Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Potion umożliwia skonfigurowanie niestandardowej domeny dla Twojej witryny internetowej Notion

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Potion umożliwia skonfigurowanie niestandardowej domeny dla Twojej witryny internetowej Notion

Internet stanowi ponad 1.7 miliardów stron internetowych na całym świecie. Witryny te działają jak tożsamości internetowe i obejmują różne kategorie, od wiadomości, mediów społecznościowych i handlu elektronicznego po blogi, portfolio i strony docelowe i kilka innych. Zasadniczo każdy podmiot, który potrzebuje dziś obecności cyfrowej, musi mieć stronę internetową.

W związku z tym ostatnio zaobserwowaliśmy napływ narzędzi do tworzenia witryn internetowych, które obiecują uprościć tworzenie i konfigurowanie witryn internetowych. Ponieważ jednak większość tych narzędzi nadal wymaga pewnej wiedzy projektowej, bariera wejścia pozostawała wysoka przez cały czas — do czasu, gdy kilka lat temu na rynku pojawiło się Notion, które znacznie ułatwiło tworzenie stron internetowych niż kiedykolwiek wcześniej.

Jednakże, ponieważ Notion w idealnym przypadku nie jest przeznaczony do tworzenia stron internetowych, stwarza pewne ograniczenia: możesz za jego pomocą tworzyć tylko określone rodzaje stron internetowych i nadal musisz korzystać z usługi strony trzeciej, jeśli chcesz hostować swoją witrynę Notion na niestandardowym serwerze domena.

W tym celu istnieje kilka usług, które umożliwiają ustawienie Twojej witryny Notion na niestandardowej domenie. Niestety większość z nich ma ograniczoną funkcjonalność i nie zapewnia dużej wartości w stosunku do kosztów subskrypcji.

Nadchodzi Potion, usługa, która pomoże Ci stworzyć niestandardowe strony internetowe (strony internetowe Notion z niestandardowymi domenami) w ciągu kilku minut – a wszystko to przy jednoczesnym zapewnieniu dobrego SEO i szybkiego działania.

Co to jest eliksir?

Potion to narzędzie do tworzenia stron internetowych dla Notion, które pomaga skonfigurować strony internetowe Notion w niestandardowej domenie. Działa poprzez przekształcenie Notion w CMS (system zarządzania treścią), dzięki czemu zyskujesz elastyczność w wypełnianiu treści swojej witryny/strony internetowej w Notion, podczas gdy on zajmuje się resztą procesu.

Chociaż istnieje kilka innych kreatorów stron internetowych Notion, które oferują podobną usługę jak Potion, ogólna funkcjonalność oferowana przez większość z nich jest bardzo ograniczona i niewiele można na nich zrobić poza umieszczeniem witryny Notion w niestandardowej domenie .

Wręcz przeciwnie, eliksir ma przewagę nad takimi usługami ze względu na szeroką ofertę. Ponieważ oprócz pomocy w skonfigurowaniu strony internetowej Notion w domenie niestandardowej, zapewnia ona również:

  • Opcje dostosowywania: do modyfikowania wyglądu strony internetowej
  • Funkcje SEO: w celu poprawy rankingu witryny
  • Optymalizacja strony: w celu skrócenia czasu ładowania witryny
  • Automatyczne adresy URL: aby pomóc Ci w automatycznym generowaniu przyjaznych dla SEO linków do witryny

Jakie rodzaje stron internetowych możesz stworzyć za pomocą mikstury?

Witryna internetowa może należeć do różnych kategorii, a Ty możesz wybrać styl odpowiadający Twoim celom. Jeśli umiesz kodować, masz większe szanse na stworzenie witryny internetowej dokładnie takiej, jaką chcesz. Jeśli jednak planujesz używać Notion do tworzenia niestandardowej witryny internetowej, ma on pewne ograniczenia — pod względem stylu i innych elementów — które sprawiają, że nadaje się do tworzenia tylko określonych rodzajów witryn internetowych.

Teraz, ponieważ zawartość Twojej witryny nadal znajduje się w Notion, Potion dziedziczy ograniczenia Notion. W rezultacie, jeśli połączysz Potion z Notion, będzie on dobrze działać z tymi samymi rodzajami stron internetowych co Notion, takimi jak portfolio, strony docelowe, blogi, dokumenty pomocy, strony kariery i produkty informacyjne.

