Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: „Pracuj lepiej razem” zapewnia bardzo potrzebną aktualizację budowania zespołu
Treść
Świeżość
przydatność
Nowy i zaktualizowany model budowania zespołu, który integruje dobre samopoczucie i produktywność.
Jeśli jesteś jedną z tych firm, które mają trudności z rekrutacją pracowników lub pracowników, ta książka może być dla Ciebie. Musisz czytać dalej i zobaczyć.
Dzisiaj opowiem wam o książce, która ukazała się tego lata pod tytułem „” Jen Fisher i Anh Phillips.
W momencie wydania tej książki ludzie właśnie wracali do pracy i przeżywaliśmy „Wielką Rezygnację”, jak to się teraz nazywa. Nie przeczytałem jej od razu po otrzymaniu, ale w ostatni deszczowy weekend zabrałem się za nią. Oto kilka moich przemyśleń na temat tej książki — zobacz, czy pomoże ci ona stworzyć dobrze prosperujące miejsce pracy.
Trochę o autorach Jen Fisher i Anh Phillips
Jen Fisher jest Chief Well-Being Officer w Deloitte w Stanach Zjednoczonych. Kieruje strategią i innowacjami wokół życia zawodowego, zdrowia i dobrego samopoczucia. Umożliwia pracownikom Deloitte nadanie priorytetu dobremu samopoczuciu, tak aby mogli osiągać najlepsze wyniki zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Prowadzi także podcast WorkWell.
Anh Phillips jest badaczem i autorem w Deloitte Consulting. Jest współautorką, a jej prace są często cytowane w i
Skoro już poznałeś autorów, porozmawiajmy trochę o tym, czego możesz się od nich dowiedzieć.
Kiedy widzisz książkę napisaną przez kierownika wyższego szczebla i badacza z Deloitte, możesz liczyć na to, że ma on mnóstwo danych, które pochodzą od ich klientów. Kolejną rzeczą, na którą możesz liczyć, jest to, że ci klienci będą głównie średnimi i większymi firmami. Oznacza to, że będą mieli całe zespoły do zadań, nad którymi spędzisz kilka godzin. Innymi słowy, te organizacje są bardziej złożone i mają więcej ruchomych części, po prostu ze względu na ich wielkość.
Jednak kluczowe punkty sformułowane przez tych autorów można uniwersalnie zastosować do firmy dowolnej wielkości. Jeśli poświęcisz trochę czasu na dostosowanie niektórych myśli zawartych w tej książce do swojej firmy, może się okazać, że skalowanie i rozwój są łatwiejsze, ponieważ od razu wbudowałeś te systemy.
Kiedy ostatnio czytałeś coś o zespołach?
Jako osoba z dyplomem i dużym doświadczeniem w zarządzaniu zespołami zarówno „prawdziwymi”, jak i wirtualnymi, muszę przyznać, że minęły LATA, odkąd widziałem jakąkolwiek książkę na temat pracy zespołowej. I wszystko, co mam do powiedzenia, to – to już najwyższy czas!
Jestem gotów się założyć, że ostatnim razem, kiedy miałeś jakikolwiek trening zespołowy, nauczyłeś się tego starego modelu „Formowanie, Normowanie, Szturmowanie, Wykonywanie”. Jako trochę ciekawostki dla ciebie, ten model został wprowadzony 1965! Więc tak. Myślę, że należy nam się aktualizacja.
Praca zespołowa to dobre samopoczucie, a nie tylko produktywność
Jedyną rzeczą, która rzuciła mi się w oczy w „, jest to, że kontekst pracy zespołowej zmienia się z produktywności na dobre samopoczucie. Potwierdzają to dane zbierane przez Gallup w ramach ankiet dotyczących zaangażowania pracowników, gdzie 7 z 12 ankiet pytania odnoszą się do pracy z innymi.
W rzeczywistości na początku książki obaj autorzy dzielą się bardzo osobistymi historiami o znaczeniu osobistych powiązań w naszym życiu i naszej pracy. Szczególnie poruszyła mnie historia Fisher o pracowniku, który opuścił swój zespół, ponieważ nie chciał już dla niego pracować; nie firma, nie praca, ale ona.
Jest to ważne rozróżnienie, ponieważ łatwo jest obwiniać technologię za osłabienie naszego połączenia z ludźmi. Jak zobaczysz w tej książce, relacje międzyludzkie w pracy i nasze ogólne samopoczucie to znacznie więcej.
Jaki jest Twój typ zespołu?
Moją ulubioną częścią książki była dyskusja na temat różnych rodzajów zespołów roboczych oraz tego, jak określenie rodzaju zespołu roboczego w miejscu pracy tworzy zdrowsze, szczęśliwsze i bardziej produktywne środowisko pracy.
Nie mogę zacząć mówić, jak bardzo kocham takie modele! Wspaniałą rzeczą w tego typu modelu jest to, że możesz szybko zobaczyć, w jakim środowisku zespołowym się znajdujesz i co z tym zrobić.
To jest podsumowanie tego, co jest w tej książce, gdy będziesz kopać głębiej, uzyskasz wgląd w to, jak zbudować zaufany zespół — idealne środowisko zespołowe.
Jedyną rzeczą, której nie uwzględniono (a chciałbym, żeby była), są konkretne wskazówki, jak przejść do zaufanego zespołu z dowolnego innego kwadrantu.
Kto powinien przeczytać „Współpracuj lepiej”
Chociaż ta książka jest idealna dla kadry kierowniczej wyższego szczebla w średnich i większych organizacjach, myślę, że warto ją przeczytać dla właścicieli małych firm, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i przedsiębiorców, którzy szukają tanich sposobów na przyciągnięcie i zatrzymanie pracowników.