Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Poza biurkiem: dlaczego potrzebujesz dodatkowego miejsca do pracy

Czterech moich współpracowników wykonuje pracę siedząc w łóżku. Trzech pracuje regularnie w swoich lokalnych sklepach Whole Foods. Inny kocha pracę w terminalach lotniskowych.

Może to zabrzmieć dziwnie, ale pomyśl o tym: gdzie jesteś najbardziej produktywny? Jest duża szansa, że ​​to nie biuro.

Niedawno opracowaliśmy Raport o pracy zdalnej autorstwa Zapier, ankiety przeprowadzonej wśród amerykańskich pracowników umysłowych. Z naszych danych wynika, że ​​32 procent amerykańskich pracowników umysłowych czuje się najbardziej produktywnie w biurze. Reszta uważa, że ​​najbardziej wydajna jest praca w innych miejscach: 42 procent najwięcej robi w domu, 11 procent osiąga produktywność w przestrzeni coworkingowej, a 9 procent są najbardziej wydajne podczas pracy na zewnątrz.

Większość ludzi nie wybiera miejsca pracy: przydziela się im biurko w biurze i na tym koniec. To się zmienia, jeśli dostaniesz pracę zdalną — możesz pracować, gdzie chcesz. Zapier to firma działająca wyłącznie zdalnie i po kilku miesiącach wszyscy zdają sobie sprawę, że pracę można wykonywać w dowolnym miejscu. Oto mój współpracownik Morgan:

Pracownicy tutaj otrzymują hojny budżet na konfigurację biura domowego, w tym biurko, krzesło i monitor do wyboru. Mimo to większość z nas przynajmniej przez pewien czas pracuje z dala od tego biurka. Ja na przykład uwielbiam jeździć na rowerze z laptopem do lokalnej biblioteki, kiedy muszę się skupić. Moi współpracownicy Breetel i Fran wolą Whole Foods.

Myślę o tych miejscach jako o drugorzędnych miejscach pracy i można je znaleźć wszędzie. Jeśli pracujesz w domu, prawdopodobnie masz kilka łatwo dostępnych opcji, takich jak kuchnia lub kanapa. Jeśli pracujesz w tradycyjnym biurze, prawdopodobnie wciąż jest trochę wspólnej przestrzeni, do której możesz się przenieść, gdy potrzebujesz zmiany sceny (lub oderwania się od przerw). A każdy, kto używa laptopa do załatwiania spraw, może od czasu do czasu pracować poza domem lub biurem.

Jeśli nigdy nie myślałeś o dodatkowym miejscu do pracy, oto kilka korzyści z tej praktyki.

Czujesz, że utknąłeś? Switch obszary robocze

Szaleństwem jest robić w kółko to samo, ale oczekiwać innych rezultatów.

Albert Einstein nigdy tego nie powiedział. Ciągle próbuję to podkreślić, ale dezinformacja się utrzymuje. Powinienem chyba przestać oczekiwać innych rezultatów.

O czym ja mówiłem? O tak, uczucie utknięcia. Czasami robienie postępów w zadaniu wydaje się niemożliwe. To wtedy zalecam odejście od biurka i przejście do jednego z drugorzędnych obszarów roboczych.

Ja, na przykład, jeżdżę rowerem do biblioteki, aby pisać, kiedy wydaje mi się, że nie mogę poczynić żadnych postępów w pracy nad konkretnym artykułem. Stawiam laptopa na biurku przy oknie, w otoczeniu książek i dźwięków innych klientów, a słowa zwykle zaczynają płynąć. Zmiana scenerii wyrywa mi mózg.

Nadal czujesz, że utknąłeś? Oto jak zacząć coś robić, kiedy naprawdę, naprawdę nie chcesz.

Wypróbuj różne miejsca do różnych zadań

Obróć kilka dodatkowych obszarów roboczych, a zaczniesz zauważać, że różne miejsca lepiej sprawdzają się w przypadku niektórych rodzajów zadań. Ja, na przykład, muszę siedzieć przy biurku, aby przeprowadzić poważne badania, ale stwierdzam, że biblioteka lub kawiarnia dobrze nadaje się do pisania po zakończeniu tych poszukiwań. Tymczasem moja współpracownica Jenny używa swojej kanapy do pisania.

Gorąco polecam wypróbowanie różnych dodatkowych obszarów roboczych do różnych zadań i sprawdzenie, co działa. Może się okazać, że jesteś w stanie zrobić więcej.

Innym pomysłem jest zmiana miejsca pracy w zależności od pory dnia lub poziomu energii. Na przykład moja współpracownica Beth zmienia się pod koniec dnia.

To tylko kilka rzeczy, o których należy pamiętać — jestem pewien, że możesz pomyśleć o innych. Chodzi o to, aby spróbować pracować w różnych miejscach, mając na uwadze te idee, aby odkryć, co jest dla ciebie najlepsze.

Na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji o miejscu pracy

Ustalenie, gdzie wykonujesz najwięcej pracy, zwykle polega na wypróbowaniu kilku różnych miejsc, ale zauważyłem, że jest kilka czynników, o których należy pamiętać, zastanawiając się, co będzie dla Ciebie najlepsze.

  • Dźwięk szumu. Nauka o hałasie w tle pokazuje, że odpowiednie dźwięki mogą być korzystne zarówno dla koncentracji, jak i kreatywności. Niektórzy ludzie lubią niewyraźne, nakładające się na siebie rozmowy w kawiarni; inni lubią naturalne dźwięki, takie jak śpiew ptaków lub płynący strumień. Inni, jak mój współpracownik Jason, mają inne preferencje.

  • Komfort. Nawet idealnie ergonomiczny układ przy biurku nie jest wygodny przez cały dzień, dlatego od czasu do czasu warto coś zmienić. Dla niektórych osób oznacza to wygodniejsze miejsce, na przykład wygodne krzesło lub nawet łóżko. Inni potrzebują chwili, aby się rozciągnąć – do tego służą stojące biurka, ale także blat kuchenny lub bar w kawiarni.

  • Oświetlenie. Mieszkam na północno-zachodnim Pacyfiku w Stanach Zjednoczonych, a zimą brakuje tu naturalnego światła. Poruszam się po domu, podążając za tym małym cennym słońcem, które przebija się przez chmury. To pomaga. Twój stosunek do światła jest prawdopodobnie inny niż mój — na przykład możesz zrobić więcej w ciemnych pokojach. Dowiedz się, jakie są Twoje preferencje.

  • Dostęp do WiFi i energii elektrycznej. Czasami będziesz potrzebować dostępu do Internetu, aby wykonywać swoją pracę, dlatego każde dodatkowe miejsce do pracy z dala od domu powinno prawdopodobnie mieć Wi-Fi i gniazdka elektryczne. Jednak innym razem przebywanie z dala od Wi-Fi może być wyzwalające, ponieważ oznacza, że ​​zwykłe rozrywki w Internecie nie są dostępne. Nawet brak prądu może czasem być plusem, ponieważ daje ci wbudowany termin na załatwienie spraw.

Myślę, że już rozumiesz, o co chodzi. Praca poza biurkiem może pomóc Ci zrobić więcej. Nie czuj się ograniczony! Możesz pracować dosłownie wszędzie.

Czekaj, co?

Table of Contents