo mnie wkręciła, moja witryna też ma 10 lat.

Chyba to już koniec, po co w ogóle próbować

Od majowej aktualizacji zaobserwowaliśmy stały i bolesny spadek naszego ruchu bezpośredniego i ruchu z sieci wyszukiwania. Jesteśmy blisko 80% spadku w stosunku do poziomów z maja. Wygląda na to, że Google nie ufał całej witrynie. Widzieliśmy takie przypadki w przeszłości, ale był to szybki spadek, a następnie odbicie, ale tym razem jest to po prostu stały spadek i jest to bardzo niepokojące.

tak, to dziwne, prowadzę bloga i publikuję posty w niszy, która jest w wiadomościach Google, przeglądam także różne blogi niszowe i wpisuję wyszukiwanie tytułów w wiadomościach Google i dzieją się dziwne rzeczy, wyświetla się wielokrotnie ta sama witryna z artykuły, które nie mają nic wspólnego ze słowami kluczowymi lub pytaniami z długiego ogona, np. Napiszę, jaka jest marka samochodu Mustang? i wyświetli wielokrotnie jedną witrynę internetową z różnymi artykułami, które nie mają nic wspólnego z tematem, a następnie kilka starych artykułów i jest to wyszukiwarka Google NEWS

Poza tym Tops Stories ma tylko główny korpus warty milion dolarów. Czy ktoś poznał już szczegóły tej podstawowej aktualizacji? to musi być najbardziej tajemnicza aktualizacja w historii i bardzo zagmatwana. Widziałem w mediach społecznościowych rozmowy o SEO i powiedzieli, żeby nie próbować niczego drastycznego ani panikować, ale wiele osób polega na ruchu, aby zarabiać pieniądze na AdSense, reklamach lub oddziałach i teraz otrzymują ogromny cios.

Powiedziano mi, że ta aktualizacja została już ukończona, dzisiaj rano ponownie sprawdziłem ruch i tylko to zrobiłem 7 odwiedzin przez ostatnie kilka godzin, nie łączę tworzenia linków, po prostu bloguję, nie robię nic innego, jak bloguję i piszę o mojej niszy, więc nie robię żadnych podstępnych bzdur, po prostu przestrzegam zasad Google, mówiących, że treść jest najważniejsza

i ostatnią rzeczą jest to, że zauważam strony internetowe z ogromną ilością linków zwrotnych i bez biografii autorów, bez informacji kontaktowych znajdujących się w czołowych artykułach lub wysoko w wynikach wyszukiwania, a niektóre z ich artykułów po prostu zostały 3 zdania i wypełnione reklamami oraz osadzonym tweetem, jest to bardzo cienka treść i nie powinna być karana za reklamę 9 reklamy na stronie z małą zawartością? Ale oni wyprzedzili mnie w rankingach. Mam tylko Adsense i nic więcej.

> czy są jakieś wskazówki co do tego, co mogło spowodować taki wpływ?

Czas przebywania witryny.

Wiesz, jak mówią to sprzedawcy Amazon dowiaduje się, jakie produkty się sprzedają, a następnie klonuje je pod własną marką?

Porozmawiajmy o Google:

Google nieustannie pobiera „udziały” od swoich własnych serwerów. Coraz więcej linków do właściwości i usług Google. W ciągu ostatnich 10 lat zwiększyli prawie każdy link na stronie prowadzący do usługi Google – zwłaszcza od czasu czarno-białych aktualizacji – Panda/Penguin. Zaczęliśmy je nazywać Clickless SERP, ponieważ odpowiedzi ze stron internetowych są podawane przez Google bez konieczności odwiedzania witryny.

Google doskonale rozumie, że to, co obecnie nazywamy „czasem przebywania”, jest krytycznym wskaźnikiem zwiększającym sukces witryny. Kiedy firma Forrester Research opublikowała raport z badania „Czas przebywania na miejscu” za lata 1998 lub 1999 (szukano kopii – była płatna), było jasne, że czas przebywania był głównym miernikiem sukcesu witryny. Po tym raporcie wszyscy zaczęli masowo zwiększać czas przebywania użytkownika w witrynie. Duże witryny zaczęły dodawać gry i tym podobne. Nie byliśmy odporni
ustosunkowaliśmy się do tego nacisku i w 1999 r. byliśmy pierwszym forum, na którym udostępniliśmy prywatne wiadomości, aby zatrzymać użytkowników na stronie dłużej (psst: odniosło to ogromny sukces… – nadal tu jest).

Nie ma znaczenia, czy użytkownik coś kupi, czy wykona jakąś czynność, która zakończy się zarobkiem w witrynie – głównym wskaźnikiem jest samo przebywanie na stronie z nazwą domeny w adresie URL. Czas oczekiwania.

(Czas czystych domysłów): Przez lata wierzyłem, że czarno-białe aktualizacje dotyczyły tego, co Google wiedział o czasie przebywania. Wszystkie znane mi strony, które cieszyły się ogromną popularnością, miały duże zaangażowanie i umiarkowany autorytet. Wszystkie główne fora i prywatne portale społecznościowe odniosły ogromny sukces (150 tys. dziennie do 15 tys. dziennie tutaj… a później więcej). Tylko te, które miały uprawnienia do domeny (obecnie nazywają to EAT), takie jak Reddit i StackOverflow, utrzymały swój ruch. Tak jak Amazon Wykorzystując swoje dane o produktach do wprowadzania na rynek własnych marek, Google wykorzystał narzędzia analityczne, aby skrócić czas przebywania w witrynach i zachować go dla siebie.

Jakie były rezultaty?

Table of Contents