Dlaczego miałbyś chcieć używać Notion jako CMS-a?

Zakodowanie strony internetowej od podstaw jest bez wątpienia idealnym sposobem na zbudowanie strony internetowej, jeśli zależy Ci na elastyczności w kontrolowaniu sposobu, w jaki różne elementy znajdują się na Twojej stronie i jak ze sobą współdziałają. Ponieważ jednak takie podejście wymaga praktycznej wiedzy na temat wielu technologii witryn internetowych, nie jest idealne dla tych, którzy chcą stworzyć witrynę internetową, ale nie są zaznajomieni z takimi technologiami.

Tradycyjny CMS w pewnym stopniu upraszcza to równanie, chociaż efektywne wykorzystanie go w przepływie pracy nadal wymaga czasu i wysiłku. Z drugiej strony, Notion okazuje się znacznie skuteczniejszy niż tradycyjne platformy CMS w przypadku większości potrzeb Twojej witryny w tym zakresie, częściowo dzięki możliwości robienia notatek i różnym opcjom dostosowywania (w tym szablonom Notion), które ułatwiają zapełnianie treści na stronie jest dużo łatwiej.

W rzeczywistości nie tylko to, ale także funkcja płynnej synchronizacji, która natychmiast aktualizuje stronę internetową po wprowadzeniu zmian w Notion, oraz funkcja przeciągania i upuszczania, która pozwala przenosić elementy strony internetowej zgodnie z własnymi preferencjami, co więcej wzmocnij argumenty Notion na temat idealnego CMS-a dla większości przypadków użycia.

Powiedziawszy to jednak, istnieją pewne wady używania Notion jako CMS-a, o których musisz wiedzieć: nie jest on zbyt wydajny w zarządzaniu danymi i ogranicza możliwości dostosowania wyglądu i położenia elementu na stronie elementy.

Funkcjonalność bazy danych Notion jest ograniczona głównie ze względu na jej ograniczenia: brak lepszej struktury i ograniczenia związane z blokami stron. Zatem Eliksir niewiele może zrobić w tym zakresie. Jeśli chodzi o ograniczenia dotyczące wyglądu i stylu stron internetowych, problem ten w dużej mierze rozwiązuje się, używając Notion w połączeniu z Potion. Ponieważ w ten sposób możesz teraz używać Szablony eliksirów a nawet modyfikować ich właściwości CSS, aby dostosować wygląd witryny do swoich wymagań.

Jak używać mikstury?

Aby rozpocząć pracę z Eliksirem, należy spełnić kilka warunków wstępnych. Po pierwsze, potrzebujesz niestandardowej domeny dla swojej witryny Notion, a po drugie, potrzebujesz strony internetowej Notion zawierającej całą treść, którą chcesz zaprezentować w swojej witrynie.

Aby otrzymać domenę, odwiedź dowolnego z popularnych rejestratorów domen (Google Domains, GoDaddy, Namecheap, Bluehost, Hostinger) i kup tam preferowaną nazwę domeny (nazwę strony internetowej).

Następnie przejdź do Notion (aplikacja lub strona internetowa) i skonfiguruj stronę. []. Aby móc zaprezentować ją w Internecie, musisz także udostępnić tę stronę publicznie. [].

Po spełnieniu podstawowych wymagań możesz teraz połączyć swój niestandardowy adres URL domeny ze stroną Notion i dostosować jej wygląd.

  1. Aby to zrobić, najpierw załóż konto na eliksiry. Potion oferuje trzy różne plany, więc w zależności od tego, ile stron internetowych masz/chcesz utworzyć, możesz wybrać odpowiedni plan.
  2. Po wejściu wybierz Witryny z menu po lewej stronie i kliknij przycisk Dodaj nową witrynę przycisk w prawym górnym rogu ekranu.
  3. Na Pojęcie adresu URL/domeny sekcja Organizować coś dodaj nazwę witryny, domenę niestandardową i adres URL strony Pojęcie, którą chcesz połączyć z tą domeną niestandardową. Uderzyć Kontynuować.
  4. w DNS sekcji, utwórz wpisy zgodnie z żądaniem. Odwiedź swojego dostawcę domeny i znajdź zapisy dotyczące swojej nazwy domeny w ustawieniach DNS. W przypadku domen głównych zasadniczo musisz utworzyć plik Nagranie wpis w Miksturze, który połączy nazwę Twojej domeny bezpośrednio z odpowiadającym jej adresem IP. Podobnie w przypadku subdomen musisz utworzyć plik Nagranie dla Twojej nazwy domeny. []. Naciskać Kontynuować.
  5. Wreszcie w Opcje wybierz domyślną czcionkę dla swojej witryny Notion, wraz z jej ikoną favicon i obrazem witryny. Dodatkowo wprowadź opis swojej witryny, który opisuje jej przeznaczenie i pojawia się w Google i innych platformach. Po zakończeniu konfiguracji kliknij Kontynuować.

