Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Poznanie najważniejszych trendów w projektowaniu UX

Trendy w projektowaniu UX to kategorie, którymi zamierzamy się zająć w tym artykule. Projektowanie UX oznacza towarzyszenie użytkownikowi krok po kroku na wszystkich etapach korzystania ze strony internetowej, aby zaszczepić w nim dobre samopoczucie. Wiele elementów odgrywa rolę w projektowaniu tego uczucia. Jednym z tych elementów jest odpowiedni projekt interfejsu użytkownika.

Jaki jest interfejs użytkownika? Niektórzy uważają interfejs użytkownika za podzbiór UX, podczas gdy inni uważają go za uzupełnienie UX. Za wybór czcionki, koloru, obrazów, typografii i tym podobnych rzeczy odpowiada projektant interfejsu użytkownika. Co to jest projektowanie interfejsu użytkownika? W projekcie interfejsu użytkownika projektant stara się zastosować najlepsze obrazy, kolory i kombinacje czcionek, zgodnie z rodzajem aktywności kolekcji i gustem użytkowników. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zalecamy przeczytanie artykułu dotyczącego interfejsu użytkownika interfejsu użytkownika.

Najważniejsze trendy UX

Do tej pory w cyklu artykułów poświęconych projektowaniu UI i UX omawialiśmy jedynie projektowanie UX, nie wspominając o odmiennych trendach w nim panujących. Ale warto wiedzieć, że tak jak lekarz specjalizujący się w różnych dziedzinach, również projektanci UX mogą skupić swoją energię i uwagę tylko na jednej z gałęzi UX.

Pamiętaj, że prototypowanie, testowanie i badania użytkownika oraz projektowanie empatyczne nie są trendami UX. Jest to raczej wiedza ogólna i podstawowa, którą każdy projektant doświadczeń użytkownika powinien starać się zdobyć. Jednak trendy w projektowaniu UX mogą się różnić w zależności od zainteresowań projektanta i potrzeb pracodawcy.

  • Strategia doświadczenia (ExS)
  • Badania użytkowników (UR)
  • Architektura informacji (IA)
  • Projekt interakcji (IxD)

Jako projektant UX chcesz zdobywać informacje i stać się profesjonalistą we wszystkich tych dziedzinach. Ale lepiej skupić się tylko na jednym lub dwóch.

Strategia doświadczeń w projektowaniu UX

Wielokrotnie wspominaliśmy, że w projektowaniu doświadczenia użytkownika zasadniczą rolę odgrywa klient lub użytkownik. To prawda, ale strategia doświadczeń nie uwzględnia potrzeb użytkownika. Raczej szczególna uwaga zostanie zwrócona na potrzeby firm i przedsiębiorstw dostarczających produkty i usługi.

Osoby pracujące w tym obszarze UX nazywane są strategami UX. Strateg UX przywiązuje szczególną wagę do celów biznesowych i dba o to, aby wszyscy członkowie zespołu, menedżerowie i akcjonariusze posuwali się do przodu zgodnie z celami firmy.

Badania użytkowników w projektowaniu UX

Jedną z najbardziej podstawowych części projektowania UX są badania użytkowników. Na etapach przeprowadzania tego badania będzie wiele interakcji i spotkań pomiędzy Tobą a użytkownikami. Kontakt z użytkownikami pozwala zrozumieć ich potrzeby, zachowania i rzeczy, które są dla nich nieakceptowalne. Projektowanie UX nigdy nie powinno opierać się na osobistych opiniach i domysłach.

Architektura informacji (IA)

Jaka jest rola architektury informacji w projektowaniu UX? Aby osiągnąć efektywny projekt UX, konieczne jest przestudiowanie architektury informacji. Elementy wizualne, funkcjonalność i interakcja użytkownika opierają się na architekturze informacji. Bez odpowiedniej architektury informacji nawet strategia dotycząca treści może zawieść.

Bo bez odpowiedniej architektury treści nawigacja będzie trudna i niejasna dla odbiorców. Ten problem może spowodować, że użytkownik będzie miał do czynienia z ogromną ilością niesklasyfikowanych informacji, co będzie go dezorientować i denerwować.

