Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Powody dla Amazon Spadek sprzedaży i jak to naprawić

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Powody dla Amazon Spadek sprzedaży i jak to naprawić

Jeśli sprzedajesz swój produkt na Amazon, Twoja sprzedaż będzie prawdopodobnie nieznacznie różnić się z dnia na dzień. Niemniej jednak, niektórzy sprzedawcy dalej Amazon mogą czuć się dobrze, gdy nagle doświadczą, że ich Amazon sprzedaż spadła. Wszyscy wiemy, że rynek może czasami być zbyt zniechęcający, zwłaszcza jeśli Twoja sprzedaż spadła. Niemniej jednak łatwo jest dostrzec przyczyny takiej sytuacji i opracować sposoby rozwiązania niepowodzeń.

W tym artykule wyjaśniono wszystkie problemy, z którymi możesz się spotkać Amazonalgorytmu podczas działania na platformie jako Sprzedawca biznesowy. Przeanalizujemy niektóre z typowych przyczyn spadku sprzedaży i co możesz zrobić, jeśli Amazon sprzedaż spadła, aby to naprawić.

Moje wyprzedaże włączone Amazon Zwolniły: czy słabe wskaźniki mogą być powodem?

Jeśli Amazon sprzedawcy mają słabe wskaźniki sprzedawcy, klienci nie będą im ufać. Z drugiej strony świetny wynik oceny sprzedawcy (powyżej 75%) pokazuje użytkownikom, że Twoje produkty są bez większych wad zamówienia. Istnieją niewielkie wskaźniki anulowania, a kupujący zwykle nie mają problemów z wysyłką lub samymi towarami. Wykorzystaj Amazon regularnie korzystaj z oprogramowania sprzedawcy lub swojego konta w Seller Central, aby mieć pewność, że Twoje wskaźniki sprzedawcy są prawidłowe.

Czy otrzymałeś ostatnio negatywną opinię?

Uzyskanie negatywnych recenzji na temat twoich towarów lub konta Amazon spadek sprzedaży, ponieważ potencjalni klienci nie kupią od Ciebie, gdy zobaczą niskie rankingi sprzedawców lub negatywne oceny. Zapewnienie przyzwoitej obsługi klienta ma więc kluczowe znaczenie.

Gdy spotkasz się z negatywną lub nawet neutralną opinią, musisz jak najszybciej rozwiązać ten problem, rozmawiając z klientem. Czasami kupujący dzielą się opiniami na temat produktu jako recenzjami sprzedawcy lub odwrotnie. W ten sposób można uzyskać tzw Amazon platformę, aby usunąć tę opinię, ponieważ nie jest ona opublikowana we właściwej sekcji.

Rekommenderad:  Jak wyeksportować swoje dane z Internet Explorera 11

Pamiętaj też, że na recenzje często mają wpływ czynniki niezwiązane z rzeczywistą jakością Twoich towarów, na przykład wysyłka. Jeśli wypełnisz za pomocą systemu FBA, platforma może rozwiązać wszelkie negatywne opinie dotyczące spełnienia.

Niemniej jednak, gdy jesteś marką własną Amazon sprzedawca, jeden 1-gwiazdkowa recenzja produktu może radykalnie wpłynąć na sprzedaż. Jednocześnie zła opinia sprzedawcy może również zaszkodzić sprzedaży.

Jeśli otrzymasz złą opinię od sprzedawcy, dokładnie ją przestudiuj, aby sprawdzić, czy jest zgodna z wytycznymi dotyczącymi opinii określonymi przez Amazon. Na przykład, jeśli klient udostępni opinię o produkcie jako opinię sprzedawcy lub Amazon Sprzedawca FBA, a recenzja dotyczy wysyłki, platforma usunie tę recenzję. W rezultacie nie wpłynie to na wszystkie kluczowe wskaźniki sprzedawcy.

Również uzasadnione recenzje mogą być usuwane przez samych klientów. Dlatego współpracuj z nimi i rozwiązuj wszelkie problemy lub nieporozumienia, jakie napotykają w związku z Twoim produktem lub usługą. Jednocześnie nigdy nie należy naciskać na kupujących, aby usuwali opinie. Na koniec nie zapomnij śledzić neutralnego (3-star) recenzje i traktuj je w taki sam sposób, w jaki postępowałbyś z a 1-gwiazda lub 2-gwiazdkowe świadectwo.

