Prace Szekspira badane w ramach pewnego algorytmu

W twórczości Henryka VIII są fragmenty, których Szekspir nie napisał. Ten algorytm rozróżnia, czym one są.

Zdolność algorytmów do szybkiego i niezawodnego identyfikowania wzorców doprowadziła do tego wielu badaczy używaj ich jako sposobów sprawdzania. Algorytm rozpoznawania obrazu może sprawdzić, w którym z nich pojawia się dom z pulą, a taki, który rozpoznaje teksty, może na przykład rozpoznać, kiedy pojawia się słowo „inwestycja”. Teraz badane jest dzieło Szekspira.

Są to najprostsze przypadki. Postępy technologiczne i zastosowania są jednak coraz bardziej złożone. Algorytmy już istnieją w stanie zanurzyć się w tekście i ustal, czy publikacja jest fałszywą wiadomością. W czeskiej Akademii Nauk w Pradze badacz Enter Petr Plechác opracował własny algorytm w odniesieniu do badania tekstów.

Nie ma to nic wspólnego z fałszywymi wiadomościami, ale z weryfikacją. Praca Szekspira, a konkretnie jedna z nich: Henryk VIII. To był jeden z ostatnich podpisów słynnego brytyjskiego dramaturga. Został opublikowany w 1613 roku, a on zmarł trzy lata później.

Twoja grupa teatralna szukałaby zastępcy lub przynajmniej współpracowników, którzy wsparliby pracę autora. I jednym z nich był John Fletcher. Nawet w inercji kulturowej epoki elżbietańskiej autorzy teatrów rozkwitali w Londynie, a wielu z nich popadło w pokojowe zapomnienie na przestrzeni wieków. Zdarzyło się to Fletcherowi, jak wielu innym. Aż do połowy XIX wieku krytyk literacki porównywał swoje dzieło z dziełem Henryka VIII Szekspira i widział podobieństwa w stylu.

Praca Szekspira

Doszedł do wniosku, że niektóre części Henryka VIII zostały napisane przez Fletchera. Skrajność, która potwierdziła algorytm Plecháca, wykorzystując do tego dedukcję uczenia maszynowego. On sistema trenował z dziełami Szekspira napisanymi w tym czasie, a także dziełami Fletchera.

Narzędzie do studiowania przeszłych prac

Po treningu algorytm Mógł ustalić, które części Henryka VIII zostały napisane przez każdego autora. Zrobił to w oparciu o styl każdego z nich , oznaczone pewnymi wzorami, takimi jak skrót „ty” przez „ye”, co zrobił Fletcher.

Algorytm służy nie tylko w tym konkretnym przypadku. P. Nienawidziłem szkolenia, które pozwoliło zidentyfikować styl innych autorów. Coś, co byłoby przydatne w czasach historycznych, takich jak dziewiętnasty wiek, kiedy biuletyny gazety uniemożliwiały pisanie najbardziej płodnych autorów i potrzebowały czarnych do pisania z podpisem.

Obrazy: Mikesphotos, stmaciorowski