Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Proces produkcji treści

Dzięki treściom możesz łatwo promować każdą firmę. Właściwie, gdzie jest pierwsze miejsce, do którego zwracasz się po fachową poradę lub odpowiedź na pytanie? Google! Nie jesteś sam. Sam Google odpowiada codziennie na ponad cztery miliardy zapytań.

Treści stanowią dużą część Twojego codziennego życia. Trudno tego uniknąć. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego treść jest tak ważna? Treści dostarczają nam informacji, odpowiadają na nasze pytania, bawią nas, wywołują uśmiech, pomagają nam podejmować decyzje i nie tylko. Dzięki treści możesz łatwo odpowiedzieć na pytania; Jednak treść nie zawsze polega na uzyskaniu odpowiedzi na pytania. Dzięki treściom możesz łatwo przyciągnąć, zaangażować i zachwycić potencjalnych klientów. Możesz przyciągnąć nowych użytkowników do swojej witryny i ostatecznie wygenerować przychody dla swojej firmy.

Czym jest produkcja treści?

Tworzenie treści generuje pomysły atrakcyjne dla użytkowników i odbiorców. Tworzenie treści jest rodzajem praktyki marketingowej. Tworząc treści, udostępniasz swoim odbiorcom bezpłatne i przydatne informacje, przyciągasz potencjalnych klientów do swojej witryny i zatrzymujesz obecnych klientów dzięki wysokiej jakości zaangażowaniu.

Możesz także utworzyć szablon treści dostosowany do każdego etapu podróży kupującego. Nowy użytkownik na etapie świadomości nie chce kopii Twojego produktu, ale czyta krótką listę kontrolną lub post na blogu, który pomaga odbiorcom zrozumieć ich problem. Klient na etapie podejmowania decyzji nie musi znać wszystkich możliwych rozwiązań. Potrzebują kompleksowej porady lub treści pokazujących, że Twój produkt jest dla nich odpowiedni. W rezultacie zawsze powinieneś spotykać się z odbiorcami tam, gdzie się znajdują.

CZYTAĆ:  Co zrobić, gdy Canva nie działa: użyj trików do tworzenia treści

Proces tworzenia treści

Dzięki treściom możesz łatwo stworzyć unikalne systemy marketingowe. Rzeczywiście, marketerzy nie mają czasu do stracenia. Marketerzy są tak zajęci wymyślaniem nowych metod, że nie mają czasu tracić czasu na nieefektywne systemy. Dlatego tworzą procesy dla wszystkiego, co robią.

W przypadku treści projektujemy system, rozwijamy go, zmieniamy, iterujemy i używamy tego systemu wielokrotnie, aż zacznie działać. Pomyśl o każdej kampanii marketingowej, jaką kiedykolwiek przeprowadziłeś – seminariach internetowych, autoresponderach, ankietach i nie tylko – każda z nich miała pewien proces.

Aby utworzyć treść, musisz skorzystać z następujących procesów

Badania SEO w celu tworzenia wszelkiego rodzaju treści

Badanie osób kupujących da Ci pomysły na temat tematów, które chcesz wprowadzić w swoich treściach. Zrozumiesz, jakie pytania mogą pojawiać się w głowach Twoich odbiorców. To dobry początek. Następnie należy potwierdzić, czy te pomysły można zastosować na większą skalę i wobec szerszego grona odbiorców.

Badania SEO lub badania słów kluczowych pokazują liczbę wyszukiwań określonego słowa kluczowego. Czy warto inwestować w tworzenie treści w oparciu o to słowo kluczowe, czy nie!

Istnieje kilka sposobów badania słów kluczowych

  • Skorzystaj z narzędzi do badania słów kluczowych, takich jak SEMRush lub Moz Keyword Explorer.
  • Wpisz słowo kluczowe w wyszukiwarce i zanotuj automatycznie uzupełnione zapytania.
  • Sprawdź sekcję powiązanych wyszukiwań na stronach wyników wyszukiwania (SERP).

Generowanie pomysłów na produkcję treści

Teraz, gdy już zdecydowałeś, na jakie słowa kluczowe chcesz kierować, czas na burzę mózgów dotyczącą pomysłów na treść. Badania pokazują, że najlepszym sposobem porządkowania treści są grupy tematyczne, co oznacza, że ​​tworzysz długą, kompleksową stronę w oparciu o jedno słowo kluczowe. Następnie podajesz link do innych treści, których tematyka jest związana z tematem głównym.

Model klastrów tematycznych znacznie ułatwia burzę mózgów, ponieważ masz teraz strukturę, której możesz przestrzegać. Możesz użyć głównego słowa kluczowego, aby stworzyć oryginalną treść. Następnie możesz tworzyć krótsze treści (m.in. infografiki, krótkie wpisy na blogu, szablony wideo itp.). Tego typu treści pomagają odbiorcom głębiej zagłębić się w temat i kierować reklamy na słowa kluczowe z długim ogonem.

CZYTAĆ:  Jak zmienić kolor paska startowego w systemie Windows 7?

Pisanie treści

Dzięki treści możesz łatwo przyciągnąć dowolnego użytkownika do swojej witryny. Można by pomyśleć, że treść to tylko pisanie. Oczywiście, to jest dokładnie to! Ale teraz treść jest nie tylko zapisana. Siła tworzenia określonych treści, w tym filmów, infografik czy podcastów, jest bardzo duża, ale nie zapominaj, że oprócz tych rzeczy musi istnieć treść pisemna. Film bez tytułu nie ma sensu. Teksty sprawdzają się także w infografikach. Używaj tytułów, metaopisów i nie tylko, aby zachęcić odbiorców do przeczytania i obejrzenia Twoich treści. Uwzględnij zalety swoich treści w tytule, aby odbiorcy wiedzieli, dlaczego powinni je przeczytać. Pomogłoby, gdybyś stworzył coś wyjątkowego. Stwórz niepowtarzalny styl lub z łatwością zapadnij w pamięć swoich użytkowników.

Promuj stworzone treści

Wreszcie, gdy tworzysz treści i publikujesz je na swojej platformie lub w witrynie, musisz je promować, aby dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Możesz to zrobić za pomocą różnych mediów, w tym mediów społecznościowych, marketingu e-mailowego, a nawet reklam typu pay-per-click. Aby promować swoje treści, zastanów się, z jakich kanałów korzystają Twoi odbiorcy. Czy są na Facebooku, Instagramie czy YouTube? Ważne jest, gdziekolwiek znajdują się Twoi odbiorcy. Nie zapomnij więc o żadnej platformie ani sieci społecznościowej.

Stworzenie konkretnego i efektywnego planu treści

Jak już wspomniano, treścią możesz przyciągnąć do swojej witryny dowolnego użytkownika, ale czy wszystkie treści są takie same i będą miały taki sam wpływ? Odpowiedź brzmi nie. Rzeczywiście treści są wszędzie, ale ich sukces zależy od umiejętności dostosowania ich do różnych mediów. Podczas publikowania w różnych mediach nie wszystkie treści są równie skuteczne.

Treści w mediach społecznościowych różnią się od treści na blogu. Treść wiadomości e-mail różni się od treści witryny internetowej; Dlatego musisz wiedzieć, jak tworzyć swoje treści, aby dotrzeć do odbiorców tam, gdzie się znajdują.

CZYTAĆ:  Nowe funkcje i ustawienia Google Duo

Przeanalizuj swoje treści

Ostatnim i najważniejszym krokiem w tworzeniu treści jest analiza treści. Bez danych nie można wiedzieć, co działa i jak to ulepszyć. Analizując swoje treści, możesz śledzić kilka typów danych, więc traktuj swoje cele jako wskazówkę przy ustawianiu niektórych parametrów.

Ważne kryteria analizy treści

  • Odsłony: liczba użytkowników odwiedzających Twoje treści.
  • Ruch organiczny: ilość ruchu pochodzącego z wyszukiwarek. Pozyskujesz ten ruch z wysokiej pozycji w Google lub innych wyszukiwarkach.
  • Współczynnik odrzuceń: odsetek odwiedzających, którzy opuszczają Twoją witrynę po odwiedzeniu strony. Jest to ważny wskaźnik do śledzenia, ponieważ pozwala określić, ilu użytkowników opuściło Twoją witrynę szybko po wejściu na nią.
  • Współczynniki konwersji: odsetek odwiedzających, którzy wchodzą w interakcję z CTA.
  • Wskaźniki zaangażowania: liczba osób wchodzących w interakcję z Twoimi treściami poprzez polubienie, udostępnienie, skomentowanie lub w inny sposób.
  • Wzrost liczby odbiorców: nowi subskrybenci lub użytkownicy przyciągnięci i wygenerowani na podstawie nowego fragmentu treści.
  • Czas na stronie: jak długo użytkownik przebywa na Twojej stronie, niezależnie od tego, czy jest to post na blogu, czy film.

Pobierz motywy WordPress za darmoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz motywy WordPress za darmokurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie SamsungaBezpłatne pobieranie motywów WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmo