Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Poznaj najbardziej drapieżnych drapieżników w królestwie zwierząt

Czy słyszałeś kiedyś o najlepszych drapieżnikach? W tym artykule, jako największy drapieżnik na szczycie piramidy żywieniowej, poznasz najbardziej drapieżnych drapieżników w królestwie zwierząt.

Drapieżnik na szczycie piramidy żywieniowej to drapieżnik, który w okresie dojrzewania znajduje się na szczycie łańcucha pokarmowego i inne zwierzęta nie będą mogły na niego polować.

Człowieka można uznać za największego drapieżnika na szczycie piramidy żywieniowej; Ponieważ jest to jedyny organizm, który nie tylko potrafi polować na wszystkie inne drapieżniki znajdujące się na szczycie piramidy żywieniowej Ziemi, ale także potrafi niszczyć korzystające z niego zwierzęta.

Te czołowe drapieżniki często mają duże obszary domostw i niską gęstość zaludnienia, więc interwencja człowieka i wkraczanie w siedliska drapieżników może zagrozić ich przetrwaniu.

Drapieżniki znajdujące się na szczycie piramidy żywieniowej odgrywają kluczową rolę ekologiczną.

Pomagają regulować populację ofiar i zmieniać ich zachowanie z korzyścią dla innych gatunków.

Niedawne badania wykazały, że nasi paleolityczni przodkowie byli czołowymi myśliwymi. Kiedy duże populacje drapieżników liczba gatunków, na które polowali nasi przodkowie, zaczęła spadać, ludzie zaczęli udomawiać zwierzęta i uprawiać ziemię.

Niektórzy naukowcy opisują współczesnych ludzi jako superdrapieżników ze względu na dużą częstotliwość zabijania przez człowieka lądowych mięsożerców (nawet 9 razy więcej niż naturalne drapieżniki).

Korzystanie przez człowieka z technologii, jego nawyk nielegalnych polowań z powodów innych niż pożywienie oraz chęć spożywania dorosłych zwierząt uczyniły z niego niszczycielską siłę w królestwie zwierząt.

Skoro już znasz pojęcie drapieżnika na szczycie piramidy żywieniowej, zapraszamy Cię do zapoznania się z 16 najbardziej drapieżnymi.

orka

Najbardziej drapieżne zwierzęta -

Orki lub orki to rzadkie połączenie przerażających drapieżników i charyzmatycznych ssaków morskich. Ci duzi, czarno-biali członkowie rodziny delfinów żyją we wszystkich oceanach świata. Orki są bardzo społeczne i mają złożone formy komunikacji.

Waga dorosłych orków sięga sześciu ton. Dorosła orka może dziennie zjeść 45 kg pożywienia. Zróżnicowana dieta orki obejmuje szczęki, lwy morskie, mniejsze wieloryby i delfiny, ryby, rekiny, kalmary, żółwie, ptaki morskie i wydry. Orki polują w grupach. Gonią ofiarę grupami, aby ją zmęczyć. Te duże i okrutne wieloryby często atakują młode wieloryby, oddzielając je od matek i topiąc.

Wielki biały rekin

Najbardziej drapieżne zwierzęta

Ze względu na potężne szczęki żarłacz biały uważany jest za bezwzględnego, ale nieinteligentnego drapieżnika i zagrożenie dla ludzi; Jednak doniesienia o tego typu atakach rekinów na ludzi są rzadkie. Naukowcy uznają żarłacze białe za inteligentne, ciekawskie i społeczne stworzenia, których orki się boją. Białe rekiny występują szeroko w oceanach umiarkowanych i subtropikalnych. Polują na ssaki morskie i żywią się żółwiami i ptakami morskimi. Jedna z powszechnych strategii polowań polega na bezpośrednim dostaniu się pod ofiarę i pływaniu za nią, aby zaatakować od dołu. Od połowy XX wieku populacja żarłacza białego została dramatycznie zmniejszona z powodu presji wywieranej przez człowieka.

Tygrys

Najbardziej drapieżne zwierzęta

Tygrysy zwykle polują samotnie w nocy. Aby wykryć ofiarę, polegają głównie na wzroku i dźwięku. Dieta tygrysa obejmuje jelenie, bawoły, kozy, lamparty, dziki, słonie, krokodyle i ptaki. Tygrysy przecinają rdzeń kręgowy mniejszej ofiary, gryząc ją w tył szyi. Łapiąc za gardło większej ofiary, uszkadzają jej nozdrza i powodują uduszenie zwierzyny. Wkraczanie człowieka i kłusownictwo zdziesiątkowały populację tygrysów w całej Azji i na Bliskim Wschodzie.

Niedźwiedź polarny

Najbardziej drapieżne zwierzęta

Niedźwiedzie polarne rzadko są daleko od lodu morskiego. Polują na szczęki i inne małe ssaki, ryby i ptaki morskie oraz żywią się tuszami szczęk, skrzydli i wielorybów. Szczęka pierścieniowa jest jedną z ulubionych ofiar niedźwiedzi polarnych.

