Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Późne ostrzeżenie FDA przywraca trend zapomnianego kurczaka NyQuil

W zeszłym tygodniu Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) ponownie odnotowała w Internecie obrzydliwą i potencjalnie śmiertelną praktykę gotowania kurczaka w NyQuil. Wynika to z spóźnionego ostrzeżenia o ryzyku wyzwania z kurczakiem NyQuil, trendu, który FDA uznała za „niedawny”.

Kurczak NyQuil po raz pierwszy pojawił się w sieci w 2017 roku na 4chan i YouTube. A potem, na początku tego roku, pojawił się ponownie na TikTok. Oznacza to, że minęły miesiące, aby ponownie usłyszeć o kurczaku NyQuil.

Po ostrzegawczym ogłoszeniu FDA ponownie pojawiły się filmy pokazujące tę praktykę. Tak więc zainteresowanie wyszukiwaniem „kurczaka NyQuil” wzrosło trzy dni po tym, jak FDA wydała ostrzeżenie.

Dlaczego FDA ponownie zwróciła uwagę na trend kurczaków NyQuil i dlaczego uznała to wyzwanie za „niedawne”?

Nikt tak naprawdę nie rozumie, dlaczego FDA mówi teraz o kurczaku NyQuil. Udało mu się jednak zwrócić większą uwagę na kurczaka NyQuil, zamiast odstraszać ludzi.

FDA opublikowała swoją „Aktualizację konsumencką”, proaktywnie komunikując, jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo i zapobiegać potencjalnie szkodliwym trendom. Ten post pojawił się po tym, jak FDA zaobserwowała trendy w mediach społecznościowych, które promują niebezpieczne zażywanie narkotyków.

Dlatego agencja przygotowała aktualizację dla konsumenta. Informuje w nim zarówno pracowników służby zdrowia, jak i konsumentów (w tym rodziców) o tej kwestii bezpieczeństwa. Wszystko po to, aby ułatwić monitorowanie problemu, zarządzanie nim i redukcję zagrożeń.

Eksperci twierdzą, że FDA była zbyt wolna na kurczaka NyQuil. Być może agencja chciała zająć się tym, gdy było gorąco, ale wolała poczekać z bardziej dopracowanym ogłoszeniem o służbie publicznej.

Jednak biorąc pod uwagę reperkusje, konsekwencje ogłoszenia pochodzącego od agencji rządowej mogą być ogromne. Po ogłoszeniu przez FDA wielu młodych odbiorców może podjąć wyzwanie i spróbować.

Chociaż ostrzeżenie FDA nie było błędne, wielu ekspertów uważa, że ​​nie było to właściwe, ponieważ do tej pory prawie nikt nie mówił o kurczaku NyQuil. Ponadto, zamiast skupiać się na tym trendzie, FDA powinna zająć się ogromnymi ilościami dezinformacji, które powodują znacznie więcej szkód niż ten kurczak NyQuil.

Bibliografia:

Nikt nie mówił o kurczaku NyQuil, dopóki FDA nie zabroniło wszystkim o tym mówić: https://gizmodo.com/nyquil-chicken-fda-warning-late-misinformation-tiktok-1849569728


Table of Contents