Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Problem z platformami e-commerce SaaS: dostosowywanie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Problem z platformami e-commerce SaaS: dostosowywanie

Wyobraź sobie wizytę Lody Molly Moon w Seattle w stanie Waszyngton. Wybrałeś się w podróż, ponieważ według magazynu Food & Wine Molly Moon’s to jedna z najlepszych lodziarni w całych Stanach Zjednoczonych. Nawet skorzystasz z rady magazynu i zamówisz podwójną gałkę lodów Stumptown Coffee.

– pyta zbieracz lodów.

Konwencja ponad konfiguracją

Ok, dość hipokryzji. Ludzie w Molly Moon’s nie poproszą cię o skonfigurowanie dwóch gałek lodów Stumptown Coffee. Po prostu przekażą fantastyczną smaczną ucztę.

Chociaż wymyślanie od czasu do czasu szalonego smaku lodów może być zabawne, lodów zwykle nie można dostosować i prawie wszyscy są z tym dobrzy. Oczywiście istnieją kontrprzykłady, takie jak Cold Stone Creamery, ale większość lodziarni i większość konsumentów lodów preferuje Konwencja nad konfiguracją.

Ok, właśnie wrzuciłem tam na koniec termin związany z tworzeniem stron internetowych, więc lepiej o tym porozmawiajmy.

„Konwencja ponad konfiguracją” lub czasami „kodowanie według konwencji” to podejście do tworzenia oprogramowania wprowadzone po raz pierwszy przez Davida Heinemeiera Hanssona, twórca Ruby on Rails. Teraz to podejście jest stosowane w wielu z najbardziej popularne frameworki programistyczne.

Zamiast zmuszać programistę do pisania całego kodu aplikacji lub witryny od zera, konwencja nad konfiguracją pozwala frameworkowi podejmować większość decyzji dotyczących typowych konwencji, takich jak sposób logowania się do witryny internetowej lub zarządzanie paginacją.

Przyznane Ruby on Rails i inne frameworki nadal pozwalają na znaczne dostosowania, ale w większości uznają, że wiele sekcji i funkcji witryny to tak naprawdę konwencje, które powinny wyglądać i zachowywać się w określony sposób. Sposób, jeśli chcesz, klienci tego oczekują.

Analogia do SaaS

Do tej pory rozmawialiśmy o lodach i rozwoju oprogramowania, aby móc zrobić analogię oprogramowanie jako usługa (SaaS) platformy handlu elektronicznego.

Rekommenderad:  To, co najlepsze Amazon Narzędzia sprzedawcy i oprogramowanie SaaS roku 2020

Jednym z najczęstszych zastrzeżeń, jakie możesz usłyszeć w związku z wyborem platformy e-commerce SaaS dla swojej firmy, jest to, że SaaS nie jest dostosowywany.

Argument wygląda mniej więcej tak:

Chociaż to stwierdzenie jest być może prawdziwe, większość firm nie powinna się tym przejmować.

napisał Armando Roggio w artykuł dotyczący praktycznego handlu elektronicznego z 2016 r.

Podobnie jak lody lub konwencja ponad paradygmatem konfiguracji, w e-commerce większość interfejsu użytkownika i wiele funkcji to tak naprawdę konwencje. To powinno zachowywać się tak, jak oczekują tego Twoi klienci. Zmień je na ryzyko swojej firmy.

Dobre platformy e-commerce SaaS zapewniają Twojej firmie dużą elastyczność zbudować witrynę e-commerce który jest zgodny z Twoją marką i oczekiwaniami kupujących. W dużym stopniu decydujesz o tym, co pojawi się na stronie i jak to wygląda.

Dzięki wiodącym rozwiązaniom SaaS Ty również będziesz mieć taką możliwość zintegrować rozwiązania innych firm do wszystkiego, od oprogramowania księgowego i zarządzanie zamówieniami systemów do platform e-mail marketingu lub sieci społecznościowych.

Możesz nawet tworzyć własne dostosowania za pomocą Interfejs aplikacji do programowania (API) lub poproś certyfikowanych programistów, aby zrobili to za Ciebie.

Będą pewne formy dostosowywania, takie jak manipulowanie serwerem lub łamanie konwencji e-commerce może to być trudniejsze, gdy korzystasz z platformy e-commerce SaaS, ale znowu większość firm nie powinna się tym przejmować.


Table of Contents