Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Pozycjonowanie marki i najlepszy sposób na pokonanie chińskich sprzedawców Amazon

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Pozycjonowanie marki i najlepszy sposób na pokonanie chińskich sprzedawców Amazon

Co roku sprzedajemy dalej Amazon staje się coraz bardziej konkurencyjny i nie wydaje mi się, żeby w najbliższym czasie było łatwiej. Ilekroć pojawia się możliwość łatwego do zrozumienia zarobienia pieniędzy, masy zawsze wskakują i zalewają rynek.

W pewnym momencie musisz wiedzieć, co robisz aby odnieść sukces i jesteśmy już bardzo blisko tego punktu. Na przykład kilka lat temu mogłeś po prostu coś rzucić Amazon i by się sprzedawał.

Ale dziś chińscy sprzedawcy podcinają rynek i naprawdę trzeba się na tym skupić budowanie silnego pozycjonowania marki aby odnieść sukces.

Musisz przyjrzyj się długoterminowemu spojrzeniu na swój biznes e-commerce i zgódź się silne bariery wejścia.

Skorzystaj z mojego bezpłatnego minikursu, jak założyć odnoszący sukcesy sklep e-commerce

Czy jesteś zainteresowany stworzeniem silna, dająca się obronić marka dla swoich produktów? W takim razie składam ok kompleksowy pakiet zasobów to ci pomoże uruchomić własny sklep internetowy od zupełnego zera. Koniecznie złap go przed wyjazdem!

Konkurencja jest wszędzie

Po pierwsze, oto cała prawda o prowadzeniu sklepu internetowego. Jako właściciel małej firmy nieustannie bronię swojego terenu. Każdego dnia pojawiają się nowi konkurenci, a moim zadaniem jest ich pokonać.

Co miesiąc spotykam się z kilkoma grupami mastermindów i przeprowadzam wywiady z ekspertami e-commerce w moim podkaście. A jednym z wspólnych tematów jest to, jacy wszyscy jesteśmy zachowując równowagę z AmazonGoogle, Facebook i chińscy sprzedawcy 🙂

I uwierz mi, istnieje wiele „co by było, gdyby”…

 • Co jeśli czop wyszukiwarki Google nagle przestał dostarczać niekończący się strumień klientów?
 • Co jeśli Amazon lub eBay blokuje twoje konto?
 • Co jeśli banda przypadkowych chińskich sprzedawców zaczyna sprzedawać podróbki Twoich produktów za połowę ceny?
 • Co jeśli ktoś przejmuje kontrolę nad Twoimi listami produktów Amazon z podrobionym produktem?
 • Co jeśli grupa konkurencji wykupuje Twoje produkty i celowo wystawia negatywne recenzje?
 • Co jeśli Facebook postanowi zablokować Twoje konto reklamowe? (Tak naprawdę przydarzyło mi się to w zeszłym roku, ale na szczęście zostałem przywrócony)

Takie rzeczy zdarzają się codziennie i słyszałem niezliczone historie od ludzi tracąc większość swoich dochodów z dnia na dzień z powodu niezdrowej zależności od platform stron trzecich.

W przeszłości mówiłem o tym, że posiadanie własnej strony internetowej jest jednym z kluczy do sukcesu i polegania na tym Amazon lub Ebay za 100% swojej sprzedaży ryzykowne jak diabli.

Pisałem też o złu i dzieje się złośliwa aktywność Amazon teraz, o czym możesz przeczytać tutaj

Ale zgadnij co? Posiadanie własnej strony internetowej jest też za mało.

Musisz zbudować zamek i fosę aby inni ludzie nie mogli wejść w twoją przestrzeń.

musisz mieć plany awaryjne na wypadek, gdyby Google lub an Amazon postanawia zrujnować ci dzień.

Ten post nauczy Cię, jak zmniejszyć zależność od platform innych firm, pokonać konkurencję i zabezpieczyć swoją firmę na przyszłość.

