Poznaj biografie założycieli WhatsApp i ich historię rozwoju

Wszyscy inni użytkownicy Androida i smartfonów z pewnością znają aplikację WhatsApp. Aplikacja jest identyczna z kolorem zielonym, a zdjęcie telefonu ma pełną nazwę WhatsApp Messenger.

WhatsApp to usługa obejmująca wiele wiadomości platforma które można pobrać za darmo ze strony Google Play Store lub aplikacja zainstaluj to online drugi Najpierw jednak upewnij się, że telefon jest podłączony do danych internetowych. Korzystając z aplikacji posłaniec to użytkownik może łatwo wymieniać wiadomości tekstowe i głosowe, rozmowa wideo, udostępniaj zdjęcia i zdjęcia, dokumenty, lokalizacja użytkownikai inne media z zapisanymi kontaktami.

Dostęp do tej aplikacji można uzyskać w 180 krajach. Według Marka Zuckerberga, spółki zależnej Facebook ma 1,5 miliard aktywnych użytkowników na podstawie ankiety ze stycznia 2018 r. Liczba ta stale rosła w ciągu ostatniego roku, a nawet zmieniła rozwój Facebook.

Kto więc stworzył WhatsApp? Różni się od Facebook lub Google, stworzony przez młodych ekspertów komputerowych, którzy nie ukończyli college'u, ta aplikacja komunikatora została stworzona przez dwóch internetowych tłumaczy po trzydziestce o imieniu Jan Koum i Brian Acton. Obaj są byłymi pracownikami Yahoo.

Kim są założyciele WhatsApp?

Jan Koum

Biografia założyciela WhatsApp - Jan Koum

Jan Koum jest obywatelem amerykańskim urodzonym na Ukrainie 24 lutego 1976 r. Pochodzi on z Żydów i jest jedynym dzieckiem w rodzinie. Koum, jego matka i babcia przeprowadzili się do Ameryki w 1992 roku z powodu niebezpiecznego środowiska politycznego na Ukrainie.

W tym czasie miał 16 lat. Dopiero po nadrobieniu zaległości w Ameryce jego ojciec zmarł w 1997 roku na Ukrainie z powodu ciężkiej choroby. W nowym miejscu jego matka pracuje jako opiekunka do dziecka podczas gdy Koum działa jako usługa sprzątania w sklepie spożywczym. Jego zainteresowania i talenty w świecie komputerów są widoczne od czasu ukończenia szkoły średniej.

Następnie Koum kontynuował naukę na State University of San Jose. Podczas studiów pracował jako tester bezpieczeństwa w globalnej firmie księgowej Ernst & Young. Po przypisaniu do Yahoo!, po raz pierwszy spotkał się z Brianem Actonem, aw 1998 r. Jan Koum rozpoczął pracę w Yahoo Inc.

Brian Acton

Biografia założycieli WhatsApp -Brian Acton

Brian Acton urodził się 17 lutego 1972 r. W Michigan. Uzyskał tytuł licencjata informatyki na Uniwersytecie Stanforda w 1994 r. Po wcześniejszym studium na University of Central Florida i inżynierii mechanicznej University of Pennsylvania.

Karierę rozpoczął w 1992 roku, pracując w Rockwell International jako administrator systemu. Następnie Acton pracował jako inżynier testowy w Adobe i Apple. W 1996 roku dołączył do Yahoo Inc.

Koum i Acton dołączają do Yahoo! do 2007 roku. Postanowili opuścić Yahoo! i przeniósł się do Ameryki Południowej na rok. Aby rozwijać swoją karierę, starają się ubiegać o pracę w Facebook ale odmówiono. Odmowa nie zniechęca ich do pracy. Właśnie z tego miejsca zrodził się pomysł stworzenia nowej aplikacji do czatowania, która nie jest gorsza Facebook.

Jaka jest historia rozwoju WA?

Historia założenia WhatsApp (WA) rozpoczęła się w styczniu 2009 r., Kiedy kupił Jan Koum iPhone. Pomyślał o potencjale biznesowym branży aplikacji, która się wówczas rozwijała App Store. Koum chce tworzyć aplikacje, które mogą wyświetlać status wraz z ich nazwami użytkownik. Pomysł został przekazany Actonowi. Następnie poprosili Alexa Fishmana o pomoc w uzyskaniu kierunku i oświecenia.

Zgodnie z sugestią Fishmana współpracowali z rosyjskim programistą iOS Igorem Solomennikowem. Po długiej podróży wreszcie stał WhatsApp Inc. w Kalifornii 24 lutego 2009 r. Nazwa ta pochodzi od tego słowa co słychać który opisuje sytuację użytkownik w momencie spisywania statusu.

Rozwój WA

Na początku swojej aplikacji ta aplikacja napotkała pewne przeszkody techniczne, więc wiele osób jej nie lubiło. To sprawiło, że Koum był niemal zdesperowany i chciał opuścić WhatsApp, szukając innej pracy. Jednak Acton zachęcił go do zachowania cierpliwości. Po kilku miesiącach zauważono znaczącą zmianę.

W czerwcu 2009 r. Apple zakładamaktualizacja jego zastosowanie, mówiąc użytkownik inne, gdy tylko jest użytkownik który nie jest aktywny przez pchać powiadomienie. Ta aktualizacja jest używana przez Koum przez dodanie zmian do WA, a mianowicie wysyłanie powiadomienie push do kontaktów zapisanych, gdy są użytkownik co zmienia jego status. To uaktualnienie pozwala użytkownik czatować przez status.

