Poznanie, czym jest Apache OpenOffice z jego zastosowaniami i mocnymi stronami

Czy wiesz, czym jest OpenOffice? Być może niektórzy z was, którzy czytają ten artykuł, nie znają jeszcze nazwy tego pakietu aplikacji. Ponieważ znasz pakiety aplikacji biurowych (biuro), który jest bardziej powszechny dla Windows mianowicie Microsoft Office.

Apache OpenOffice to nazwa edytora tekstu typu open source podobnego do pakietu Microsoft Office. W przeszłości OpenOffice został pierwotnie opracowany tylko dla systemu operacyjnego Linux, ale nadal się rozwija, aż do teraz może być używany w innych systemach operacyjnych, takich jak Windows i Mac.

W przeszłości, kiedy komputery nie były tak popularne i wyrafinowane jak dzisiaj, ludzie zarządzali plikami do edycji tekstu za pomocą maszyny do pisania. W tym czasie pisanie jest pracą, która wymaga dodatkowej koncentracji i skupienia. Spróbuj porównać z dzisiaj.

Dzięki osobistej komputerowej aplikacji do edycji tekstu (PC) możemy pisać bez użycia papieru, proces edycji / weryfikacji oraz proces kopiowania / duplikowania plików staje się bardziej elastyczny i łatwiejszy. Błędne pisanie nie jest już przerażającym widmem dla pisarzy.

Zaawansowane funkcje i łatwość przetwarzania plików biurowych za pomocą komputera to praca i badania programistów oprogramowania komputerowego, którzy od lat opracowują programy do edycji tekstu. Nazywaliśmy to terminem „aplikacja biurowa” biuro„Lub” biuro„ Apache OpenOffice należy do kategorii, która pasuje do tego terminu, czyli do zarządzania plikami biurowymi (biuro).

Zapoznanie się z Apache OpenOffice i jego historią

Powodem, dla którego korzystamy z pakietu Microsoft Office jest to, że większość osób jest bardziej zaznajomiona z aplikacjami Microsoft Office niż z nazwami pakietów aplikacji typu open source, takich jak NeoOffice, OpenOffice lub LibreOffice. Powodem, dla którego niewiele osób korzysta z tych aplikacji typu open source, jest to, że mają mniej funkcji niż licencjonowane i płatne aplikacje, takie jak Microsoft Office.

Co to jest Apache OpenOffice? Zrozumienie Apache OpenOffice

Apache OpenOffice to wcześniej OpenOffice.org (OOo), pakiet aplikacji biurowych opracowany przez firmę Sun Microsystems w latach 1999-2010. Wcześniej nazywała się StarOffice, a firma deweloperska to Star Division w latach 1984-1999. Od 2011 r. Do chwili obecnej (2019 r.) Pakiet aplikacji OpenOffice został przejęty przez Fundacja Apache Software Foundation. Dlatego oficjalną nazwę zmieniono na Apache OpenOffice, w skrócie AOO.

AOO zaczął wypuszczać wersję stabilną, zaczynając od wersji 4.1.2 28 października 2015 r. AOO zostało zaprojektowane i opracowane przy użyciu języków programowania C ++ i Java. Dlatego AOO zostanie zoptymalizowany do działania w systemach operacyjnych z zainstalowanym środowiskiem JRE (Java Runtime Environment). Możesz pobrać JRE za darmo z oficjalnej strony Java.

Użyteczność i funkcje Apache OpenOffice

AOO jest przydatne do przetwarzania danych biurowych w formacie tekstowym, tabelach, formułach, diagramach, prezentacjach i bazach danych, z których wszystkie są wykonywane za pomocą aplikacji dostarczonych w pakiecie AOO. W oknie AOO znajdziesz ikony aplikacji, ułatwiające dostęp do nich.

Zrozumienie Apache OpenOffice i jego zastosowania

Funkcje i menu w AOO na pierwszy rzut oka przypominają klasyczny pakiet Microsoft Office i tak też się dzieje skrótona. Ale rzeczywistość to cechy i wtyczka w AOO to znacznie mniej niż nawet klasyczny pakiet Microsoft Office. Podobnie, jeśli chodzi o graficzny interfejs użytkownika (GUI), AOO wydaje się tak minimalne w porównaniu z pakietem Microsoft Office.