Jest podzielony na 2 Sekcje

 • 4 Metody dywersyfikacji biznesu
 • Najważniejsza strategia walki z naśladowcami

Metoda #1: Sprzedawaj produkty własnej marki

Większość osób, które interesują się e-commerce, jest początkowo zainteresowana dropshippingiem i całkowicie rozumiem dlaczego. Jest coś miłego w przyjmowaniu zamówień online, siedzeniu i pozwalaniu komuś innemu na przenoszenie zapasów i wysyłanie produktów.

Ale sklepy dropshipping mają najgorsze bariery wejścia spośród wszystkich modeli biznesowych e-commerce. Ponieważ ktoś inny wykonuje większość pracy, twoja marże będą znacznie niższe.

A ponieważ sprzedajesz produkty innych ludzi, nic nie stoi na przeszkodzie, by ktoś inny to zrobił sprzedaży dokładnie tych samych produktów po niższej cenie.

Masz bardzo mała kontrola nad twoimi cenami i podażą, co prowadzi do wielu obaw, niepewności i wątpliwości. Gdybym prowadził dziś sklep wyłącznie dropshippingowy, moja neurotyczna ja prawdopodobnie doprowadziłaby moją żonę do szału.

Jednym ze sposobów przejęcia kontroli nad sklepem jest zacznij nosić własne markowe produkty. Choć może to zabrzmieć przerażająco, posiadanie własnej marki niekoniecznie oznacza konieczność projektowania i tworzenia własnych produktów od podstaw.

W rzeczywistości niektórzy producenci pozwolą ci umieścić swoją markę na istniejącym lub nieznacznie zmodyfikowanym produkcie i nazwać go własnym. Ta praktyka nazywa się prywatnym etykietowaniem.

Kiedy posiadasz własną markę, nikt inny nie może sprzedawać dokładnie tego samego produktu, który zapewnia ceny, kontrolę dostaw i drastycznie zwiększone marże.

W dzisiejszych czasach, posiadanie własnej marki jest rzeczą oczywistą jeśli chcesz zrównoważonego biznesu.

Rekommenderad:  Cat S32 – nowy wytrzymały smartfon marki Caterpillar: cechy i cena

Metoda #2: Sprzedawaj na wielu rynkach

Jeśli chodzi o sprzedaż online, istnieje wiele różnych rynków do wyboru, z których ogólnie nie nakładaj się z każdym innym.

Na przykład, niektórzy ludzie idź prosto do Amazon dla swoich potrzeb zakupowych i nawet nie zawracaj sobie głowy szukaniem gdziekolwiek indziej. W rezultacie, jeśli nie sprzedajesz dalej Amazonmożesz stracić dużą pulę klientów.

Podobnie, niektórzy ludzie przejść bezpośrednio do Google i polubić wyszukiwanie online.

Niektórzy ludzie przejść prosto do ich ulubionej porównywarki cenowej.

Niektórzy ludzie Uwielbiam chodzić na eBay w poszukiwaniu okazji.

Jeśli koncentrujesz wszystkie swoje wysiłki na jednym kanale i jeden kanał zawodzi, masz kłopoty. W dzisiejszych czasach opłaca się eksponować swoją markę na jak największej liczbie rynków, które mają sens dla Twojej firmy.

Oto najprostsze sposoby na dywersyfikację

 • Sprzedawaj na własnej stronie internetowej – Twoja strona internetowa jest jedynym rynkiem, nad którym masz 100% kontroli. Kliknij tutaj, aby zarejestrować się za darmo 6 dzienny mini kurs dla szczegółowego samouczka.
 • Sprzedaj dalej Amazon – Amazon jest obecnie największym rynkiem e-commerce, więc zdecydowanie musisz tam sprzedawać. Oto obszerny przewodnik, który napisałem o tym, jak sprzedawać produkty marek własnych Amazon
 • Sprzedawaj w serwisie eBay – Jeśli już sprzedajesz Amazon lub we własnym sklepie, równie dobrze możesz wystawiać te same przedmioty w serwisie eBay. Istnieją usługi, które automatycznie utworzą dla Ciebie aukcje w serwisie eBay Amazon aukcje i realizować za pomocą FBA
 • Sprzedawaj na arenie międzynarodowej – Większość sprzedawców boi się ekspansji poza swój kraj, ale większość rynków poza Stanami Zjednoczonymi jest znacznie mniej konkurencyjna. Oto post, który napisałem o tym, jak sprzedawać na arenie międzynarodowej Amazon FBA

