Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Program w Perlu, czego potrzebujesz?

Program w Perlu, czego potrzebujesz?

perł

PERL programlama dili, C programlama diline benzer şekilde yapılandırılmış üst düzey bir programlama dilidir. Arka Plan Perl programista dili 1987 Yılında Larry Wall tarafından yayınlandı, bu kelimenin orijinal anlamı incidir.

Bu dil evrensel ve dinamiktir. Perl, Sed, Sh lisp, Awk gibi dillerin bazı özelliklerine sahiptir ve çoğu işletim sisteminde kullanılmaktadır.Dosya yazmak için Perl programlama dili kullanılmaktadır. Aşağıdaki yazıda Python ile makine öğrenmesini öğrenmek de işinize yarayacaktır.

Perl dilinin mucidi Larry Wall, 1954 yılında Amerika’da doğdu. Yazar, dilbilimci ve aynı zamanda programcıdır.Perl dilini yazmasıyla ünlüdür.

Program PERL dili hackkında eksiksiz bilgi

Programlama dünyası çok geniştir. Jej dilin kendine ma özellikleri ve PERL programlama dilinin özellikleri ve kullanımı hakkında öğrenmek istediğimiz komut kodları vardır.

Programlama, belirli kurallara göre kod şeklinde yazılmış ve yapması gerekeni yapması için bilgisayara verilen bir dizi talimat içeren çok basit bir dildir.

Bilgisayarla iletişim kurduğunuz ve ona ne yapacağını söylediğiniz dile programlama dili denir. Programlama, programcıların karmaşık programlama araçları gibi programlama alanında yenilik yapmalarını mümkün kılmıştır.

Bu, iki programcının tamamen dil bilgisine bağlı olarak iki farklı programlama dili ile aynı görevi yazıp yürütmesi içindir.
Program PERL dilinin uygulanması

Programy PERL dili, Unix işletim sistemi (çok kullanıcılı) tabanlı olup raporlama işlemini kolaylaştırmıştır, Microsoft Windows üzerinde de çalışmaktadır.

2000 yılında aslında 5’i tamamlayan Perl programlama dilinin 6. sürümü rewizja edilmeye başlandı.Aslında Larry Wall Perl’in 5. sürümünü PERL dilinin 4. sürümünü temel alarak derledi ve 1994’te ayinladı.

Program w Perlu, czego potrzebujesz?

Perl programlama dilinin 5. sürümüne aşağıdakiler dahil birçok özellik eklendi:

Sözlüksel değişkenler ve modüller
Nesnelera
Mekanizma modülleri ve referansları

Pony, Perl dilinin kısaltması ve Perl sürüm 5 ile sürüm 6’yı birbirine bağlayan bir köprüydü. Bu projenin amacı, dünyadaki binlerce şirket için Perl sürüm 5’teki milyonlarca satır programı garanti etmekti. yeniden yazılır ve yorumlanır ve sürüm 6 makinede çalıştırılır. .
Program PERL dili sembolü

Temel olarak, program PERL dilinin sembolü, resmi olmayan bir sembol olan bir deve şekli ile temsil edilir.Perl Vakfı’nın alternatywny sembolü bir soğandır.İnci soğan, Perl Mongers’a lisanslı görsel bir piyano ur. , Perl.org, PerlMonks. .
Öznitellikler

Perl programlama dilinin özellikleri genellikle C dilinin yapısıyla aynıdır, aslında değişkenler ve alt program yapıları ile. Değişkenlerin doğrudan dizelerde yinelenmesine izin veren önde gelen bir mührü olan tüm değişkenler.

Mühür uygulaması

Perl’de, işaretçinin değişken türü yerine sembol türünü ifade etmesine izin verir, örneğin: sigil, bir değişken yerine bir dizi (sembol „a”) için karmadaki değerler listesine erişmek için kullanılır („%”) lacaktır. Python ile Veri Bilimi makalesine de göz attık.

Perl dili aslında programlamayı kolay ve hızlı hale getirdi, böylece C i Fortran programlarıyla çalışan birçok pahalı bilgisayar donanımına duyarlıydı.Bu dilin açık metni çok önemlidir. Bir Perl yorumlayıcısı kabaca bir derleme aşamasına ve bir yürütme aşamasına bölünmüştür.
pencerel

Microsoft Windows kullanıcıları genellikle Windows 32 için Perl ikili dağıtımlarından birini, bazen Active Perl Strawberry’yi yükler. Perl programlama dilini Windows’ta kaynak kodundan derlemek için cpan modüllerini kurmanın nedeni, birçok derleyici kurulumunun istenen C’yi oluşturmamasıdır. Özellikle C ile yazılmış bir araç.

