Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Powody, dla których iPhone nie został wykryty przez iTunes i został naprawiony

Jeśli chcesz podłączyć iPhone’a do iTunes; Ale iTunes nie może wykryć Twojego urządzenia. W tym artykule poznasz główne powody, dla których iPhone nie jest wykrywany w iTunes i jak to naprawić.

Apple umożliwia synchronizację iTunes z iPhonem przez USB. W większości przypadków nie powinno być problemu z identyfikacją iPhone’a w iTunes, ale czasami iTunes może nie być w stanie rozpoznać Twojego iPhone’a.

Może to być frustrujące i mylące, szczególnie gdy spotykasz się z nim po raz pierwszy lub gdy się spieszysz. W tym artykule wyjaśniono, dlaczego występuje ten problem i jak go rozwiązać.

Powody, dla których iTunes nie wykrywa iPhone’a

W dzisiejszym, coraz bardziej bezprzewodowym świecie, użytkownicy iPhone’a nadal muszą od czasu do czasu łączyć się z komputerami za pomocą kabla. Użytkownicy iPhone’a muszą podłączyć telefon do komputera za pomocą kabla Lightning, aby wykonać takie zadania, jak tworzenie kopii zapasowej telefonu i szybkie przesyłanie dużych plików, a następnie połączyć się z iTunes lub Finderem, jeśli używasz komputera Mac z systemem macOS Catalina lub nowszym.

Nie będziesz mógł połączyć się z iTunes, jeśli iTunes nie wykryje połączenia z iPhonem lub otrzyma tajemniczy błąd „0xE”. To samo dotyczy korzystania z Findera w nowszych wersjach systemu macOS. Choć może się to wydawać skomplikowane, rozwiązanie jest proste.

CZYTAĆ:  Poprawka Gmaila — błąd tymczasowy

Istnieje kilka podstawowych powodów, dla których iTunes może nie wykryć iPhone’a. Przyczyną tego problemu mogą być problemy z oprogramowaniem lub problemy fizyczne, takie jak kabel USB lub wadliwy port w iPhonie lub komputerze. Niezależnie od źródła problemu kroki rozwiązywania problemów są proste i postępując zgodnie z nimi, prawdopodobnie będziesz w stanie podłączyć iPhone’a do iTunes.

Przed przejściem do innych rozwiązań należy wziąć pod uwagę kilka konkretnych czynników:

 • Bezpieczny i standardowy kabel
 • Porty iPhone’a i komputera PC są bezpieczne, a port iPhone’a nie jest pełen kurzu i włókien.
 • Aplikacja iTunes jest aktualizowana.
 • Upewnij się, że urządzenie iOS jest odblokowane i znajduje się na ekranie głównym. Jeśli nie, rozłącz i podłącz ponownie. Upewnij się także, że kabel jest całkowicie włożony do iPhone’a i komputera.
 • Innym prostym rozwiązaniem jest ponowne uruchomienie iPhone’a i komputera, co jest podstawowym krokiem w celu rozwiązania większej liczby problemów. Przejdź do ustawień iPhone’a i wybierz Zamknij się w Generale sekcję, aby wyłączyć urządzenie. Następnie przytrzymaj boczny przycisk iPhone’a, aby ponownie uruchomić urządzenie.

Jeśli żadna z powyższych sytuacji nie jest jedną z przyczyn braku połączenia iPhone’a i iTunes, zapoznaj się z poniższymi przyczynami.

Sprawdź problemy z zaufaniem iPhone’a do urządzeń zewnętrznych

Czasami po podłączeniu iPhone’a do komputera na ekranie głównym pojawi się komunikat z pytaniem, czy ufasz komputerowi. Jeśli nie wybierzesz Zaufanie, będziesz mieć problem z niewyświetlaniem iPhone’a w iTunes lub Finderze. Jeśli w przeszłości przypadkowo wybrałeś opcję Nie ufaj, nie martw się. Wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać ten problem:

 • W ustawieniach iPhone’a przejdź do Ogólny i wybierz Przenieś lub zresetuj iPhone’a. Uzyskiwać Resetowanie i dotknij Zresetuj lokalizację i prywatność.

 • Teraz zobaczysz ten komunikat po ponownym podłączeniu iPhone’a do komputera. Tym razem koniecznie dotknij Zaufanie.

Sprawdź raporty systemowe dla użytkowników komputerów Mac.

Jeśli jesteś użytkownikiem komputera Mac i masz problemy z połączeniem iPhone’a z iTunes lub Finderem, sprawdź dziennik systemowy.