Ostatecznie rdzeń Twojej firmy powinien być zakotwiczone w witrynie Twojej marki podczas eksperymentowania z platformami handlowymi takimi jak Amazon lub eBay, aby uzyskać dodatkowe możliwości generowania przychodów.

Kluczowym wnioskiem jest to, że nigdy nie chcesz mieć pojedynczy punkt awarii.

Metoda #3: Zbuduj widownię

Podczas gdy twój Amazon wykazy i rankingi Google mogą zmieniać się z miesiąca na miesiąc, jedyną rzeczą, której te dwie usługi nie mogą zabrać, jest lista klientów.

Upewnij się, że jesteś zbieranie e-maili i budowanie grupy odbiorców przy każdej możliwej okazji.

Miniony rok był dla naszego sklepu niezwykle udany, ponieważ my wykorzystaliśmy naszą istniejącą listę e-mailową.

Nie potrzebowaliśmy żadnego ruchu z Google ani Amazon. Duża liczba klientów przybyła na naszą stronę internetową, ponieważ regularnie wysyłaliśmy e-maile do a listę ściśle ukierunkowanych odbiorców.

A ponieważ ci klienci znali już naszą markę, współczynnik konwersji był bardzo wysoki.

Właściwie, choć tylko 12% naszych klientów to powtarzający sięnadrabiają 36% naszej sprzedaży.

Oto kilka świetnych sposobów na ciągłe przywoływanie obecnych klientów, aby zwiększyć ich długoterminową wartość

Ogólnie rzecz biorąc, musisz upewnić się, że ustanowiłeś linię komunikacji między Tobą a Twoimi fanami którzy znają i szanują Twoją markę. Można to zrobić za pośrednictwem poczty elektronicznej, komunikatora, Twitter, Facebook lub dowolnej popularnej platformie mediów społecznościowych.

Metoda #4: Nawiąż relacje z klientami B2B

W przypadku mojej firmy zajmującej się bielizną ślubną moja baza klientów składa się z osób 3 rodzaje kupujących.

 • Konsument indywidualny – Ci klienci kupują pęczek chusteczek lub pościeli na swój ślub i zazwyczaj są to klienci jednorazowi.
 • Rzemieślnik – Ci klienci kupują nasze chusteczki do różnych prac artystycznych i rzemieślniczych i zazwyczaj wracają regularnie z małymi zamówieniami.
 • Planista wydarzeń – Ci klienci kupują nasze produkty w dużych ilościach i regularnie wracają po więcej.

Z powyższego, którzy klienci czy uważasz, że są najbardziej wartościowe z biznesowego punktu widzenia?

Którzy klienci powyżej pomogłoby firmie stworzyć nieprzeniknioną fosę i zaowocować bardziej przewidywalnymi przychodami?

Którzy klienci na czym powinienem skoncentrować swoje wysiłki?

Jeśli odpowiedziałeś „planiści wydarzeń”, to masz rację!

Dziś mój top 10% klientów generuje ponad 50% naszych przychodów. Dlaczego ta liczba jest tak wysoka? To dlatego, że skupiam się na klientach, którzy są chętni regularnie wydawać więcej pieniędzy!

Nasi klienci B2B są bardzo lojalni, konsekwentni i przewidywalni. Nawet gdyby Google zredukował ruch związany z wyszukiwaniem do zera, nadal mielibyśmy tych klientów.

