Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Poznaj Matrix PowerWatch, smartwatch zasilany przez człowieka

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Poznaj Matrix PowerWatch, smartwatch zasilany przez człowieka

Sprzedaż inteligentnych zegarków stale rośnie, podobnie jak ich popularność. Nawet producenci luksusowych zegarków z najwyższej półki poczuli potrzebę przyjęcia i wprowadzili już gamę luksusowych smartwatchów. Od dawna polegam na moim Pebble i jedną z jego najlepszych cech jest jego wyjątkowa żywotność baterii, która pozwala na pracę przez ponad trzy dni nawet przy maksymalnym obciążeniu. Żywotność baterii była piętą achillesową smartwatchów i był to właściwie jeden z głównych powodów, dla których Android Wear nie działał zgodnie z oczekiwaniami.

Matrix to smartwatch na Indiegogo, który twierdzi, że raz na zawsze rozwiązał problem baterii. Najlepszą częścią zegarka jest to, że nie trzeba go ładować tak samo, jak jest zasilany przez Ciebie, tak, smartwatch zasilany przez ludzi. Zespół odpowiedzialny za Matrix trzymał się mniej znanego aspektu ludzkiego ciała, tj. jego zdolności do wytwarzania energii. Ciało ludzkie wytwarza ciepło, które jest przekształcane w użyteczną energię elektryczną poprzez wykorzystanie gradientu temperatury. Działanie Matrixa opiera się na efekcie Seebecka, który mówi, że prąd może być generowany, jeśli występuje gradient temperatury i przy braku przyłożonego gradientu napięcia. PowerWatch pokazuje także, ile energii elektrycznej wytwarza Twoje ciało w danym momencie.

Co więcej, Matrix Powerwatch dokładnie mierzy kalorie, korzystając z zaawansowanej technologii termoelektrycznej. Z przodu PowerWatch jest wyposażony we wszystkie funkcje i opcje, których można oczekiwać od zwykłego Smartwatcha. PowerWatch monitoruje także Twoją aktywność, tryb uśpienia, jest wodoodporny do głębokości 50 metrów i ma wymienne tarcze. Matrix PowerWatch wygląda jak zegarek analogowy i ma tę samą elegancję, jakiej można od niego oczekiwać. Ramki w kolorze srebrnym w połączeniu z niewielkimi aluminiowymi elementami klasy lotniczej dodają mu solidnego wyglądu.

Aplikacja towarzysząca PowerWatch wydaje się dość intuicyjna i będzie obsługiwać Apple Healthkit i Google Fit. Zastanawiasz się, co się stanie, gdy zdejmiesz zegarek? Nie martw się, PowerWatch nie tylko automatycznie przejdzie w stan uśpienia, ale także zapisze dane i wznowi pracę od miejsca, w którym ją opuściłeś. Aplikacja jest dostępna zarówno na Androida, jak i iOS. Jeśli interesuje Cię ten termoelektryczny cud, udaj się do Indiegogo i wesprzyj projekt darowiznami zaczynającymi się od 117 USD i szacowaną datą wysyłki: lipiec 2017 r.

Table of Contents