Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Poznaj 10 praktycznych trików dla wszystkich użytkowników Dropbox

Mimo że usługi Dropbox są dostępne już od dawna, dopiero teraz do nich dołączyłem i nie wiem, dlaczego wcześniej nie założyłem dla siebie konta. Usługa Dropbox jest naprawdę dobra i ma funkcje, o których nie wiedziałem, gdy zaczynałem z nią pracować.

Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z Dropbox, będziesz potrzebować dziesięciu praktycznych wskazówek podczas korzystania z tej usługi. Istnieją inne funkcje Dropbox podczas pracy z oprogramowaniem, ale tutaj mówię o witrynie internetowej i oprogramowaniu Dropbox, które możesz zainstalować na swoim komputerze lub urządzeniu mobilnym.

Wskazówka nr 1 – Odzyskaj usunięte pliki

Domyślnie Dropbox pozwala odzyskać pliki usunięte w ciągu ostatnich 30 dni. Jest to całkowicie fajna funkcja. Zwykle korzystam z Dropbox do zapisywania plików, na których mi nie zależy, ale które w pewnym momencie mogą wymagać usunięcia. Aby zobaczyć usunięte pliki, kliknij ikonę kosza, a tam wyświetli się opcja usuniętych plików.

Wybierz folder, z którego chcesz odzyskać usunięte pliki, a pod kolumną Rodzaj zobaczysz usunięty obraz.

Wskazówka nr 2 – Zapisz stare wersje

Inne funkcje Dropbox obejmują wersje plików. Ta opcja jest również domyślnie dostępna przez trzydzieści dni, ale działa dobrze. Przejdź do folderu, w którym chcesz zobaczyć poprzednią wersję, i kliknij plik, aby go wyświetlić. Nie klikaj nazwy pliku, ponieważ plik się otworzy. Po prostu kliknij wiersz, aby Ci go pokazać.

CZYTAĆ:  Install iPA Signer on iPhone/iPad | Download iPA Signer For iOS

Następnie kliknij Więcej u góry, a następnie kliknij Poprzednie wersje. Możesz teraz uzyskać dostęp do różnych wersji plików przez maksymalnie trzydzieści dni.

Wskazówka nr 3 – Funkcja Packrat

Jest to opcja, do której można uzyskać dostęp, klikając łącze aktualizacji na stronie głównej. Dzięki tej opcji możesz mieć nieograniczony dostęp do poprzednich wersji i usuniętych plików. Za tę funkcję trzeba płacić 40 dolarów rocznie, ale jest ona cenna dla osób potrzebujących większego bezpieczeństwa.

Wskazówka nr 4 – Weryfikacja dwuetapowa

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Dropbox wprowadził weryfikację dwuetapową i dodał niezbędną warstwę zabezpieczeń. Jeżeli obawiasz się, że ktoś może włamać się na Twoje konto przy użyciu Twojego hasła, możesz włączyć weryfikację dwuetapową, polegającą na konieczności podania hasła podczas logowania się na konto za pośrednictwem przeglądarki, aplikacji komputerowej lub aplikacji mobilnej. Typ.

Aby aktywować tę sekcję, kliknij swoje imię i nazwisko u góry, wprowadź ustawienia i kliknij zakładkę Bezpieczeństwo. Przewiń w dół i zobacz opcję dwuetapową w obszarze Logowanie do konta.

Wskazówka nr 5 – Synchronizuj każdy folder

Dropbox jest świetny, ale wielu osobom nie podoba się to, że umieszczają wszystko w folderze Dropbox w celu synchronizacji. Istnieje rozwiązanie dla systemu Windows, które może ominąć ten tryb. Możesz tworzyć połączenia i aliasy dla folderów w Dropbox, które można synchronizować bez przenoszenia folderu.

Możesz przeczytać moje wskazówki dotyczące synchronizowania każdego folderu z Dropbox i innymi usługami przechowywania w chmurze.