PERL programlama dili bir tür yorumlama dilidir, problemler sırasında verimlilik sağlama yeteneğine sahiptir. Böyle zor bir durumda, XS mekanizması veya basit satır içi modüller aracılığıyla Perl’e daha esnek bir şekilde bağlanabilen C gibi diğer dillerde önemli programlar yazılabilir.

Surum 6

2000 konferansında Jon Orwant yeni bir dil için bir versiyon yaptı. Bu hareket, Jon Orwant’ın Perl sürüm 6 adlı bir dil yeniden tasarımı üzerinde çalışmaya başlama kararına yol açtı.

Dilin yeni özellikleriyle ilgili birçok öneri Perl topluluğu tarafından sağlandı ve RFC300’den daha fazla kitlesel olarak talep edildi.

2000’den birkaç yıl sonra, Larry Wall RFC’leri tanımlamaya ve bunları Perl sürüm 6 için düzenli bir çerçevede birleştirmeye çalıştı. Tasarımını, Perl programlama bölümlerine göre numaralandırılmış Perl sürüm 6 için belgelerin „apocalypses” adlı bir dizisinde sundu.
Kötü amaçlı kodlar yazabilme yeteneği Perl dilinin uygulamalarından biridir.Bu dili Unix’te kullanabilme yeteneği çok eski bir geçmişe sahiptir ancak yaklaşık 7 Yıldır Windows için yoktur.Genel olarak Perl dili Uni x işletim sisteminden ayrılmaz bir dil olarak bilinir.

Surum 6
Program PERL dilinin uygulanması

Günümüzde araştırma, yapay zeka, endüstriyel, genetik, Askeri, araştırma, otomasyon, biyoinformatik, site tasarımı, uygulama tasarımı, oyun tasarımı gibi çeşitli alan kullarda Perl dilininlanımık ça görülmektedir. Perl’li bir web sunucusu yapılacak doğru şey gibi görünmüyor, ancak bu mümkün.

Perl yapışkan bir dildir, yani diğer dillerde de kullanılabilir. Örneğin, program .NET, metin veya çerçevedeki herhangi bir şeyi işlemek için Perl kullanılabilir. Perl diğer programlama dillerinde de kullanılabildiğinden, dilin bu yapışkan özelliği .NET ile sınırlı değildir.

Program Perl można łatwo uruchomić w systemie MacOS Linuksa gibi işletim sistemlerinde çalışan yazılım, Unix i Microsoft Windows tworzy sistemlerinde de çalışmaktadır. Bu özellik, herhangi bir işletim sisteminde yazılım geliştirmeyi sağlar.

Program PERL dilinin özellikleri

hızlı olmak
güvenilir
Çok heyecanlı ve eğlenceli
CPAN’a (Bileşen Perl Arşiv Ağı) sahip olmak.
Perl, nesne yönelimli ve prosedürel programlamayı destekler.
Unicode desteği
y2k uyumlu
swig veya xs kullanarak c/c++ ile arabirim oluşturma
Yirmi bin esnek modülü var
System Yönetimi
ağ program
Web Geliştirme

Strony internetowe Birçoki Perl dili ile tasarlanmıştır, örneğin:

Rezerwacja
Dziennik na żywo
IMDB

PHP dili ile çalışmış kişiler bu dili kolaylıkla öğrenebilirler, Perl öğrenmek için öncelikle Unix kabuğuna ve C diline yeterince hakim olmanız gerekir.

Dili öğrenmek geçicidir, bu nedenle eğitim almak isteyen herkes yazma modelini bilmelidir, öğrenme süresi de değişecektir, örneğin öğrenme süresi giriş, orta, ileri olarak ayrılmıştır.Genel olarak, Perl bir kararlı bir dildir ve birçok özellik ve özelliğe sahiptir Basic, awk, sh dillerini kullanır.

Perl kredi projelerinde kullanılabilir. Perl veritabanı postgres, mysql, sybase ve… veritabanlarını destekler.Html ile çalışabilme özelliğine sahiptir.

Pobierz motywy WordPress za darmoPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPresskurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie SamsungaBezpłatne pobieranie motywów WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmo