Poznaj założycieli Google wraz z historią założenia Google

Co możesz wyciągnąć, gdy słyszysz termin „Google”? Z pewnością szereg rzeczy związanych z Internetem, prawda? Tak, Google jest jedną z usług wyszukiwarki internetowej (wyszukiwarka internetowa), który zapewnia dane i informacje, które są dobrze znane w tym wszechświecie. Jego roli w cyberprzestrzeni nie można wątpić. Jednak czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstała firma Google i kim są jej założyciele?

Google to amerykańska prywatna firma z siedzibą w Mountain View w Kalifornii. Mimo że przyszło nieco później w porównaniu z obecnością innych wyszukiwarek, Google był w stanie podbić serca internautów i ustawić go na pierwszym miejscu.

Ponad 70% internautów korzysta z usług wyszukiwania udostępnianych przez Google.com. Na podstawie cyfrowych danych statystycznych i użytkowników Internetu na świecie w 2019 r. Drugi kwartał (drugi kwartał) przedłożony oficjalnie przez Hootsuite (Jesteśmy społeczni) w dniu 24 kwietnia 2019 r., wskazując, że Google zajął pierwsze miejsce w kategorii witryn strona internetowa najczęściej odwiedzane.

Poznaj założycieli Google

Sądząc z jego historii, Google został założony przez dwóch doktorantów, którzy studiowali informatykę na Uniwersytecie Stanforda, a mianowicie Larry Page i Sergey Brin.

1. Larry Page

Założyciel Google - Larry Page

Larry Page urodził się w East Lansing w stanie Michigan 26 marca 1973 r. Jest informatykiem, który ukończył University of Michigan z licencjatem nauk ścisłych.

Następnie kontynuował studia nad S2 na Uniwersytecie Stanforda i pomyślnie uzyskał tytuł doktora Jego ojciec był pionierem informatyki i sztucznej inteligencji, podczas gdy jego matka była instruktorką programów komputerowych. Biorąc pod uwagę pochodzenie takich rodziców, nie jest zaskakujące, że Page jest również zdolny do przetwarzania danych.

2. Siergiej Michajłowicz BrinZałożyciel Google - Siergiej Michajłowicz Brin

Siergiej Michajłowicz Brin urodził się w Moskwie w Rosji 21 sierpnia 1973 r. Ukończył studia licencjackie na kierunku informatyka i matematyka na University of Maryland w College Park.

Po uzyskaniu stopnia licencjata w College Park kontynuował naukę na Uniwersytecie Stanforda, aby ukończyć program doktorancki z informatyki. Siergiej Brin był synem Brina, radzieckiego matematyka i ekonomisty. W 1979 r. Ich rodzina przeprowadziła się do Ameryki, aby uchronić się przed prześladowaniami Żydów.

Wszystko to zaczęło się latem 1995 roku, kiedy Larry Page i Sergey Brin spotkali się na Uniwersytecie Stanforda. Obaj są razem w programie, aby ukończyć uniwersytet. Chociaż na początku spotkania bardzo się spotkali niedopasowanie, podczas gdy obaj są bardzo intelektualnymi ludźmi, więc wciąż dyskutują o wielu sprawach.

W 1996 r. Page i Brin współpracowali przy projekcie programu komputerowego z wykorzystaniem algorytmu, który sfinansowali sami. Obaj nazwali go PageRank i wkleili do BackRub.

BackRub to wyszukiwarka oparta na linkach wstecznych jako link do eksploracji sieci, która zaczyna się od strony głównej Stanforda i obejmuje w tym czasie około 10 milionów stron internetowych. Wyniki wyszukiwania przy użyciu BackRub są zdumiewające, ponieważ znacznie przewyższają wyniki uzyskane przy użyciu innych wyszukiwarek.

