Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Projekt strony internetowej WordPress: korzyści, najlepsze praktyki i jak to zrobić

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Projekt strony internetowej WordPress: korzyści, najlepsze praktyki i jak to zrobić

Wykorzystanie projektu strony internetowej WordPress może pomóc w skutecznym dotarciu do odbiorców w najlepszy możliwy sposób. Może na to wpływać kilka czynników, od stworzenia jednego z narzędziem do tworzenia witryn po poznanie funkcji skutecznych witryn. Projektując wysokiej jakości, profesjonalną witrynę, przygotujesz grunt pod lepszy sukces wśród potencjalnych klientów.

Jakie są zalety projektowania stron internetowych?

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, rozpoczynając projektowanie stron internetowych na WordPressie, jest zaleta świetnego projektu witryny.

Silniejsze pierwsze wrażenie

Najlepszym sposobem zrozumienia zalet projektu witryny jest postawienie się w sytuacji potencjalnych klientów. Jeśli odwiedzasz witrynę firmy, aby dokonać zakupu, jaka jest jedna z pierwszych rzeczy, których szukasz? Prawdopodobnie wolisz łatwą w nawigacji, profesjonalną witrynę z atrakcyjnymi funkcjami, prawda?

Koncentrując się na projekcie witryny, możesz stworzyć silniejsze pierwsze wrażenie, aby zdobyć autorytet w umysłach klientów. Chcesz mieć pewność, że Twoja witryna jest tak atrakcyjna, że ​​Twoi klienci będą odwiedzać Twoją stronę, a nie kogokolwiek innego. Wszystkie informacje, których potrzebują w Twojej konkretnej niszy, powinny być łatwo dostępne.

Zmniejszone współczynniki odrzuceń

Jednym z głównych celów właścicieli witryn jest zaangażowanie i zatrzymanie odbiorców. Im więcej czasu Twoi klienci spędzają w Twojej witrynie, tym bardziej prawdopodobne jest, że będą ją dokładniej eksplorować. Ten proces może pomóc w zwiększeniu autorytetu Twojej witryny, jednocześnie prowadząc klientów przez ścieżkę sprzedaży.

Dzięki idealnemu projektowi witryny zmniejszysz współczynnik odrzuceń, co doprowadzi do wyższej sprzedaży. Może również pomóc w uzyskaniu lepszej wiarygodności wśród docelowych odbiorców, co może wpłynąć na inne aspekty. Na przykład wiarygodne witryny są częściej udostępniane w mediach społecznościowych, przyciągając większą publiczność.

Ulepszone rankingi w wyszukiwarkach

Istnieje kilka czynników, które Google i inne wyszukiwarki biorą pod uwagę w swoich rankingach. Musisz skoncentrować się na projekcie swojej witryny i zawartości jej stron.

Jeśli chcesz pozostać na szczycie SERP (stron wyników wyszukiwania), nadszedł czas, aby rozważyć lepszy projekt witryny. Im łatwiej robotom indeksującym przedostać się przez Twoją witrynę, tym wyższy będzie Twój ranking.

Istotne jest również, aby wszystkie Twoje treści były regularnie aktualizowane, oferując odwiedzającym nowe i cenne informacje. Szybkość witryny jest kolejnym kluczowym czynnikiem przy projektowaniu witryny, ponieważ strony wolniej ładujące się prawdopodobnie będą miały niższą pozycję w rankingu.

Tworzenie spójności marki

Każda firma musi zapewnić spójność całej swojej marki. Chcesz, aby klienci przypisywali paletę kolorów Twojej witryny do Twojej marki, a także czcionkę witryny i ogólny układ. Stworzenie strony internetowej może pokazać tożsamość Twojej marki, czyniąc ją łatwiejszą do zidentyfikowania w Internecie.

Rekommenderad:  Jak zaimportować zdjęcia z iPhone'a do programu Photoshop Elements?

Najlepsze praktyki projektowania witryn WordPress

Zanim zaczniesz projektować witrynę internetową, ważne jest, aby zwrócić uwagę na kluczowe funkcje, dzięki którym witryna jest łatwiejsza do zidentyfikowania. W przypadku WordPress projektowanie witryny przypomina korzystanie z dowolnej innej platformy; musisz stworzyć coś łatwego w użyciu dla klientów. Przyjrzyjmy się niektórym najlepszym praktykom projektowym, które możesz zastosować podczas tworzenia.