Najlepszym sposobem na znalezienie klientów B2B jest przejrzyj swoją obecną sprzedaż dla anomalii. Jeśli dana osoba kupuje niezwykle dużą ilość Twoich produktów, może to być firma!

Rekommenderad:  Potężny interfejs API SEO i marketingu cyfrowego opracowany przez kognitywistykę SEO

Jak stworzyć silne pozycjonowanie marki i pokonać chińskich sprzedawców

Jeśli używasz 4 opisanych powyżej metod zwiększania barier wejścia, jesteś na dobrej drodze budowanie trwałego biznesu. Ale wciąż pozostaje kwestia konkurowania z tańszymi, podróbki z Chin.

Nawiązywałem już do tego w moim poście na temat niebezpieczeństw związanych ze sprzedażą Amazon I horrory z prawdziwego zdarzenia Amazon Sprzedawcy, ale teraz Amazon jest coraz zalany mnóstwem produktów ja też.

Ludzie po prostu wchodzą na Alibaba, znajdują produkt generyczny, umieszczają na nim swoją markę bez żadnych ulepszeń i wymieniają go online. Jednocześnie chińscy producenci prowadzą sprzedaż bezpośrednią Amazon I obniżanie cen.

Kiedy rozmawiałem z setkami różnych Amazon sprzedający kilka miesięcy temu, KAŻDY JEDEN Z NICH co najmniej jeden z ich wpisów został przejęty iw rezultacie stracił pieniądze.

Nie ma lojalności Amazon! A jeśli twoje produkty nie mają reputacji lub silnej marki, w końcu spadniesz z ceny i umrzesz w przegranej bitwie o erozję cen.

Pojawia się więc pytanie za milion dolarów jak walczyć z tymi trendami nawet jeśli masz własną markową stronę internetową?

Jak walczyć z naśladowcami? Oto, co musisz zrobić.

Musisz zostać firmą medialną, a nie tylko sklepem

Jeśli spojrzysz na wszystkie moje dzisiejsze firmy, prowadzę dość przypadkowy asortyment witryn. Co ma wspólnego sprzedawanie chusteczek z MyWifeQuitHerJob.com? Co pościel ma wspólnego z prowadzeniem podcastu lub kursu?

Choć na pierwszy rzut oka wydają się być całkowicie odmiennymi podmiotami o zupełnie innych modelach biznesowych, wszystkie mają jedną wspólną cechę.

Traktuję wszystkie moje firmy jak ich własne, miniaturowe firmy medialne.

Pomyśl o tym przez chwilę…

Firma medialna to firma, która udostępnia treści najpierw zebrać tłum zwolenników aby sprzedawać swoje towary, a nie na odwrót.

Dlaczego bycie firmą medialną jest ważne?

To dlatego, że jeśli możesz zgromadzić publiczność lojalnych obserwujących dla swojej marki, o wiele trudniej jest przejąć twoje towary za pomocą produktu generycznego.

Znacznie trudniej jest obniżyć cenę i całkowicie obniżyć sprzedaż.

Dlaczego wszystkie moje firmy wzoruję się na Disneyu

Disney jest prawdopodobnie odnoszącą największe sukcesy firmą medialną, jaką znam, która zabija ją za pomocą tego modelu biznesowego.

Któregoś dnia zabrałem syna na zakupy z zabawkami i kiedy dotarliśmy do alejki z samochodzikami, od niechcenia próbowałem naprowadzić go na tanie samochody Matchbox, które były w sprzedaży po niesamowicie niskiej cenie 10 aut za 5 dolarów.

A kiedy mój syn zaczął przyciągać Zygzaka McQueena, krzyknąłem

Na co odpowiedział…

Jak mógłbym polemizować z tą logiką? Skończyło się na tym, że zapłaciłem prawie 10 dolców za POJEDYNCZY samochód, zamiast kupować 20 lepiej wykonanych odlewanych z metalu samochodów Matchbox!