W miarę topnienia lodu morskiego w Arktyce niedźwiedziom polarnym grozi utrata siedlisk i terenów łowieckich. Niedźwiedzie polarne czają się nad szczelinami w lodzie, polując na szczęki, które wynurzają się na powierzchnię, aby oddychać. Jeśli szczęki odpoczywają na słońcu, niedźwiedzie pływają pod lodem, by zaskoczyć je wyskakując z pobliskiej szczeliny.

Bielik

Najbardziej drapieżne zwierzęta

Niegdyś zagrożony wyginięciem z powodu polowań i pestycydów, bielik amerykański jest dziś historią sukcesu w ochronie zasobów naturalnych. Te potężne ptaki są jednym z największych gatunków ptaków drapieżnych w Ameryce Północnej. Żyją w pobliżu rzek, jezior i oceanów, polując na ryby. Mają jednak zróżnicowaną dietę, która obejmuje ptactwo wodne i małe ssaki, takie jak wiewiórki, króliki i młode wydry morskie.

Bieły bieliki szukają swojej ofiary podczas lotu po niebie lub siedząc na wysokości, a następnie łapią zwierzynę ostrymi szponami. Oprócz polowań te duże ptaki żywią się padliną zwierząt lub kradną konkurencję innym ptakom.

Krokodyl słonowodny

Najbardziej drapieżne zwierzęta

Krokodyle słonowodne, mające ponad 6 metrów długości, to największe żyjące gady na świecie. Żyją w pobliżu wybrzeży północnej Australii, Nowej Gwinei i Indonezji, ale można je także spotkać na Sri Lance, w Indiach, Azji Południowo-Wschodniej, Borneo i na Filipinach. Podczas polowania krokodyl nurkuje nad powierzchnią wody tak, że widoczne są tylko jego oczy i nozdrza, po czym siedzi i czeka na ofiarę tak małą jak krab, żółw czy ptak i tak dużą jak małpa, bawół czy dzik. Zwierzę to zabija cel i zjada go pod wodą, doskakując do zwierzyny i zadając zdecydowany cios masywnymi szczękami.

Lew afrykański

Najbardziej drapieżne zwierzęta

Oprócz Republiki Południowej Afryki lew afrykański żył kiedyś w Azji Południowo-Zachodniej i Afryce Północnej. Lwy żyją na równinach lub sawannach, ale można je również spotkać w lasach, siedliskach półpustynnych i górskich. Lwy żyją i polują w stadach, ale polowanie odbywa się samotnie i zwykle przez samicę lwa, dusząc lub łamiąc szyję ofiary. Jeśli zwierzyna gruba jest niedostępna, lwy będą jeść ptaki, gryzonie, ryby, strusie jaja, płazy i gady lub będą zmuszone jeść padlinę. Przynęty różnią się w zależności od lokalizacji, ale obejmują słonie, bawoły, żyrafy, gazele, impale, dziki i dzikie zwierzęta.

waran z Komodo

Najbardziej drapieżne zwierzęta

Smoki z Komodo pochodzą z małego regionu Sunda w Indonezji i zazwyczaj z nisko położonych obszarów tropikalnej sawanny. Te ciemnobrązowe jaszczurki mogą ważyć 134 kg i mieć 3 metry długości.

Ich normalną dietą jest padlina, ale smoki z Komodo atakują duże ofiary, w tym kozy, świnie, jelenie, dziki, konie, bawoły wodne, a nawet mniejsze smoki z Komodo. Zastawiają zasadzkę na swoją ofiarę, następnie ją gryzą, wstrzykują w jej ciało silną truciznę i gonią, aż zwierzę się podda. Te dzikie stworzenia potrafią zjeść w jednym posiłku nawet 80% masy ciała.

śnieżny tygrys

Najbardziej drapieżne zwierzęta

Pantera śnieżna siwa ewoluowała, aby przetrwać w jednych z najsurowszych warunków środowiskowych na Ziemi, w wysokich pasmach górskich Azji Środkowej, w tym w Himalajach, Bhutanie, Nepalu i Syberii. Długi ogon lamparta śnieżnego pomaga mu zachować równowagę na skalistym i stromym terenie. Jego futrzane stopy działają jak rakiety śnieżne, a potężne tylne nogi pozwalają mu skakać kilka razy na długość ciała.

Lamparty śnieżne polują na różne ssaki, w tym antylopy, gazele, bawoły oraz mniejsze ssaki i ptaki. Te piękne lamparty są zagrożone z powodu utraty siedlisk i nielegalnych polowań.

Niedźwiedź grizzly

Najbardziej drapieżne zwierzęta

Niegdyś szeroko rozpowszechnione w zachodniej części Ameryki Północnej, grizzly są obecnie wymienione jako gatunek zagrożony. Obecnie ekosystem Greater Yellowstone i północno-zachodnia Montana to jedyne obszary w południowej Kanadzie, na których nadal żyją duże populacje grizzly.

Niedźwiedzie grizzly są wszystkożerne i żywią się zróżnicowaną dietą sezonową, obejmującą gryzonie, owady, płowe, korzenie, orzeszki piniowe i paszę. Żywią się także tuszami dużych ssaków, takich jak jelenie i bawoły. Grizzlies jedzą żarłocznie latem i wczesną jesienią, aby gromadzić tłuszcz i przetrwać zimne miesiące hibernacji, kiedy ich temperatura ciała, tętno, oddychanie i metabolizm spowalniają.