 • Przytrzymaj Aby to zrobić, kliknij klawisz Option i kliknij logo Apple w lewym górnym rogu ekranu. Następnie wybierz Informacje o systemie Lub Raport systemowy. W wyświetlonym oknie usuń USB z menu po lewej stronie.
CZYTAĆ:  Uwolnij moc analityki subskrypcyjnej dla swojej konfiguracji ERP

Wybierać.

 • Jeśli widzisz swój telefon na liście, ale Finder lub iTunes nie wykrywają iPhone’a, prawdopodobnie masz problem z oprogramowaniem. Spróbuj zaktualizować system macOS lub odinstalować oprogramowanie zabezpieczające innych firm, takie jak oprogramowanie antywirusowe.
 • Jeśli iPhone nie jest wyświetlany na porcie USB, może to oznaczać problem sprzętowy. Spróbuj podłączyć telefon do innego komputera lub ponownie wypróbuj wskazówki dotyczące sprawdzania kabli i portów.

Sprawdź raporty systemowe dla użytkowników komputerów Mac

Zainstaluj ponownie sterownik Apple USB dla użytkowników systemu Windows

Jeśli używasz komputera z systemem Windows i nie wykonano żadnego z powyższych kroków, przyczyną problemu może być sterownik USB iPhone’a. Dlatego ponowna instalacja sterownika USB Apple może rozwiązać problem. To rozwiązanie jest praktyczne, gdy iPhone w ogóle nie jest podłączony do komputera (nie tylko iTunes):

 • Niezależnie od tego, czy pobierzesz iTunes, musisz najpierw odłączyć iPhone’a od komputera. Odblokuj telefon i upewnij się, że jesteś na ekranie głównym.
 • Podłącz ponownie iPhone’a do komputera. Jeśli iTunes się otworzy, zamknij go.

Teraz, w zależności od tego, jak masz iTunes (od Apple lub Microsoft) i w zależności od wersji systemu Windows, wykonaj poniższe kroki:

Jeśli masz system Windows 10 i 11 i pobrałeś iTunes ze sklepu Microsoft Store:

 • Ułatwi to ponowną instalację sterownika USB urządzenia mobilnego Apple. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy plik Początek przycisk, a następnie wybierz Menadżer urządzeń.
 • Przewiń w dół, aby zobaczyć Urządzenia przenośne Sekcja. Otwórz tę sekcję i poszukaj swojego iPhone’a. Następnie kliknij ikonę prawym przyciskiem myszy i wybierz Uaktualnij sterownik. W wyświetlonym oknie wybierz Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika.

Zainstaluj ponownie sterownik Apple USB dla użytkowników systemu Windows — pobierz iTunes ze strony Microsoft

 • Po zainstalowaniu otwórz iTunes i sprawdź, czy wykryje iPhone’a. Jeśli problem nadal występuje, całkowicie odinstaluj i zainstaluj program ponownie.

Jeśli pobrałeś iTunes ze strony Apple:

 • Naciśnij klawisz Windows i R lub otwórz okno Eksploratora plików i w górnej części okna wpisz w pasku adresu następującą frazę i naciśnij Enter:
CZYTAĆ:  Analiza zakupów Playrix Media: Empire of Casual Games

%ProgramFiles%\Common Files\Apple\Mobile Device Support\Drivers

 • W oknie, które zostanie otwarte, kliknij prawym przyciskiem myszy usbaapl64.inf Lub usbaapl. Inf i wybierz zainstalować.

Naprawiono problem podłączenia iPhone'a do iTunes w systemie Windows

Zainstaluj ponownie sterownik Apple USB dla użytkowników systemu Windows

 • Chociaż możesz zobaczyć inne pliki o tej samej nazwie, musisz zainstalować plik z rozszerzeniem inf. Kończy się. Jeśli nie widzisz rozszerzenia pliku, otwórz plik Pogląd zakładkę u góry i sprawdź Rozszerzenia nazw plików.
 • Po zakończeniu instalacji odłącz iPhone’a i uruchom ponownie komputer. Następnie podłącz ponownie iPhone’a i uruchom iTunes, aby sprawdzić, czy wykryje iPhone’a.

***

Mamy nadzieję, że ten samouczek okaże się pomocny. Jeśli znasz inny powód, dla którego iPhone nie jest wykrywany w iTunes lub masz problemy z wykonaniem poniższych kroków,

Pobieranie premium motywów WordPressPobierz motywy WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumpobierz płatny kurs Udemy za darmopobierz oprogramowanie mobilneBezpłatne pobieranie motywów WordPressbezpłatny kurs online