Śledzenie wszystkich recenzji klientów i odpowiadanie na nie może wydawać się skomplikowanym zadaniem. Jednak dzięki narzędziom takim jak SageMailer możesz łatwo zbierać Amazon informacje zwrotne, komunikuj się z klientami w mediach społecznościowych, generuj więcej leadów i osiągaj wzrost sprzedaży.

Sprawdź, czy używasz właściwej metody wysyłki!

Jeśli chcesz zachować pozytywne opinie i unikać Amazon spadek sprzedaży w 2023 r., potrzebujesz 4% i mniej spóźnionych przesyłek. Właściwa metoda wysyłki to jednak nie tylko opinie klientów. Jeśli Twoje produkty kwalifikują się do Amazon Prime, sprzedasz więcej. Platforma nadaje priorytet towarom, które mają dostępną wysyłkę w Prime Day.

Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego jest skorzystanie z FBA i realizacja dostaw przez platformę. Ale jednocześnie system ma pewne wady i czasami bardziej efektywne będzie zaoferowanie opcji Sprzedający Spełniony Prime, jeśli jest ona dostępna dla Ciebie.

Rekommenderad:  Tryb Samsung Kids: przewodnik dla rodziców po sterowaniu ekranem Samsunga

Chodzi o cenę!

Jeśli twoje produkty nie są konkurencyjne cenowo, przegrasz z konkurencją rynkową. I tutaj mowa o cenie, w tym wszystkich rabatach np. w Czarny Piątek, podatkach, wysyłce itp. Ceny na platformie cały czas się zmieniają, więc stosuj strategie repricingu lub dodatkowe narzędzia, aby dowiedzieć się, ile powinien obciążać klientów. Nie zapomnij o Amazon reklamy PPC i Amazon reklamy sponsorowane, aby dobrze sprzedawać swoje towary.

Upewnij się, że masz zoptymalizowane listy produktów!

Źle napisany i nudny opis produktu spowolni Twoją sprzedaż, utrudniając znalezienie konta w Centrum sprzedawców i towarów. Oto, co możesz zrobić, aby zoptymalizować listy produktów i przyciągnąć więcej klientów:

  • Wpływ Amazon Zawartość +. Pozwala dostosować listę produktów na Amazon więcej szczegółów na temat swojej marki i produktów oraz dodawać wysokiej jakości zdjęcia i filmy.
  • opracuj Amazon sklep. Stworzenie witryny sklepowej pomoże Twojej marce wyróżnić się na tle konkurencji, zwiększyć świadomość marki i wygenerować sprzedaż. Poza tym sprawi, że twoje Amazon listy produktów bardziej chwytliwe.
  • Skorzystaj z optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Uwzględnij określone słowa kluczowe podczas tworzenia list produktów. The Amazon Platforma klasyfikuje towary według określonych słów kluczowych, dzięki czemu mniej klientów zauważy Twoje produkty, gdy nie masz odpowiednich.

Czy jest wystarczający popyt na Twoje produkty?

Amazon sprzedawcy powinni dostarczać produkty, których kupujący pragną lub przynajmniej potrzebują. Dlatego zawsze powinieneś sprawdzić Ranking Bestsellerów produktu na Amazon. Najpierw wyszukaj go w szczegółach produktu. Następnie przejrzyj stronę Bestsellery i inne sekcje, które pokazują, co jest popularne na rynku. Są to Movers and Shakers lub Most Wished For.

Wnioski: Co powinienem zrobić, jeśli sprzedaż spada Amazon?

Każdy Amazon sprzedawca może doświadczyć sytuacji, w której sprzedaż spadła Amazon w pewnym momencie. Więc nie martw się. Zamiast tego zapoznaj się z naszym przewodnikiem, wykorzystaj swoje doświadczenie i dowiedz się, dlaczego tak się dzieje Amazon mogły wystąpić spadki sprzedaży. Ponadto poniżej znajduje się pięć głównych pytań, które zalecamy sobie zadać:

  • Jak się czują twoi główni konkurenci?
  • Co robią Twoi klienci?
  • Czy ceny Twoich najlepiej sprzedających się towarów są porównywalne z cenami rynkowymi?
  • Jakie są ogólne recenzje Twoich najlepiej sprzedających się produktów?
  • Czy są jakieś szanse, że porywacze ukradną Buy Box?
Rekommenderad:  Jak spowolnić mój telefon z Androidem?

Na szczęście każdy spadek sprzedaży na platformie Jeffa Besosa jest tymczasowy i prędzej czy później sytuacja się wyrówna. Klucz do sukcesu jest prosty: zwracaj uwagę na wskaźniki sprzedającego i utrzymuj konkurencyjne ceny.