Dingo

Najbardziej drapieżne zwierzęta

Dingo zamieszkuje równiny, lasy, góry i pustynie zachodniej i środkowej Australii, ale dowody wskazują, że pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej. Obecnie dingo można spotkać w Tajlandii, Birmie, Laosie, Malezji, Indonezji, Borneo, Filipinach i Nowej Gwinei.

Dingo polują samotnie na drobną zwierzynę, taką jak króliki, myszy i ryjówki, ale większe ofiary, takie jak kangury, owce i krowy, polują w parach. Dingo jedzą także ptaki i gady oraz żywią się padliną zwierząt. Zwierzęta gospodarskie stanowią tylko niewielką część diety wielu dingo.

Diabeł tasmański

Najbardziej drapieżne zwierzęta

W przeciwieństwie do większości drapieżników wierzchołkowych, diabły tasmańskie są samotnymi stworzeniami, które żywią się tuszami większych ofiar, w tym wombatów, królików i wallaby. Po wyginięciu tygrysa tasmańskiego w 1936 r. diabłom tasmańskim grozi śmierć z powodu rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej zwanej guzem twarzy diabła. Niedawno w ramach programu ochrony diabły tasmańskie powróciły na kontynent australijski po 3000 latach. Mamy nadzieję, że zwiększenie ich liczebności pomoże kontrolować populację dzikich kotów i obcych lisów.

Szczęka lamparta

Najbardziej drapieżne zwierzęta

Szczęka lamparta, ogromna szczęka występująca na Antarktydzie, żywi się głównie krylem; Poluje także na pingwiny, ryby, inne gatunki szczękowe i kalmary.

Lampart ma 3 metry długości i może pływać z prędkością do 40 kilometrów na godzinę, a w pogoni za zdobyczą nurkować na głębokość 76 metrów, co czyni go strasznym i potężnym drapieżnikiem. Szczęka lamparta łapie pingwiny za pomocą zębów trzonowych i obiera je mocnym potrząśnięciem.

Dół

Najbardziej drapieżne zwierzęta

Pochodząca z Madagaskaru fossa należy do jednej z słabo zbadanych grup zagrożonych drapieżników. To tajemnicze stworzenie jest podobne do kota, ale jest bardziej spokrewnione z Khadangami. Fossy polują stadnie i polują na małe ssaki, ptaki, gady, płazy i owady.

Lemury to ulubiona ofiara Fosy, którą mogą ścigać z drzewa na drzewo dzięki długim ogonom i wysuwanym łapom. Zagrożone od 2000 r. siedlisko dołu jest coraz bardziej fragmentaryczne w wyniku wylesiania. Ponieważ fossa jest uważana za zagrożenie dla drobiu i drobnego inwentarza żywego, są one zabijane przez ludzi, gdy wchodzą do wiosek.

Harpia

Najbardziej drapieżne zwierzęta

Harpia ma uderzające czarne oczy, puszyste, szare pióra wokół twarzy i długie czarne pióra na czubku głowy, które unoszą się, gdy wyczuje niebezpieczeństwo. Zwierzę to jest jednym z gigantycznych orłów na świecie, o wysokości ponad jednego metra i rozpiętości skrzydeł prawie dwóch metrów.

Gatunki te z neotropikalnych lasów deszczowych polują głównie na leniwce i małpy. Mogą łapać jaszczurki, ptaki, gryzonie, a nawet małe jelenie za pomocą pazurów, które są dłuższe niż pazury niedźwiedzia grizzly. Niestety wylesianie i nielegalni myśliwi zagrozili temu gatunkowi orła.

Pyton birmański

Najbardziej drapieżne zwierzęta

Czy gatunki inwazyjne mogą stać się drapieżnikami na szczycie piramidy żywieniowej? Pytony birmańskie, które uciekły na bagnach Florydy, spowodowały gwałtowny spadek liczebności niektórych rodzimych gatunków i zmieniły lokalną sieć pokarmową w i tak już zagrożonym ekosystemie przez zanieczyszczenia i zmianę klimatu. Mimo to ich liczebność w rodzimym regionie Azji Południowo-Wschodniej spada.

Pyton birmański owija się wokół ofiary, doskakując do niej i zabija ją wywierając nacisk. Za pomocą solidnych skurczów doprowadza zwierzę do żołądka przez pysk i chowany przełyk. Wreszcie silne kwasy żołądkowe i enzymy rozkładają ofiarę. Pytony mogą połknąć ofiarę wielokrotnie większą od nich, w tym jelenie i aligatory.

***

Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście oglądając tę ​​część migawki. Jaka była Twoja opinia użytkowników na temat najbardziej drapieżnych drapieżników w królestwie zwierząt? Prosimy o podzielenie się swoimi uwagami z użytkownikami i nami.

Bezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz motywy WordPressPobierz motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPress za darmokurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie HuaweiPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmodarmowy płatny kurs Udemy do pobrania