Przekonujące palety kolorów

Dawniej im odważniejsza i jaśniejsza była strona internetowa, tym była atrakcyjniejsza. Prawda jest jednak taka, że ​​im atrakcyjniejsza jest strona internetowa, tym większe prawdopodobieństwo, że ludzie z niej skorzystają. Istotne jest, aby znaleźć przekonującą paletę kolorów, która przyciągnie uwagę czytelnika, ale nie będzie zbyt przytłaczająca.

W swoim motywie pamiętaj o użyciu kolorów, które można przypisać Twojej marce, aby witryna była rozpoznawalna. Wykorzystaj wyróżnianie kolorami, aby zwrócić uwagę na najważniejsze aspekty witryny. Ograniczone palety kolorów są znacznie lepszą opcją niż używanie wszystkich kolorów tęczy, zwłaszcza dla zmodernizowanych firm.

Obrazy o wysokiej rozdzielczości

Ważne jest, aby dać odwiedzającym witrynę coś innego niż bloki tekstu. Obrazy w wysokiej rozdzielczości to niezawodny sposób na zmniejszenie współczynnika odrzuceń i utrzymanie zaangażowania odwiedzających.

Ważne jest nie tylko upewnienie się, że używasz zdjęć wysokiej jakości, ale także powiązanych zdjęć. Będziesz chciał wybrać zdjęcia stockowe, które mają niepowtarzalny charakter, który można przypisać Twojej marce.

Innym świetnym pomysłem jest rozważenie samodzielnego robienia zdjęć lub zatrudnienie profesjonalisty do tego zadania. Im bardziej unikalne są Twoje zdjęcia, tym łatwiej będzie ustalić tożsamość marki.

Mądre wybieranie wtyczek

Wtyczki to jeden z najbardziej niezwykłych aspektów WordPressa, którego nie oferują inne platformy blogowe. To powiedziawszy, podczas projektowania pierwszej witryny kuszące może być przeciążenie konta zbyt dużą liczbą wtyczek.

Choć są przydatne, zbyt wiele wtyczek może znacznie obniżyć wydajność i szybkość witryny. Pamiętaj, aby wybrać elementy, których najbardziej potrzebujesz, takie jak zabezpieczenia, optymalizacja wyszukiwarek i nawigacja.

Istotne jest również zbadanie poszczególnych wtyczek przed ich zainstalowaniem, aby upewnić się, że robią to, czego potrzebujesz. Właściciele witryn powinni również upewnić się, że instalują wtyczki, które są często aktualizowane lub nowo wydawane i testowane.

Czy mogę stworzyć witrynę WordPress?

WordPress to wyjątkowa platforma, ponieważ obsługuje zarówno profesjonalnych, jak i początkujących projektantów witryn. Możesz zatrudnić profesjonalnego projektanta do stworzenia wymarzonej witryny, ale możesz to zrobić samodzielnie.

Dzięki dużej liczbie dostępnych narzędzi WordPress platforma ułatwiła każdemu tworzenie witryny. W WordPressie znajdziesz kilka świetnych funkcji, które mogą ułatwić projektowanie witryny. Rzućmy okiem na niektóre z tych, które warto rozważyć.

Rekommenderad:  12 witryn z filmami wideo, z których można pozyskać świetne materiały filmowe w 2023 r

Motywy

Motywy WordPress należą do najczęściej używanych funkcji platformy. Dzięki motywom nie musisz się martwić o samodzielne kodowanie witryny, ponieważ są to gotowe, profesjonalnie zaprojektowane układy. Nie wspominając o tym, że istnieją setki opcji, które możesz przeglądać, z których wiele jest bezpłatnych.

Motywy WordPress mają imponujące projekty z różnymi schematami kolorów, typografią, układami modułów i nie tylko. Masz również pewną kontrolę nad organizacją swojej witryny, ponieważ możesz je edytować i dostosowywać w razie potrzeby.

Korzystając z gotowych motywów, nie musisz się martwić o proces współpracy z profesjonalnym projektantem. Jak wspomniano, spośród 300 opcji na platformie wiele jest bezpłatnych, a druga połowa to opcje premium.

Motywy premium często mogą być preferowane. W końcu odchodzą o krok od standardowych układów, z których korzysta większość innych firm. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć atrakcyjny motyw, zrobić krótką prezentację i wybrać ten, który najlepiej pasuje do Twojej marki.

Dostosowanie CSS

Dla początkujących koncepcja CSS może wydawać się zniechęcająca, ale może to być prosty język kodowania dla każdego. CSS (kaskadowe arkusze stylów) pozwala ulepszyć lub dostosować elementy wizualne Twojej strony internetowej w WordPress.