Wskazówka nr 6 – Synchronizacja w sieci LAN i powiadomienia na pulpicie

Synchronizacja w sieci LAN to funkcja aplikacji komputerowych, która przyspiesza synchronizację plików na komputerze, czyli tych samych plików na tym samym LAN. Domyślnie Dropbox synchronizuje plik z serwerem, a następnie pobiera ten sam plik na inne komputery za pośrednictwem serwera Dropbox. Niezależnie od tego, jak szybko pobierasz i wysyłasz dane z Internetu, w przypadku dużych plików może to zająć dużo czasu.

CZYTAĆ:  Google ogłasza narzędzie do tworzenia filmów i edytor plików PDF dla Chromebooków

LAN Sync to opcja, która automatycznie pozwala Dropboxowi znajdować komputery podłączone do tej samej sieci i synchronizować pliki bezpośrednio w tej samej sieci, przyspieszając pobieranie i wysyłanie. Znów jest szybciej. Mam w domu cztery komputery, które mają zainstalowany Dropbox, co jest tanie i wygodne.

Powiadomienia na pulpicie są również dobrą opcją, ponieważ na pasku zadań pojawia się mały komunikat, gdy plik jest dodawany do lub usuwany z folderu rozwijanego. Jest to przydatne, jeśli udostępniasz folder kilku użytkownikom i chcesz wiedzieć, kiedy plik jest dodawany lub usuwany z folderu Pakistan Drop.

Wskazówka nr 7 – Załaduj kamerę

Uwielbiam ładować aparat. Jak dotąd nie mam możliwości tworzenia kopii zapasowych filmów z iPada i iPhone’a w inny sposób niż za pomocą iTunes. iTunes był denerwujący, a Dropbox mnie przed tym uratował. Włącz przesyłanie z aparatu, a Dropbox automatycznie przesyła wszystkie zdjęcia i filmy do folderu o nazwie Przesyłanie z aparatu. Jedynym minusem jest to, że zatrzymuje się po dziesięciu minutach i trzeba ponownie otworzyć skrzynkę odbiorczą. Jest to jednak uważane za jedną z najlepszych funkcji.

Oczywiście, bądź ostrożny. Kiedy włączyłem tę opcję, zauważyłem, że miejsce w mojej skrzynce referencyjnej zostało szybko zapełnione. Zastanawiałem się, ile nakręciłem iPhonem. Zainstalowałem go także na telefonie żony i wykupiłem aż 100 GB miejsca na moje zdjęcia i filmy.

Wskazówka nr 8 – Oglądaj historię

Kolejną miłą funkcją Dropbox jest historia przeglądania. Kliknij Wydarzenia po lewej stronie, a zobaczysz wszystkie działania na koncie Dropbox.

Wskazówka nr 9 – Synchronizacja selektywna

Na początku chciałem zsynchronizować wszystko, co jest podłączone do mojego urządzenia, ale zdałem sobie sprawę, że zajmuje to dużo woluminów i nie jest potrzebne. Zamiast tego możesz selektywnie i synchronizować tylko określone foldery z określonym komputerem.

Przejdź do sekcji preferencji i kliknij Zaawansowane. Kliknij przycisk zmiany ustawień, a nie będziesz musiał zaznaczać folderów, których nie chcesz synchronizować.

CZYTAĆ:  Rozwiązania sieciowe 5G: spraw, aby Twój biznes działał jeszcze szybciej!

Wskazówka nr 10 – Wybierz swój ulubiony

Załóżmy, że chcesz pobrać plik na urządzenie mobilne, a następnie dodać go do listy ulubionych. Nie wiedziałem o tym i było to denerwujące, gdy chciałem plik z mojego konta Dropbox, a nie miałem połączenia z Internetem. Gdy zobaczysz plik, oznacz go jako ulubiony i kliknij ikonę startu. Jest pobierany lokalnie na Twoje urządzenie mobilne i możesz go zobaczyć w dowolnym momencie.

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumudemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie lenevoPobierz motywy WordPress za darmopobierz płatny kurs Udemy za darmo