Architektura informacji jest czasochłonna, a aby sobie z nią poradzić, będziesz potrzebować wystarczającej wiedzy i doświadczenia w tym zakresie. Oczywiście wielu może nie wiedzieć, jak ważna jest architektura informacji, ale powinieneś wiedzieć, że potężna IA gwarantuje produkt wysokiej jakości. Architektura informacji pomaga również zaoszczędzić czas i koszty gromadzenia danych.

Projekt interakcji (IxD)

Proces Ixd w projektowaniu UX pomaga automatycznie odkryć potrzeby użytkowników. Wykrywa także problemy, które mogą występować w bieżącym systemie. Być może użyłeś niewłaściwych słów w przekazie reklamowym lub nie wziąłeś pod uwagę odpowiedniej długości. lxd jest idealnym rozwiązaniem na rozwiązanie takich problemów.

Ixd odgrywa również ważną rolę w znajdowaniu i rozwiązywaniu bardziej podstawowych problemów, takich jak ignorowanie grupy odbiorców. Ten problem sprawia, że ​​potencjalni klienci stają się rzeczywistymi klientami. Jest to gra, w której wygrywają obie strony: Ty i Twoi klienci.

Rodzaje doświadczeń użytkownika

Doświadczenie użytkownika i projekt UX obejmują różne podzbiory. Nie da się zająć wszystkimi tymi częściami w jednej osobie. Oczywiście kolekcja może opierać się tylko na jednym UX designerze, ale jakość i efektywność z pewnością nie będą znaczące.

Te różne podkategorie w projektowaniu UX doprowadziły do ​​​​powstania różnych trendów w projektowaniu doświadczeń użytkownika. Pamiętaj, że wymienione elementy mogą pomóc w projektowaniu interfejsu użytkownika i UX. Doświadczenie fizyczne jest jedną z rzeczy, które pojawiają się w doświadczeniu użytkownika. Interakcja fizyczna może obejmować przedmiot lub produkt dostępny dla użytkownika oraz środowisko, w którym się on znajduje.

Podczas aktualizacji produktu należy wziąć pod uwagę fizyczne wrażenia użytkownika. Na przykład firma Apple zaprojektowała reakcję wibracji w produktach dotykowych, aby symulować uczucie naciśnięcia przycisku. Jeśli zajmujesz się produkcją wyrobów fizycznych, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na tę sekcję.

Doświadczenia mentalne i emocjonalne w projektowaniu UX

Drugą część doświadczenia użytkownika można uznać za doświadczenie mentalne. Niezależnie od rodzaju oferowanego produktu i usługi, doświadczenie to odgrywa ważną i skuteczną rolę w poprawie doświadczenia użytkownika. W porównaniu z doświadczeniem fizycznym, będziesz miał bardziej złożony proces doprowadzenia użytkownika do pozytywnego doświadczenia psychicznego.

Wyobraźnia, sposób myślenia, wola i świadomość stworzą dla użytkownika różne sposoby myślenia. Z tego powodu ludzie mogą mieć różne doświadczenia na wspólnej ścieżce. Doświadczenie emocjonalne jest podzbiorem doświadczenia umysłowego i wyraża uczucia, takie jak zainteresowanie, empatia, złość, podekscytowanie, nieśmiałość, smutek itp. Uczucia te zazwyczaj pojawiają się, gdy użytkownik wchodzi w interakcję z systemem.

Doświadczenie społecznościowe to kolejna część doświadczeń, z którymi może spotkać się użytkownik projektując UX. Każdy klient jest częścią społeczności i ma prawo dzielić się swoimi doświadczeniami z korzystania z Twojego produktu z innymi w ramach społeczności. Z tego powodu niektóre osoby mogą mieć doświadczenie z Twoimi produktami, mimo że ich nie używają. Doświadczenie to nazywane jest doświadczeniem społecznym, które jest podstawą współczesnych systemów informatycznych.

Najlepszym przykładem tego doświadczenia są sieci społecznościowe, takie jak Facebook, Twitter i Instagram. Wirtualne lub symulowane doświadczenie również odgrywa ważną rolę w projektowaniu UX. To doświadczenie w końcu przyniesie realny rezultat. Ten rodzaj doświadczenia użytkownika pojawia się i rozwija każdego dnia. Wśród jego przykładów można wymienić projekt Meta, który niedawno uruchomił Mark Zuckerberg.

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobieranie premium motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumpłatny kurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie SamsungaPobierz motywy WordPress za darmopłatny kurs udemy do pobrania za darmo