Po pobraniu żądanego motywu otrzymasz plik w formacie style.css z edytowalnym kodem do użycia. Co ciekawe, większość kodu CSS nie wymaga dużej wiedzy programistycznej, aby dobrze go wykorzystać.

Istnieją tysiące wierszy CSS, które możesz po prostu skopiować i wkleić na swojej stronie, aby wprowadzić poprawki. Dzięki CSS możesz edytować kolory tekstu, czcionkę używaną w motywie, a nawet zmieniać kolejność zdjęć i filmów.

Należy pamiętać, że dostęp do edytora CSS wymaga planu Premium lub Business, ale warto go kupić. Dzięki niemu możesz w bardziej praktyczny sposób dostosować witrynę do wizerunku swojej marki. Może także nauczyć Cię podstaw projektowania stron internetowych bez konieczności korzystania z pomocy profesjonalisty.

Projekt strony internetowej WordPress: kiedy zatrudnić profesjonalistę

Samodzielne zaprojektowanie całej witryny może być kuszące, głównie w celu zaoszczędzenia pieniędzy. Warto jednak rozważyć zatrudnienie profesjonalnego projektanta lub agencji do stworzenia witryny unikatowej dla Twojej marki. Dzięki profesjonalistom możesz zapewnić uwzględnienie najważniejszych aspektów witryny, aby była skuteczna od pierwszego dnia.

Twoja witryna nie jest tak skalowalna, jak oczekiwałeś.

Wraz z rozwojem Twojej firmy, Twoja strona internetowa również musi ewoluować. Im więcej klientów przyciągniesz, tym więcej produktów i informacji będziesz musiał oferować, aby osiągnąć wyższą sprzedaż. Może się również okazać, że przy większej liczbie recenzji klientów obszary Twojej witryny wymagają aktualizacji.

Rekommenderad:  Enterprise SEO dla WordPress: wtyczki, porady i sprawdzone taktyki

Zatrudnienie profesjonalnego projektanta witryn gwarantuje, że Twoja witryna pozostanie skalowalna i będzie się rozwijać wraz z Tobą przez lata. Natywne zalety WordPressa sprawiają, że każdy blog jest skalowalny, oferując brak ograniczeń stron i wyjątkową wydajność. Będziesz jednak potrzebować projektanta strony internetowej, aby zapewnić regularne aktualizowanie treści, dzięki czemu będą świeże i atrakcyjne.

Zauważyłeś, że Twoja witryna nie ma ułatwień dostępu.

Dostępność jest jednym z najważniejszych aspektów tworzenia i posiadania strony internetowej. Powinno być łatwe nie tylko dla przeciętnej przeglądarki, ale także dla osób o specjalnych potrzebach.

Korzystanie z profesjonalnego projektanta stron internetowych pomaga stworzyć łatwą w nawigacji stronę internetową dla osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych. Na przykład dodanie napisów do filmów w Twojej witrynie lub zintegrowanie opcji powiększania rozmiarów czcionek.

Większość współczesnych twórców stron internetowych zna najlepsze sposoby optymalizacji witryny pod kątem niepełnosprawnych użytkowników. Zaimplementują różne zasoby, takie jak nawigacja za pomocą klawiatury, czułość kontrastu, tekst alternatywny i inne.

Twoje rankingi witryn nie są zgodne z oczekiwaniami.

Kilka aspektów współdziała ze sobą i przyczynia się do sukcesu Twojej witryny oraz rankingu w wyszukiwarkach. Jednak układ i łatwość nawigacji to dwa najważniejsze.

Dzięki projektantowi stron internetowych możesz stworzyć skuteczną witrynę, która sprawi, że będziesz znacznie bardziej konkurencyjny. Im lepszy układ, tym łatwiej będzie go używać, co sprawi, że będzie bardziej popularny zarówno wśród robotów indeksujących, jak i klientów.

Podobnie jak wdrażanie funkcji dla osób niepełnosprawnych, projektanci wiedzą, jak tworzyć atrakcyjne strony internetowe, aby uzyskać lepsze pozycje w wyszukiwarkach. Jeśli sprawdziłeś, czy wszystkie inne aspekty działają dobrze, Twoje rankingi mogą wynikać ze struktury Twojej witryny.

Końcowe przemyślenia

Maksymalizacja potencjału projektu witryny WordPress może zmienić jakość Twojej witryny. Z lepszą jakością wiąże się większa satysfakcja klientów i lepsza świadomość marki, co korzystnie wpływa na wyniki finansowe. Niezależnie od tego, czy zaprojektujesz ją samodzielnie, czy zatrudnisz profesjonalistę do pomocy, wykorzystanie projektu witryny jest niezbędne.