Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Problemy i wady systemu Windows 11

Jeśli również ciekawi Cię, jakie są wady systemu Windows 11, trafiłeś we właściwe miejsce; W tym artykule odpowiemy na to pytanie.

Wraz z oficjalnym wydaniem najnowszej wersji tego systemu operacyjnego każdy chce dowiedzieć się o nim więcej przed jego zainstalowaniem.

Tym razem Microsoft dodał inne funkcje do gry i wprowadził dobre zmiany.

Najlepsze jest to, że wszyscy użytkownicy systemu Windows 10 otrzymają bezpłatną aktualizację.

Ale oprócz wszystkich tych zalet ten system Windows ma również szereg negatywnych funkcji, które omówimy szczegółowo jeden po drugim.

Zatem bez zbędnych ceregieli, zaczynajmy. . .

W skrócie (moje osobiste doświadczenie)

Windowsa 11 testowałem przez około miesiąc, po czym całkowicie tego pożałowałem, wróciłem do niego. Największe problemy są następujące:

  • Pełno błędów i mnóstwo zawieszeń (szczególnie w przypadku systemów z Procesory AMD)
  • Ciężki i powolny (zwłaszcza jeśli nie wiesz, które usługi Windows wyłączyć)
  • Dodatkowe funkcje, które nie są potrzebne (takie jak kliknięcie prawym przyciskiem myszy, które ma wiele dodatkowych i nieużywanych opcji)
  • Niekompatybilność z wieloma aplikacjami

Ma tylko dwie dobre strony:

Możliwość pracy z grami i programami na Androida
Wygląda piękniej niż Windows 10

Należy zwrócić uwagę, że ogólnie poziom akceptacji systemu operacyjnego przez użytkowników jest bardzo niski i około 20% osób, które mogą zaktualizować system do Windows 11, zrobiło to, a tylko kilka osób po dłuższej pracy z Windows 11, wróć do tego. wróciłem. Więc w ogóle nie jest to zalecane!

CZYTAĆ:  Jak stworzyć profesjonalną stronę internetową z CV przy niewielkim wysiłku

Wady Windows 11 (opinia użytkowników z całego świata)

Jeśli myślisz, że Windows 11 nie sprawia żadnych problemów, bardzo się mylisz. Ponieważ niektóre funkcje, takie jak przeglądarka 3D, Internet Explorer i Paint 3D, zostały usunięte.

Poniżej omówimy także inne wady.

1- Zaawansowane funkcje pulpitu

Windows 11 z pewnością sprawi, że Twój pulpit będzie bardzo szybki, ale są też pewne podstawowe wymagania systemowe. Nowoczesne procesory i karty graficzne są obecnie bardzo drogie. Ciężko znaleźć dobrą kartę graficzną w przyzwoitej cenie. Jeśli używasz starego procesora poniżej 6. generacji, korzystanie z systemu Windows 11 może nie być możliwe. Ten system Windows wymaga procesora graficznego zgodnego co najmniej z DirectX 12.

Nawet niektóre procesory siódmej generacji borykają się z problemami z niekompatybilnością.

2- Brak Skype’a

Skype był pierwszym programem w systemie Windows, który umożliwiał bezpłatne wideokonferencje. Jedną z najpopularniejszych funkcji Skype’a była funkcja Meet Now w systemie Windows 10. Jednak obecnie wzrosła popularność nowych, zaawansowanych platform, takich jak Zoom i Google Meet. Dlatego Microsoft oficjalnie zintegrował Teams z tym systemem operacyjnym i całkowicie zastąpił platformę Skype. Niektórzy użytkownicy tak bardzo lubili Skype’a, że ​​usunięcie Skype’a może być dla nich problematyczne.

3- Na pasku zadań jest mniej miejsca

Pasek zadań systemu Windows 11 jest zupełnie inny niż w poprzednim systemie Windows, może i wygląda pięknie, ale pod względem użyteczności stał się nieco bardziej ograniczony. Obecnie nie można przenosić ikon na pasku zadań w żadną stronę, utkną pomiędzy nimi. Oczywiście te ikony powinny być regulowane, ale tak naprawdę nie ma możliwości ich zmiany.

4- Brak funkcji osi czasu

Opcja osi czasu została usunięta w systemie Windows 11. Oś czasu była bardzo przydatną funkcją, ponieważ można było zobaczyć, które karty, aplikacje i dokumenty są dostępne i kontrolować wszystko. Większość użytkowników w jakiś sposób lubi tę funkcję i prawdopodobnie jesteś jednym z nich. Poprzednia wersja tego systemu operacyjnego posiada tę funkcję i nie powinna być usuwana. Microsoft powinien rozważyć dodanie go w swojej nowej aktualizacji.

CZYTAĆ:  Jak przywrócić komputer do wcześniejszego systemu Windows 10?

5- Nigdy więcej Cortany

Cortana jest narzędziem Microsoftu i jego odpowiednikiem Asystent Google i Alexa firmy Amazon, ale została usunięta z systemu Windows 11. Poprzedni użytkownicy; Komunikowali się z Cortaną głosowo i uzyskiwali informacje o pewnych rzeczach, co było naprawdę przydatne. Oczywiście, jeśli chcesz, możesz łatwo pobrać go ze sklepu Microsoft Store.

6- Ograniczenia funkcji układu przyciągania

Korzystając z Snap Layouts, możesz szybko zastosować dowolną aranżację lub okno. Ta funkcja została wprowadzona w Windows 11, można także tworzyć różne układy, instalując oprogramowanie Microsoft PowerToys w Windows 10. Oczywiście nie jest to tak proste, jak strony Snap, ale nie będzie trudne i czasochłonne w użyciu. Obecnie występuje większe opóźnienie w paginacji. Możesz zamknąć okna, przytrzymując mysz nad przyciskiem Maksymalizuj, ale musisz poczekać kilka sekund.

7- Korzystanie z konta Microsoft

Prawdopodobnie widziałeś, że Windows 11 wysyła informacje o naszym komputerze do Microsoftu. Wysyła także informacje o sposobie korzystania z komputera osobistego. Microsoft najwyraźniej wykorzystuje dane, aby zapewnić lepsze wrażenia. Jeśli używasz systemu Windows 11 Home Edition, musisz zalogować się tylko przy użyciu jednego konta Microsoft. Możesz używać konta lokalnego w systemie Windows 11 Professional. Widget na pulpicie systemu Windows 11 wykorzystuje również sztuczną inteligencję do dostarczania informacji dostosowanych do Twoich zainteresowań. Jeśli martwisz się o swoje dane, pamiętaj o tym przed aktualizacją do systemu Windows 11.

8- Problemy ze zgodnością

Istnieje możliwość, że korzystanie z systemu Windows 11 nie będzie możliwe nawet po dodaniu wydajnego procesora graficznego do komputera. Microsoft ogłosił, że system Windows 11 potrzebuje nowego sprzętu, aby zapewnić użytkownikom lepsze doświadczenia. Głównym problemem jest kompatybilność chipów TPM 2.0. Nowsze procesory mają ten układ, ale wiele starszych procesorów nie. Jeśli z procesora młodszego niż siódma generacja; używasz, na pewno nie możesz na nim uruchomić systemu Windows 11.

CZYTAĆ:  Napraw błąd 107 (net::ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR)

Pobierz zerowe motywy WordPressPobierz premium motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPress za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPressbezpłatny kurs onlinepobierz oprogramowanie redmiPobierz zerowe motywy WordPresskurs udemy do pobrania za darmo