Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Prawdziwy ja 6 Pierwsze wrażenia: Pro pod względem ceny, Pro pod względem specyfikacji, ale nie z nazwy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Prawdziwy ja 6 Pierwsze wrażenia: Pro pod względem ceny, Pro pod względem specyfikacji, ale nie z nazwy

Jak na stosunkowo nową markę na niezwykle konkurencyjnym rynku, Realme udało się wyrobić sobie markę. Jedną z serii, która pomogła marce dotrzeć tam, gdzie jest dzisiaj, jest seria liczbowa, która podąża za magiczną mantrą łączenia stosunkowo wysokiej klasy specyfikacji w bardzo konkurencyjnej cenie. Realme dodał teraz kolejny numer do tej gry, uruchamiając Realme 6. Może to brzmieć jak następca Realme 5 ale marki czerpią prawdziwą przyjemność z komplikowania nazewnictwa, które w przeciwnym razie mogłoby być proste, a zatem Realme 6 pojawia się jako następca Realme 5 Pro, a nie Realme 5. Cena wywoławcza Rs. 12 999 brzmi trochę dużo jak na wersję inną niż Pro, ale ta w istocie jest następcą wersji Pro, tylko nie z nazwy.

Zaznaczając wszystkie typowe pola projektowe

Jeśli chodzi o projekty smartfonów, przychodzi czas, gdy niektóre cechy konstrukcyjne stają się wspólne dla prawie wszystkich smartphones określonego segmentu. Ich brak staje się prawie nielegalny. Podobnie jak w segmencie średniej półki, smartfon musi mieć wysoki wyświetlacz z pewnego rodzaju wcięciem, cienkie ramki z trzech stron i stosunkowo grubszy podbródek, szklany tył lub plastikowy tył z jakimś gradientowym wykończeniem, któremu często towarzyszy pionowa kamera w kształcie kapsuły. Zawsze istnieje kilka różnic, które je wyróżniają smartphones można je rozróżnić, ale podstawowy plan pozostaje w dużej mierze taki sam.

I najnowszy produkt w tej kategorii, Realme 6, podąża za tym językiem projektowania dość religijnie. Przód telefonu zdominowany jest przez wysoką, 6.5-calowy wyświetlacz otoczony z trzech stron cienkimi, liniowymi ramkami, ale ma nieco grubszy podbródek. Zamiast korzystać z tradycyjnego wycięcia, Realme umieściło swój dodatkowy aparat w otworze w lewym górnym rogu wyświetlacza.

Rekommenderad:  Samsung zajmuje pierwsze miejsce na globalnym rynku smartfonów jako Apple Ześlizguje się do czwartego

Prawdziwy ja 6 przynosi blask na plecach. Na pewno wzrok przyciąga szklany, błyszczący, plastikowy tył. Otrzymaliśmy niebieską wersję smartfona, która ma srebrzysto-jasnoniebieski kolor na górze, który pogłębia się w miarę spływania. Realme twierdzi, że projekt telefonu inspirowany jest kometą. Tworzy wzory linii w kształcie litery V, które wychodzą ze środkowego punktu podstawy. Cały ten połysk i połysk oznacza również, że tył to w zasadzie magnes na odciski palców i smugi. Na szczęście Realme umieściło go w przezroczystym, plastikowym pudełku, które pozwala odpocząć od nieustannego przesuwania.

W lewym górnym rogu tyłu znajduje się długi moduł aparatu w kształcie kapsuły, w którym mieszczą się cztery aparaty. Pierwsza (i główna) kamera w urządzeniu jest otoczona dwoma żółtymi pierścieniami, co jest znakiem towarowym Realme. Obok aparatu znajduje się malutka, okrągła lampa błyskowa LED. Firma umieściła także swoje logo w kolorze srebrnym, pionowo, w lewym dolnym rogu pleców.

Lewa strona telefonu mieści przyciski regulacji głośności oraz slot na kartę SIM i MicroSD (2+1), natomiast po prawej stronie znajduje się płaski przycisk zasilania/blokady, który pełni także funkcję fizycznego skanera linii papilarnych. Osobiście uwielbiamy szybki, fizyczny skaner linii papilarnych w porównaniu do skanera wbudowanego w wyświetlacz, a jeśli ten skaner linii papilarnych pełni także funkcję przycisku blokady na ramce, to naprawdę zaznacza to pole funkcjonalności w naszych książkach. Prawdziwy ja 6 dostaje za to dodatkowe punkty projektowe.

