Programiści „Crack” AirPlay 2 do użytku w nieobsługiwanych systemach głośnikowych

Programiści „Crack” AirPlay 2 do użytku w nieobsługiwanych systemach głośnikowych 1

Grupa programistów ogłosiła, że ​​„złamali” AppleAirPlay 2 protokół, dzięki czemu można go używać w nieobsługiwanych głośnikach.

Zanim będziesz zbyt podekscytowany korzystaniem z AirPlay 2 z istniejącymi głośnikami pamiętaj, że wymaga to odrobiny wytrawności i wysiłku. Ale nadal dobrze wróży zarówno audiofilom, jak i majsterkowiczom.

Ale najpierw szczegóły. Tak jak 9to5Mac zauważa, kilku programistów od dawna pracuje nad inżynierią wsteczną AirPlay 2 dzięki czemu można go używać na technicznie niezgodnym sprzęcie.

Teraz wydaje się, że programiści z powodzeniem złamali protokół, najpierw ogłaszając osiągnięcie na czacie Slack, zanim opublikowali o nim na GitHub.

Atut jest imponujący, ponieważ Apple używa zastrzeżonego protokołu, który utrzymuje ściśle strzeżoną tajemnicę. Dla producentów głośników do wdrożenia AirPlay 2, muszą licencjonować protokół z Apple więc ich własny sprzęt może odbierać i dekodować przesyłane audio.

Warto zauważyć, że programista, który pierwszy ogłosił, powiedział, że ich kod Python jest obecnie tylko prototypem przeznaczonym do debugowania, więc nie ma jeszcze w pełni wbudowanej aplikacji.

Ale przy odrobinie inżynierii wstecznej możemy prawdopodobnie oczekiwać, że ktoś opracuje aplikację z kodem. „Trochę cierpliwości i jestem pewien, że tak się stanie”, napisał jeden z programistów.

Krótko mówiąc, oznacza to, że audiofile z własnymi drogimi ustawieniami głośników (których nie chcą wymieniać) mogą wkrótce być w stanie podłączyć te systemy do taniego komputera, takiego jak Raspberry Pi.

Pi uruchomi aplikację, umożliwiając użytkownikom przesyłanie strumieniowe audio z urządzenia z systemem iOS – nawet dźwięku z wielu pomieszczeń – do systemu głośników przez AirPlay 2.

ApplePierwszy odpowiedni protokół AirPlay 1, już dawno został złamany. Ale w przeciwieństwie do AirPlay 2, pierwsza wersja platformy przesyłania strumieniowego obsługiwała tylko dźwięk z wielu pomieszczeń z iTunes.

Oczywiście, jeśli nie chcesz dostać Raspberry Pi i majstrować przy poleceniach terminalu, zawsze możesz po prostu dostać głośnik z wbudowanym AirPlay 2 wsparcie. Na szczęście dla użytkowników jest coraz więcej takich na rynku.