W zależności od rejestratora Twojej domeny może minąć trochę czasu, zanim Twoja domena wskaże Twoją witrynę Notion. Idealnie dzieje się to w ciągu kilku godzin. Jeżeli jednak zajmie to więcej niż 24 godziny, skontaktuj się ze swoim dostawcą domeny, aby uzyskać pomoc.

Po zakończeniu propagacji domeny powinieneś mieć działającą witrynę internetową z treścią pobraną bezpośrednio ze strony Notion do Twojej domeny niestandardowej. Aby sprawdzić, czy domena wskazuje na Twoją witrynę Notion, wyszukaj nazwę swojej domeny w przeglądarce internetowej.

Potion domyślnie automatycznie generuje przyjazne dla SEO adresy URL dla wszystkich stron internetowych w Twoich witrynach. Jeśli jednak chcesz, aby określone strony w Twojej witrynie miały określone adresy URL, możesz użyć Ładne adresy URL aby to zrobić. W tym celu przejdź do Mikstury i wybierz Ładne adresy URL z lewego menu. Tutaj wpisz adres URL strony, którą chcesz zmodyfikować w obszarze Adres URL strony pomysłów i dodaj niestandardowy ślimak po prawej stronie pod Ładny Ślimak.

Teraz, jeśli chcesz zmodyfikować elementy strukturalne swojej witryny, możesz ją otworzyć w Notion i dodać/usunąć elementy (lub bloki). Aby dostosować jego styl, wróć do Potion i kliknij swoją witrynę poniżej Witryny. Następnie wybierz Edytor na żywo z menu po lewej stronie i dostosuj elementy stylizacji, korzystając z dostępnych opcji.

Jeśli wiesz, jak kodować, możesz wstrzyknąć HTML i CSS do witryny za pomocą Wstrzyknięcie fragmentu dodawać/modyfikować jego elementy i zmieniać ich wygląd. Poza tym Potion umożliwia także dodawanie analiz od różnych dostawców usług analitycznych, takich jak Google Analytics, Fathom, SimpleAnalytics, Panelbear itp., do Twojej witryny Notion, aby pomóc Ci śledzić jej wydajność i uzyskać wgląd w ruch.

Jeśli masz problemy z jakąkolwiek operacją w Potion, zapoznaj się z poniższym przewodnikiem wideo.

Pomyślne tworzenie niestandardowych stron internetowych z koncepcjami za pomocą mikstury

Potion to prawdopodobnie najłatwiejsza usługa, za pomocą której możesz skonfigurować witrynę Notion w niestandardowej domenie. Nie tylko pomaga przenieść witrynę Notion na niestandardową domenę, ale zapewnia także dodatkowe funkcje, które pozwalają dostosować niektóre jej elementy do własnych preferencji, nie trzeba dodawać, że obiecuje również zapewnić dobre SEO i czasy ładowania strony .

Jeśli więc jesteś zainteresowany stworzeniem portfolio, osobistego bloga, strony docelowej lub innej witryny internetowej w podobny sposób w niestandardowej domenie, kombinacja Notion + Potion powinna spełnić Twoje wymagania.

Mikstura zaczyna się od $8 miesięcznie za 1 strona internetowa. Ma także dwa kolejne plany, które kosztują 16 USD miesięcznie i 24 USD miesięcznie do maksymalnie 3 I 8 odpowiednio strony internetowe. Wszystkie plany są dostępne w formie subskrypcji miesięcznych i rocznych. Ponadto Mikstura oferuje również 7-dniowy bezpłatny okres próbny, dzięki czemu możesz przetestować usługę bez konieczności płacenia z góry za subskrypcję.

Niedawno pojawił się eliksir Polowanie na produkt i trafił na listę produktów dnia.

Sprawdź Eliksir