Górna część telefonu pozostaje goła, podczas gdy podstawa unosi 3.5 mm gniazdo audio, port USB typu C i osłona głośnika. Jest to również pierwszy model inny niż Pro z serii Realme, który otrzymuje port USB typu C. Wszystkie warianty serii numerycznej bez Pro, wcześniejsze niż ta, były wyposażone w port micro USB.

Rekommenderad:  10 najpotężniejszych smartphones Android średniej klasy pod koniec 2021 r.

Telefon ma rozmiar 162.1 x 74.8 X 8.9 mm i waży 191 gramów. Błyszczący plastikowy tył Realme 6 nie świadczy o solidności ani doskonałej przyczepności. Telefon wydaje się trochę śliski i delikatny, ale jesteśmy pewni, że wytrzyma zwykłe upadki, uderzenia i siniaki.

Zdecydowanie profesjonalna specyfikacja

Projekt Realme 6 może mieć standardowy projekt, ale marka naprawdę ulepszyła swoje specyfikacje i funkcje na urządzeniu. Pochodzi z 6.5-calowy wyświetlacz LCD Full HD+ o rozdzielczości ekranu 2400 x 1080 pikseli. Wraz z pierwszym wariantem nieprofesjonalnym wyposażonym w port USB typu C, Realme 6 to także pierwszy w tej serii model inny niż Pro, wyposażony w wyświetlacz Full HD+. Wisienką na torcie jest częstotliwość odświeżania 90 Hz, w jaką wyposażone jest urządzenie, co zdecydowanie daje telefonowi przewagę w swoim segmencie. Wyświetlacz chroniony jest szkłem Gorilla Glass 3który może być stary, ale nadal stanowi pewną ochronę.

Zasilanie Realme 6 to procesor Mediatek Helio G90T w połączeniu z 8 GB RAM i 128 GB pamięci. Dostępny jest także w 4 GB/6 Warianty GB RAM z opcjami przechowywania 64 GB/128 GB. Pamięć można rozszerzyć za pomocą karty MicroSD. Procesor zasilający Realme 6 jest tym samym, który widzieliśmy wcześniej w Redmi Note 8 Pro, co wiąże się z Realme dużymi nadziejami 6wydajność.

Jeśli chodzi o aparaty, telefon oferuje konfigurację z czterema aparatami, składającą się z 64-megapikselowego czujnika głównego z przysłoną f/1.8 przysłona, an 8-megapikselowy ultraszerokokątny czujnik z przysłoną f/2.3 otwór, A 2-megapikselowy czujnik monochromatyczny z f/2.4 przysłona i a 2-megapikselowy obiektyw makro z przysłoną f/2.4 otwór. Z przodu umieszczono 16-megapikselowy aparat z przysłoną f/2.0 otwór. Realme ma bardzo dobrą historię w aparatach w tym segmencie cenowym, więc oczekiwania będą wysokie.

Od razu po wyjęciu z pudełka telefon działa pod kontrolą systemu Android 10 z wewnętrznym interfejsem realme firmy Realme. Tam jest 4Bateria 300 mAh pod maską, która obsługuje ładowanie Flash o mocy 30 W, co powinno naprawdę zapewnić bardzo szybkie ładowanie.

Rekommenderad:  Reklama PPC: kompletny przewodnik po zwiększaniu konwersji

Może nie mieć Pro w nazwie, ale Realme 6 z pewnością wydaje się być profesjonalistą dzięki swoim specyfikacjom i cenie. To stawia go wprost przeciwko potężnemu Redmi Note 8 Pro, a także Samsung Galaxy M31, które znajdują się w podobnej strefie cenowej. Niektórzy powiedzieliby nawet, że jego wyższe warianty zbliżają się do własnego Realme X2, a nawet właśnie wydanego Poco X2. Brzmi jak ogórek kiszony, prawda? Czy Realme 6 będzie w stanie prosperować w tej zaciekłej strefie rywalizacji? Dowiesz się tego z naszej szczegółowej recenzji.

Table of Contents