Disney jest właścicielem całej mojej rodziny i po prostu nie mogę tego uzyskać, kupując tańszy, podróbki dla moich dzieci!

Naśladowanie Disneya w moim sklepie internetowym

Teraz wszyscy nie możemy sięgać tak daleko jak Disney, ale możemy spróbować ich naśladować. Poświęć teraz chwilę i spójrz na swój sklep internetowy.

 • Czy twój sklep tylko lista produktów, czy zapewniasz dodatkową wartość?
 • Czy jest jakiś powód aby ktoś robił u nas zakupy, a nie u konkurencji?
 • Czy jest sens marki na którymkolwiek z twoich produktów?
 • Próbujesz nawiązać kontakt z klientem?

Jeśli odpowiedź na wszystkie te pytania brzmi „nie”, wtedy Twoja firma prawdopodobnie nie przetrwa próby czasu.

Aby odnieść sukces na dłuższą metę, musisz zebrać zwolenników.

Dlatego moja żona nadal publikuje świetne treści na blogu naszego sklepu internetowego.

Dlatego nadal realizujemy zabawne projekty artystyczne i rękodzielnicze z wykorzystaniem naszych produktów.

Dlatego zbieramy adresy e-mail i regularnie kontaktujemy się z naszymi klientami.

Na dłuższą metę staramy się ustalić podprogowy udział umysłu z naszymi klientami.

Mogą nie być gotowi do zakupu w tej chwili. Ale kiedy to zrobią, Chcę, żeby robili zakupy w naszym sklepie internetowym.

Robię najlepsze wrażenie Disneya dla MyWifeQuitHerJob.com

Jeśli spojrzysz na mojego bloga i mój podcast, Opublikowałem mnóstwo darmowych treści według spójnego harmonogramu przez ostatnią dekadę!

Co tydzień piszę post na blogu, który jest bezpośrednio związany z tematem rozpoczęcie działalności e-commerce. Opublikowałem również bezpłatny odcinek podcastu, w którym przeprowadzam wywiady z innymi odnoszącymi sukcesy przedsiębiorcami, aby wydobyć ich dokładne strategie sukcesu.

Oto, co jest wspaniałego w treści.

Kiedy regularnie rozdajesz coś wartościowego, nie możesz pomóc, ale zebrać zwolenników. A kiedy już zdobędziesz tych zwolenników, możesz łatwo sprzedać im wszystko, co masz do zaoferowania.

Rekommenderad:  Bing AI z ChatGPT otrzymuje opcje zmiany tonu odpowiedzi

Na przykład, kiedy niedawno uruchomiłem swój pierwszy webinar, czy sądzisz, że byłbym w stanie zarobić 60 000 $ w 1.5 godziny, gdybym nie miał obserwujących?

Załóżmy, że chcę sprzedać coś losowego, na przykład kurs naprawy domu.

Chociaż nie wiem absolutnie nic o naprawie domu, zagorzały fan MyWifeQuitHerJob.com może być skłonny zaryzykować, ponieważ już nawiązał połączenie za pośrednictwem moich treści.

Kiedy jesteś właścicielem umysłów swoich ludzibędą bardziej skłonni kupować od Ciebie.

Kiedy jesteś właścicielem umysłów swoich ludzitwoi podglądacze będą bardziej wyrozumiały dla twoich niedociągnięć.

Oto kolejny świetny przykład.

Przez lata przyciągnęliśmy wielu lojalnych klientów do naszego internetowego sklepu z pościelą ślubną, którzy kupuj u nas regularnie. Pewnego razu przypadkowo sprzedaliśmy produkt złej jakości jednemu z naszych powtórzeń.

Jednak zamiast złościć się z tego powodu i robić ogromnego zamieszania, ten klient skontaktował się z nami i uprzejmie przekazał nam konstruktywną opinię na temat tego, jak ulepszyć produkt.

I zdobądź to. Odmówili przyjęcia zwrotu pieniędzy ponieważ byliśmy dla nich tacy dobrzy w przeszłości.

