Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Prawdziwy ja 8 Recenzja: Stały wykonawca przyłapany Note-grunt

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Prawdziwy ja 8 Recenzja: Stały wykonawca przyłapany Note-grunt

Nie wywołał tylu fal, co jego rodzeństwo Pro ze 108-megapikselowym czujnikiem głównym, ale Realme 8 nadal ma ważną rolę do odegrania. Jest flagowym produktem marki w segmencie do 15 000 rupii, a także największym konkurentem być może najbardziej popularnej serii telefonów ostatnich czasów, Redmi. Note ogólnie i Redmi Note W szczególności 10Pro.

Znajomy arkusz specyfikacji z pewnymi zmianami…

To opuszcza Realme 8 z całkiem sporo do zrobienia. I nie jesteśmy pewni, czy faktycznie uda mu się zrobić to, czego się od niego oczekuje. Usuńmy jedną rzecz z drogi – Realme 8 to bardzo przyzwoita propozycja pod wieloma względami. Pochodzi z 6.4 calowy wyświetlacz Super AMOLED full HD+ (z częstotliwością odświeżania 60 Hz zamiast 90 Hz w Realme 7) i działa na imponującym procesorze MediaTek Helio G95, który jest znany jako jeden z najlepszych układów do gier w przedziale cenowym od 15 000 rupii i jest wyposażony w dużą baterię 5000 mAh z obsługą szybkiego ładowania 30 W.

Marka ciekawie podeszła także do pamięci RAM i pamięci masowej, zmniejszając pamięć RAM w modelu podstawowym do 4 GB, ale zwiększając pamięć w modelu podstawowym do 128 GB – telefon dostępny jest w 4 GB/128 GB, 6 GB/128 GB i 8 Modele GB/128 GB. Prawdę mówiąc, uważamy, że więcej pamięci RAM w modelu podstawowym miałoby większy wpływ na wydajność, biorąc pod uwagę, że telefony są wyposażone w pamięć z możliwością rozbudowy (jest tam dedykowane gniazdo na kartę microSD), ale dodatkowa pamięć nikomu nie zaszkodzi.

Z przodu aparatu Realme 8 zasadniczo trzyma się Realme 7 formułę, z czterema aparatami z tyłu, na czele z 64-megapikselowym czujnikiem i któremu towarzyszy 8 megapikselowy ultraszerokokątny oraz a 2-megapikselowy aparat makro. Jednakże 8 dostaje 2-megapikselowy czujnik monochromatyczny zamiast a 2-megapikselowy czujnik głębi, chociaż różnica nie jest wyraźna. Aparat do selfie pozostaje 16-megapikselowy, podobnie jak w Realme 7. Jest to karta specyfikacji, która pozostaje w dużej mierze znana, a głównym punktem wyjścia jest wyświetlacz.

…i projekt, który ma odwagę skakać. Dosłownie!

Wszystko to dzięki interfejsowi Realme 2.0 na Androidzie 11 i w designie, który zwróci na siebie uwagę. Tak, jest trochę bardziej kompaktowy niż Realme 7 i też lżejszy, ale ludzie zwrócą uwagę na słowa „Dare to Leap” napisane dużą czcionką, umieszczone pionowo na pasku na błyszczącej, karbonowej tylnej części. Dostaliśmy wariant Cyber ​​Black, w którym napisy nie były od razu widoczne (stają się widoczne dopiero po przechyleniu telefonu pod odpowiednim kątem), ale wierzcie nam na słowo, wywołają dyskusję. Podoba nam się wysiłek, jaki marka włożyła w zwrócenie na siebie uwagi, ale nie jesteśmy pewni, czy wszyscy to docenią. Przód to standardowy wysoki wyświetlacz, ale tym razem jest to Super AMOLED, pod którym znajduje się skaner linii papilarnych (a nie z boku, jak w Realme 7 – coś, co często mówiliśmy, że wolimy).

Nie ma odporności na kurz ani wodę, a chociaż jest 3.5 mm audio jack, jesteśmy trochę rozczarowani brakiem głośników stereo, biorąc pod uwagę, że brygada Redmi i Poco w tej strefie cenowej je ma.

