Przedstawiamy Instagram Kołowrotki: InstagramOdpowiedź na TikTok?

Przedstawiamy Instagram Kołowrotki: nowy sposób nagrywania 15-sekundowych klipów z włączoną muzyką Instagram.

Jeśli ta koncepcja brzmi trochę znajomo, masz rację. Prawie wszyscy porównuje Instagram Kołowrotki do TikTok!

Więc co jest Instagram Kołowrotki i jak to wygląda w porównaniu z TikTok? Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć w tym poście na blogu:

Co jest Instagram Kołowrotki?

Instagram Reels to zupełnie nowy sposób na tworzenie zabawnych i wciągających treści wideo Instagram Historie

Przykład kołowrotków TikTok

Instagram przez TechCrunch

Po pierwszych testach w Brazylii Instagramnajnowsza funkcja wideo jest obecnie wprowadzana w Niemczech i Francji.

Podobnie jak w TikTok, użytkownicy mogą nagrywać 15-sekundowe klipy wideo z muzyką i udostępniać je Historiom.

Użytkownicy mogą wybierać z ogromnej biblioteki muzyki, pożyczać dźwięk z innego filmu lub nagrywać własną oryginalną ścieżkę dźwiękową.

Jest także przydatny minutnik odliczania czasu i możliwość dostosowania prędkości wideo – tak jak możesz to zrobić w TikTok.

Instagram Rolki można udostępniać w dniu Instagram Historie, wysłane bezpośrednio do określonych użytkowników lub dodane do nowej karty Rolek w profilu użytkownika:

Przedstawiamy Instagram Kołowrotki: InstagramOdpowiedź na TikTok? 1

I jest nowa sekcja odkryć w Instagram Odkrywaj: najlepsze rolki, w których najlepiej działające rolki publiczne będą miały szansę zarażać się wirusem.

UWAGA: Instagram nie ujawnił, kiedy i czy Instagram Rolki będą wdrażane na całym świecie. Bądź na bieżąco, ponieważ będziemy kontynuować aktualizację tego bloga, gdy dowiemy się więcej o jego globalnym wydaniu.

Czy wiesz, że możesz planować, planować i automatycznie publikować posty na Instagram z Później – za darmo!

Dlaczego jest Instagram Uruchamianie rolek?

Jeśli uważasz, że większość z tych funkcji brzmi bardzo znajomo, to nie przypadek.

Kołowrotki można uznać za bezpośrednią odpowiedź na rosnącą popularność TikTok – która zyskała na popularności w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Według Adweek TikTok wygenerował „najwięcej pobrań dla dowolnej aplikacji w ciągu kwartału” w pierwszym kwartale 2020 roku.

A podstawowa sytuacja demograficzna TikTok szybko się zmienia. Choć kiedyś były zdominowane przez użytkowników Gen-Z, Millennials stanowią obecnie większy niż kiedykolwiek odsetek użytkowników TikTok – czyniąc platformę o wiele bardziej atrakcyjną propozycją dla reklamodawców.

Według najnowszych danych Comscore odsetek amerykańskich użytkowników TikTok w wieku 25-34 lata wzrósł z 22.4% w styczniu do 27.4% w kwietniu, podczas gdy przedział wiekowy 18–24 lata spadł z 41.1% do 35.3%

Instagram  Dane

Źródło: Adweek

Nic więc dziwnego, że Instagram wykonuje ruchy w celu odtworzenia najpopularniejszych funkcji TikTok – szczególnie w obszarach, w których TikTok nie ma jeszcze mocnej pozycji, takich jak Brazylia.

W rzeczywistości nie jest to pierwszy raz Facebook, InstagramFirma macierzysta podjęła próbę wprowadzenia alternatywy dla TikTok.

Facebook poprzednio uruchomiła skróconą, samodzielną aplikację Lasso, ale jak dotąd nie wystartowała.

Kołowrotki mogą jednak mieć znacznie większą szansę na sukces dzięki pierwszorzędnemu pozycjonowaniu w Instagram aplikacja – i cała ekspozycja i znajomość, która się z tym wiąże.

Tam jest ponad 1 miliard aktywnych użytkowników już włączony Instagram – a jeśli nauczyliśmy się czegoś od wprowadzenia Instagram Historie z 2013 roku, to wszystko Instagram umie z powodzeniem powielić sprawdzony format.

Chcesz zoptymalizować swój Instagram Historie strategii w tym roku? Weź nasze bezpłatne 45 minut Instagram Oczywiście historie aby nauczyć się projektować piękne historie i korzystać ze wszystkich najnowszych funkcji.

Jak utworzyć wideo za pomocą Instagram Kołowrotki

Instagram Kołowrotki to nowy tryb w Instagram Menu kamery historii, umieszczone pomiędzy domyślnym trybem normalnym a trybem tworzenia lub w dolnym menu obok „Historii”.

Aby uzyskać do niego dostęp, po prostu otwórz Instagram Opowiadaj kamerę i znajdź ikonę bębnów.

Nowy Instagram Kołowrotki

Na tym ekranie możesz wybrać dźwięk, dotykając ikony muzyki:

Dodawanie muzyki do IG Reels

Wybierz prędkość swojego filmu, naciskając ikonę odtwarzania:

Instagram  Reels Timer

Wybierz czas trwania klipów, wybierając ikonę stopera. Po ustawieniu timera odliczanie rozpoczyna się przed rozpoczęciem nagrywania:

Instagram  Reels Timer

Podobnie do trybu Bumerang, możesz przewijać, aby zastosować efekty lub filtry AR do swojego Instagram Kołowrotki wideo. Możesz użyć wcześniej zapisanych filtrów lub przewinąć do końca i dotknąć „Przeglądaj efekty”

Efekty specjalne

Przytrzymaj przycisk nagrywania, aby przechwycić materiał:

Przedstawiamy Instagram Kołowrotki: InstagramOdpowiedź na TikTok? 2

Podobnie jak w TikTok, możesz rozpocząć i zatrzymać nagrywanie wiele razy podczas 15-sekundowego wideo, naciskając i przytrzymując przycisk nagrywania.

IG Reels

Gdy będziesz zadowolony z rezultatu, możesz edytować zdjęcie na okładkę za pomocą miniatury wideo lub dodać okładkę z rolki aparatu. Następnie możesz zapisać go jako wersję roboczą, wysłać do znajomych, udostępnić go w opowiadaniach lub dodać do swojego Instagram profil.

Prześlij rolki IG

Sprawdź najnowsze Instagram Karta Kołowrotki włączona Instagram profile – tutaj znajdziesz swoje filmy i wersje robocze oraz gdzie Twoi obserwatorzy znajdą Twoje opublikowane filmy.

IG Reels Tab

Na razie, Instagram Kołowrotki są dostępne tylko w Brazylii, Francji i Niemczech. Ale z wystarczającą liczbą funkcji edycji wideo, które mogą konkurować z TikTok, spodziewamy się, że w przyszłości będzie dostępny w większej liczbie lokalizacji. Bądźcie czujni!

Co myślisz o Instagramnowa funkcja rolek? Dołącz do rozmowy później Instagram kanał.

Czy chcesz być na bieżąco z najnowszymi trendami i nowościami? Subskrybuj do Późniejbiuletyn e-mail z najnowszymi informacjami Instagram aktualności, wskazówki i wiele więcej!

Polub ten post? Przypiąć! 📌

Przedstawiamy Instagram Kołowrotki: InstagramOdpowiedź na TikTok? 3