Po wprowadzeniu ulepszeń uruchomiono WhatsApp 2.0 w fazie beta. Ta aplikacja jest prosta, ponieważ użytkownik nie trzeba udostępniać identyfikatora, aby komunikować się z innymi. Mogą automatycznie czatować ze wszystkimi kontaktami zapisanymi w telefonie komórkowym. Ponadto potrzebuje jedynie połączenia z Internetem, aby wysyłać wiadomości bez przechodzenia przez operatora, takiego jak SMS. W ciągu kilku miesięcy liczba użytkowników wzrosła do 250 tys.

Brian Acton nie był aktywnym członkiem WhatsApp przed WhatsApp 2.0 wydany. Zadanie polegało mu jedynie na znalezieniu funduszy na podniesienie WhatsApp. W dniu 1 W listopadzie 2009 r. Acton oficjalnie dołączył do WhatsApp. W tym samym miesiącu aplikacja WhatsApp 2.0 uruchomiona wyłącznie w App Store na iPhone'a.

W dalszym rozwoju usługa WA została zmieniona z bezpłatnej na płatną. Ma to na celu pokrycie kosztów wysłania wiadomości weryfikacyjnych na adres użytkownik. W grudniu 2009 roku WA dodała funkcję wymiany zdjęć dla wersji na iPhone'a. W maju 2010 użytkownicy systemu operacyjnego Symbian mogą korzystać z tej aplikacji na swoich telefonach komórkowych. Użytkownicy systemu Android mogą go pobrać w sierpniu 2010 r. I śledzić Windows Zadzwoń miesiąc później. Wraz z początkiem 2011 roku WA stała się jedną z najlepszych aplikacji w App Store.

W marcu 2013 r. WA rozszerzyła swoje usługi o użytkowników BlackBerry 10. Od 16 lipca 2013 r. WA ogłosiła, że ​​ta aplikacja jest bezcłowa, ale podzielona użytkownik którzy chcą rocznej subskrypcji, nadal będą obciążani opłatą w wysokości $1 po pierwszym roku. Aby wzmocnić swoje istnienie, w sierpniu 2013 r. WA uruchomiła nową funkcję o nazwie wiadomości głosowe.

W lutym 2014 r. Facebook nabył WA o wartości 19 milionów USD. Liczba ta jest największym jak dotąd przejęciem. Po przejęciu przez Facebook, funkcja mesenger wygląda bardziej przyjaźnie dla biznesu. W listopadzie 2014 r. WA wprowadziła najnowszą funkcję o nazwie Czytaj potwierdzenia. Ta funkcja jest możliwa użytkownik dowiedz się, czy wysłana wiadomość została przeczytana przez odbiorcę, czy nie.

21 stycznia 2015 r. WhatsApp uruchomił WhatsApp Web, czyli WhatsApp na PC. Dzięki tej funkcji użytkownik może uzyskać dostęp do WA za pośrednictwem komputera z rejestrami telefonów komórkowych użytkownik pozostań w kontakcie z Internetem. WhatsApp Web to rozszerzenie WA pobierane z telefonu komórkowego, co oznacza, że ​​wszystkie rozmowy za pośrednictwem WhatsApp Web są nadal przechowywane na telefonie komórkowym użytkownik.

Ponadto 18 stycznia 2016 r. Jan Koum ogłosił zniesienie rocznej opłaty abonamentowej w wysokości $1 do użytkownik. Tak więc WA jest aplikacją, którą można pobrać bezpłatnie i nie jest płatna ani bezpłatna. W dniu 2 W marcu 2016 r. WA ponownie wprowadziło tę funkcję Udostępnianie dokumentów, która jest usługą udostępniania dokumentów w postaci plików PDF.

W dniu 5 W kwietniu 2016 r. WhatsApp i Open Whisper Systems ogłosiły, że WhatsApp dodał system szyfrowanie całościowe więc dane i konwersacja między użytkownik bezpiecznie zamknięte bez obawy, że zostaną stuknięte przez innych.

W styczniu 2017 r. WhatsApp uruchomił WhatsApp Business dla małych i średnich firm. Dzięki tej aplikacji pozwala firmom stworzyć bezpłatny profil biznesowy ich działalności.

Ponieważ WA nie jest już zgodny z początkową misją założyciela, we wrześniu 2017 r. Brian Acton odszedł Facebook i pracuje dla jego fundacji non-profit o nazwie Signal Foundation. Następnie poszedł John Koum z powodu niezgodności z Facebook na temat prywatności danych i modelu biznesowego WA. Po odejściu Kouma zarządzaniem WA zarządzał teraz Chris Daniels.

We wrześniu 2018 r. WA wprowadziła funkcję połączeń audio i wideo grupa. W październiku 2018 roku WA dodało menu Przesuń do odpowiedzi do wersji beta Androida, a następnie wprowadziło je do iOS. Do tej pory WA nadal przestrzega swoich zasad „Bez reklam, bez gier, bez sztuczek” (tłumaczenie: „Bez reklam, darmowe gry, bez oszustwa”).

Tak więc spojrzenie na założycieli WhatsApp i jego historii, mam nadzieję, że może być inspiracją dla tych z was, którzy obecnie prowadzą biznes aplikacji uruchomienie. Mam nadzieję, że przydatne i łatwe do zrozumienia.