Stały wykonawca z dobrym wyświetlaczem

Prawdziwy ja 8 zapewnia oczekiwaną wydajność przy całym tym sprzęcie. Wyświetlacz Super AMOLED stanowi zdecydowaną poprawę w stosunku do wyświetlacza LCD w Realme 7, mimo że traci na nieco wyższej częstotliwości odświeżania. Nie wydaje się tak jasny i kolorowy jak te na Redmi Note 10, ale zdecydowanie jest jednym z lepszych wyświetlaczy w swoim segmencie cenowym. Oglądanie na nim treści, czy to filmów, czy gier, było przyjemne, chociaż wolelibyśmy głośniki stereo, aby zapewnić pełniejsze wrażenia multimedialne.

Jeśli chodzi o gry, MediaTek Helio G95 po raz kolejny zapewnia dobrą wydajność i z łatwością radzi sobie z większością wymagających gier na średnich ustawieniach, a niektóre może nawet działać na maksymalnych ustawieniach przez jakiś czas, zanim pojawi się dziwne opóźnienie. Umieścilibyśmy go jako jeden z najlepszych telefonów do gier w swoim segmencie cenowym. Wielozadaniowość też była dobra i mogliśmy bez problemu przełączać się między aplikacjami, o ile nie uruchamialiśmy jednocześnie zbyt wielu ciężkich aplikacji. Pamiętaj, że zastanawiamy się, czy 4 Wariant GB poradziłby sobie równie sprawnie (mieliśmy 8 wariant GB).

Wydajność aparatu Realme 8 jest również w dużej mierze dobre. Czasami filmy były zbyt niestabilne, ale zdjęcia w dobrym świetle charakteryzowały się przyzwoitymi szczegółami i dobrymi kolorami. Nasycenie było tylko trochę wyższe, ale nie widzimy, żeby zbyt wiele osób narzekało na to. W porównaniu z Realme poprawiono wydajność przy słabym oświetleniu 7 pod względem kolorów, ale szczegóły nie są najlepsze (w tym przedziale cenowym nie jest to przełom). Selfie są dobre, choć trochę agresywne w kwestii wygładzania skóry, ale są to przyzwoite aparaty w tej cenie, chociaż mamy nadzieję, że drgania w filmach zostaną rozwiązane.

Bateria o pojemności 5000 mAh wytrzymuje nieco dłużej niż jeden dzień normalnego użytkowania (szczerze mówiąc, spodziewaliśmy się trochę więcej), a pełne naładowanie zajmuje nieco ponad godzinę. Telefon jest fabrycznie wyposażony w system Android 11 z interfejsem Realme 2 na górze tego. Interfejs użytkownika ma własne powiązane aplikacje, ale działa płynnie i ma wiele dostosowań dla tych, którzy lubią tego typu rzeczy.

Dobry telefon na tle bardzo mocnej konkurencji

Prawdziwy ja 8 zaczyna się od 14 999 Rs za 4 Wariant GB/128 GB, z 6 Opcja GB/128 GB dostępna w cenie 15 999 Rs i a 8 Wariant GB/128 GB za 18 999 rupii. Cena ta zostałaby uznana za konkurencyjną zaledwie miesiąc temu, ale w przypadku modeli takich jak Redmi Note 10 Pro i Poco X3 (teraz) pływające w pobliżu, Realme 8 ma przerwę w pracy. Zapewnia bardzo solidną wydajność w większości działów, ale konkurencja ma kilka bardzo potężnych atutów, w tym nowsze procesory, więcej pamięci RAM w wariantach podstawowych i wyższe częstotliwości odświeżania.

Prawdziwy ja 8 to dobry telefon, ale choć konkurencyjny, tak naprawdę nie wnosi nic zaskakująco nowego na stół – właściwie czasami nawet nie wydaje się, że jest to duży krok naprzód w stosunku do Realme 7. Jest to bardzo dobra opcja dla tych, którzy chcą pozostać w ekosystemie Realme i chcą wyświetlacza Super AMOLED, ale ma bardzo potężną konkurencję.

Kup Realme 8

Plusy

  • Dobry wyświetlacz
  • Generalnie płynne działanie
  • Dobra żywotność baterii
  • Dobre aparaty

Cons

  • Projektowanie powoduje podziały
  • Nie najlepszy dźwięk (brak głośników stereo)
  • Nagrywanie wideo jest niestabilne
  • Nie jest to ogromna poprawa w stosunku do Realme 7