Nawiąż kontakt ze swoimi klientami!

Jak zostać firmą medialną

Świat e-commerce rozwija się w bardzo szybkim tempie. A jeśli po prostu masz stronę internetową z rozszerzeniem losowa lista produktówna dłuższą metę nie odniesiesz sukcesu.

Jeśli sprzedajesz tylko dalej Amazonbędziesz nigdy nie buduj mindshare ponieważ Twoje produkty nie będzie się wyróżniać.

Na przykład, który zestaw ręczników kupiłbyś tutaj? Wszystkie wyglądają tak samo! Czy myślisz Amazon jest doskonałym miejscem na zaistnienie Twojej marki? Nie ma mowy!

Oto, co musisz zrobić.

 • Musisz być budowanie bazy zagorzałych fanów.
 • Musisz być „umawiać się” z klientami przed pójściem na sprzedaż.
 • Musisz dostać w umyśle klienta, aby był lojalny wobec Twojej marki.

Jak to zrobić?

Czasami wystarczy bardzo wyjątkowy i innowacyjny produkt, który w naturalny sposób rozprzestrzenia się pocztą pantoflową.

Ale bardziej prawdopodobne jest, że będziesz musiał włożyć trochę pracy nóg w postaci tworzenie świetnych treści. Wyjdź i bloguj, podcastuj, pisz e-maile, nagrywaj filmy, publikuj na Instagramprzypiąć Pinterest….cokolwiek.

Ostatecznie nie ma znaczenia, które medium wybierzesz tak długo, jak długo robisz to konsekwentnie.

Ale cokolwiek zrobisz, nie siedź tak po prostu i czekaj, aż klienci odwiedzą Twoją listę produktów.

Nie siedź tak po prostu i bądź zadowolony, że schowasz swój krótkoterminowy Amazon pieniądze.

Ponieważ w pewnym momencie ktoś cię porwie i obniży cenę, chyba że masz własną bazę klientów.

Gotowy, aby poważnie podejść do rozpoczęcia działalności online?

Jeśli naprawdę zastanawiasz się nad założeniem własnego biznesu online, musisz sprawdzić mój bezpłatny mini kurs Jak stworzyć niszowy sklep internetowy w 5 Łatwe kroki.

W tym 6 dzienny mini kurs, ujawniam kroki, które podjęliśmy z żoną, aby zarobić 100 tysięcy dolarów w ciągu zaledwie roku. Co najlepsze, jest to bezpłatne i będziesz otrzymywać cotygodniowe wskazówki i strategie e-commerce!

Powiązane posty w Fighting Dirty Amazon Sprzedawców

O Stevenie Chou

Steve Chou jest wysoce rozpoznawalnym influencerem w przestrzeni e-commerce i nauczał tysiące studentów jak skutecznie sprzedawać fizyczne produkty online pod adresem ProfitableOnlineStore.com.

jego blogu, MyWifeRzućPracę.comzostał przedstawiony w Forbes, Inc, The New York Times, Entrepreneur i MSNBC.

On też jest współautor dla BigCommerce, Klaviyo, ManyChat, Printful, Privy, CXL, Ecommerce Fuel, GlockApps, Privy, Social Media Examiner, Web Designer Depot, Sumo i inne wiodące publikacje biznesowe.

Ponadto prowadzi popularny podcast e-commerceMoja żona rzuciła pracę, czyli 25 najlepszych programów marketingowych ze wszystkich Apple Podcasty.

Aby być na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi trendami e-commerce, Steve prowadzi 7 sklep internetowy z figurkamiBumblebeeLinens.com, z żoną i zakłada doroczna konferencja e-commerce zwany Zjazd Sprzedawców.

Steve posiada tytuł licencjata i magistra elektrotechniki Uniwersytet Stanford. Pomimo tego, że studiował elektrotechnikę, znaczną część studiów podyplomowych spędził na studiowaniu przedsiębiorczości i mechaniki prowadzenia małych firm.