Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Poznaj Ticwatch S i E, Smartwatch za 119 USD Obsługiwany przez Google Assistant

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Poznaj Ticwatch S i E, Smartwatch za 119 USD Obsługiwany przez Google Assistant

W przeciwieństwie do opasek fitness i trackerów aktywności akcja w segmencie Android Wear nie jest gorąca. Tak naprawdę Android Wear w ogóle nie nabrał tempa, jakiego oczekiwano wcześniej. Mobvoi to chińska firma zajmująca się asystentami głosowymi, która miała w ofercie zegarek Ticwatch za 99 dolarów. Zegarek Tic 2, zdecydował się jednak na rozwidloną wersję Androida Wear i zapieczętował własnego asystenta głosowego Mobvoi. Mobvoi przygotował teraz dwie wersje nowego Ticwatch obsługiwanego przez Android Wear. Warianty noszą nazwy Ticwatch S i Ticwatch E.

Wariant „S” oznacza „Sport”, a E – „Express”. Twórcy Ticwatch próbowali znaleźć idealną równowagę pomiędzy funkcjonalnością Fitness i smartwatchem. Obydwa warianty korzystają z Asystentów Google i wykorzystują kompleksowy ekosystem Google. Jak widać na filmie demonstracyjnym, Ticwatch bardzo dobrze reaguje na polecenia, a integracja wydaje się być niemal idealna.

Oprócz zwykłego zestawu aplikacji, Ticwatch pomaga także monitorować sen, wykrywać muzykę i inne rzeczy bezpośrednio z pasa. Można na przykład powołać się na Google Note po prostu mówiąc „OK Google, zanotuj”. Obydwa warianty charakteryzują się wodoodpornością i kurzem IP67.

Ticwatch współpracuje z Google Fit, aplikacją Tic Fit, a także innymi aplikacjami innych firm, takimi jak Strava i Runkeeper. Automatycznie wykrywa i rejestruje wszystkie działania, zapewniając w ten sposób dokładny pomiar Twoich postępów. Zegarek mierzy także tętno, kroki, oblicza spalone kalorie, mierzy spożycie składników odżywczych, a także mapuje Twój trening za pomocą wbudowanego GPS. Zegarek oferuje również aplikację do odtwarzania muzyki oraz powiadomienia o połączeniach i innych. Mobvoi zaprojektowało także specjalne bezprzewodowe słuchawki zwane Ticpods. Trwają one do 6 godzin muzyki i można je ładować 2 godziny.

Ticwatch S i Ticwatch E są aktywne Kickstartera, a najlepsze jest to, że wsparcie zaczyna się od 119 dolarów. Przystępność cenowa zawsze była na pierwszym planie w ofercie Ticwatch, a następnie funkcjonalność, jaką oferuje w tej cenie. Można dodać Ticpody za dodatkową opłatą w wysokości 25 USD, co wcale nie jest złe. Ticwatch wygląda na próbę utrzymania Androida Wear w stanie fabrycznym i możliwym, koncentrując się na integracji usług Google.