W 1997 roku założyciele Google zmienili nazwę BackRub na Googol. Nazwa Googol pochodzi od terminu matematycznego odnoszącego się do liczb 1 po którym następuje 100 zer. Przyjęcie tej nazwy pokazuje, że Googol jest centrum informacji o nieskończonym świecie, które można odwiedzać w cyberprzestrzeni i jest użyteczne jako całość. W dniu 15 września 1997 r. Domena Google.com oficjalnie zarejestrowany.

googol

W dalszym rozwoju założyciele Google (Larry i Brin) szukają inwestorów, którzy chcą przekazać pieniądze na rozwój Googola. Zrobili demo dla niektórych znanych osób, aby zdobyć fundusze. Jednym z inwestorów, których poznali, był Andy Bechtolsheim, jeden z założycieli Sun Microsystems, Inc. Dał czek o wartości 100 000 USD. Okazuje się jednak, że inwestorzy zapisali w swoich czekach nazwę Googol w Google, aż ostatecznie nazwa została zmieniona na Google.

Biuro Google przeniosło się ze Stanford do garażu w Dolinie Krzemowej w Menlo Park w Kalifornii. Od tego czasu Google przekształciło się w spółkę zarejestrowaną dokładnie na dzień 4 Wrzesień 1998. Mimo to urodziny Google obchodzone są co 27 ​​września. W 1999 r. Biuro Google przeniosło się do Palo Alto 8 pracownik.

Za zgodą Yahoo! który jest również dostawcą wyszukiwarek, w 2000 r. Google opublikował na swojej stronie 10 różnych języków, w tym niemiecki, francuski, duński, szwedzki, włoski, holenderski, portugalski, norweski, hiszpański i fiński.

Historyczny rozwój Google

Poniżej znajduje się krótka historia rozwoju Google, z roku na rok od 2001 roku.

2001, Google kupił serwis dyskusyjny Usenet firmy Deja.com, stronę wyszukiwania i dyskusji z recenzjami produktów od konsumentów.2002, Google oficjalnie uruchomiło Google News przy użyciu mniej więcej 4.000 źródeł wiadomości.

2003Google nabył Pyra.Labs, firmę, która spopularyzowała termin Blogger. W tym roku Google uruchomiło również Google AdSense. Google AdSense to program, który zawiera reklamy wyświetlane za pośrednictwem Internetu.

2004, Google wydało Gmaila strona internetowa usługa e-mail własnością Google. Google zapewnia również usługę Google Print, bibliotekę online, która prezentuje pliki cyfrowe w formacie PDF.

2005, Google wydało Google Earth, Mapy Google i Google Talk. Google zmieniło nazwę Google Print na Google Books.

2006, uruchomienie Google w Chinach. Ponadto firma Google również przejęła YouTube i uruchom Google Apps lub lepiej znany jako G Suite.

2007Google kupiło DoubleClick, firmę reklamową online.

2008, Google utworzyło nową przeglądarkę internetową o nazwie Google Chrome. Google ogłosiło również partnerstwo z Yahoo!

2009, Brin i Page zajmują piąte miejsce wśród najbardziej wpływowych finansowo osób na świecie.

2010 rGoogle wprowadził smartfon z systemem Android o nazwie Nexus One.

2011 r, Google wydało Google +1. Larry Page przejmuje funkcję CEO, platforma Google Cloud zostaje wydana.

2012, Google wprowadziło Project Glass, a także uruchomiło Dysk Google i Google Play.

2013, Google utworzyło platformę czatu o nazwie Hangouts. Ponadto Google wprowadził również Chromecasta.

2014Google kupiło firmę Nest.

2015 r, Google ogłosił nową spółkę macierzystą o nazwie Alphabet z Page jako dyrektorem generalnym, a Sundar Pichai podobno zastąpił następną pozycję dyrektora generalnego Google.

2016 r, Google utworzył kurs szkoleniowy w Udacity.

W ten sposób spojrzenie na założycieli Google i historię powstania Google.com może być inspiracją i motywacją dla tych z Was, którzy obecnie chcą lub rozwijają firmę opartą na technologii, która korzysta z Internetu.