Jest to jednak wciąż lepsze niż trzeba online używaj Dokumentów Google do przetwarzania plików tekstowych, ponieważ nie ma gwarancji, że Twoje połączenie internetowe jest sprawne. AOO to alternatywa dla tych, którzy nie mogą uruchomić pakietu Microsoft Office z powodu opłat licencyjnych lub połączenie internetowe nie jest stabilne, aby uzyskać dostęp do aplikacji biurowych. sieć. Poza tym funkcje AOO nie różnią się zbytnio od pakietu Microsoft Office. Funkcje korekcji języka, takie jak Sprawdź pisownię i Automatyczna korekta, są również dostępne w AOO.

Podczas korzystania z pakietu aplikacji Microsoft Office (MSO) znajdziesz wybór ikon aplikacji biuro poprzez menu startowe Windows w tym Word, Excel, Access, PowerPoint, Outlook, Publisher i tak dalej wraz z różnymi podfunkcjami i wtyczkaona. Zasadniczo koncepcja aplikacji w AOO jest również taka sama jak koncepcja pakietu aplikacji MSO, jest tylko trochę inna pod względem nazewnictwa i szczegółów jej funkcji.

Ogólnie rzecz biorąc, pakiet aplikacji AOO składa się z edytora tekstu (AOO Writer), procesora liczb (AOO Calc), procesora bazy danych (AOO Base), aplikacji do prezentacji (AOO Impress), aplikacji do rysowania diagramów (AOO Draw) oraz edytora formuł lub równań (AOO Math).

Zalety AAO w porównaniu do MSO

Zalety AAO w porównaniu do MSO

Oto niektóre z zalet AOO, być może można go wykorzystać jako odniesienie przed użyciem.

    Pakiet programu AOO jest produktem rozproszonego projektu open source, do którego dostęp jest bezpłatnypobierz to i używane za darmo. Kod źródłowy AOO jest swobodnie dostępne ipobierz to każdy z licencją GNU LGPL. Licencja jest bezpłatna, co oznacza, że ​​użytkownik jest bezpłatny. Pakiet programu AOO obsługuje otwarte standardowe pliki dokumentów lub ODF (format otwartego dokumentu) plik wyjściowymożna go również otworzyć w wielu innych dobrych aplikacjach biurowych open source i zapłacone, mimo że wyniki mogą nie być idealne. AOO można uruchomić wieloplatformowy systemy operacyjne, w tym Linux, Windows, Mac, FreeBSD, OpenBSD, NetBSD, DragonflyBSD i Unix i są dostępne dla platform 32-bitowych i 64-bitowych. Podczas gdy MSO obsługuje tylko systemy Windows i tylko Mac. Pakiet aplikacji AOO zawiera schematy rysowania aplikacji (AOO Draw) i równania (AOO Math) w jednym pakiecie, ale nie jest tak w przypadku MSO. AOO Draw jest podobny do programów do przetwarzania obrazów, takich jak Microsoft Visio, w których MSO nie jest pakowane. AOO Math jest podobny do programów do przetwarzania formuł i równań opartych na formułach innych firm, takich jak MathType lub MathMagic, w systemie Windows. Potrzebuje AOO miejsce na dysku twardym co jest stosunkowo mało w dzisiejszych komputerach PC 1 GB i może działać na systemach ze stosunkowo małą pamięcią RAM i około 512 MB, w przeciwieństwie do MSO, który wymaga specyfikacji miejsce na dysku twardym i większa pamięć RAM miejsce na dysku twardym wokół 3 Pamięć GB i RAM 2 GB.

Brak AOO w porównaniu do MSO

Oto dwa (2) znaczne niedociągnięcia w AOO w porównaniu do MSO.

    AOO nie jest bardzo kompatybilny i jest mniej synchroniczny z MSO, zarówno podczas otwierania plik (Otwórz) lub utwórz plik (Utwórz). Na przykład plik Przetworzone wyniki AOO Write mogą stać się nieuporządkowane po otwarciu w MS-Word i odwrotnie. Musisz zachować ostrożność, planując korzystanie z AOO razem z MSO. AOO nie obsługuje aplikacji online, podczas gdy MSO już go ma, Office365, koncepcja i sposób pracy jest podobny do Google Docs, który jest aplikacją opartą na słowach sieć.

Zatem krótka dyskusja na temat tego, czym jest Apache OpenOffice i jego zastosowania, zalety i wady. Mam nadzieję, że jest to przydatne.