Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Przegląd funkcji HA w Hyper-V i vSphere

W tym artykule dokonamy przeglądu funkcji HA w Hyper-V i vSphere. HA oznacza wysoką dostępność. W tym artykule przeanalizujemy metody HA stosowane w tych dwóch produktach, aby dowiedzieć się, która z nich działa lepiej w zakresie ochrony maszyn wirtualnych w przypadku problemów z serwerem.

W środowiskach wirtualnych HA jest uważana za ważną funkcję, a bez HA, jeśli wystąpi awaria na serwerze hosta, doprowadzi to do awarii maszyn wirtualnych. HA w Microsoft Hyper-V i VMware vSphere mają ten sam cel, ale działają inaczej.

VMware vSphere udostępnia tę możliwość dzięki usłudze zwanej HA. W VMware stworzono w tym celu klaster, w którym zlokalizowane są wszystkie hosty ESXi, a wszystkie powiązane elementy są tworzone i zarządzane w vCenter.

Kiedy tworzysz klaster w vSphere i konfigurujesz ustawienia HA, jeden z hostów ESXi w tym klastrze jest uważany za host główny. Ten główny host monitoruje status innych hostów i jest odpowiedzialny za zarządzanie połączeniami hostów z vCenter. Główny host zarządza innymi hostami ESXi w klastrze, aby sprawdzić, czy ich połączenie sieciowe zostało nawiązane, czy nie. Jeśli host kiedykolwiek przestanie wysyłać sygnały do ​​hosta głównego, host główny musi ustalić, czy przerwa wynika z prostego problemu z połączeniem, czy też host całkowicie nie działa. Sprawdzenie tego problemu polega na sprawdzeniu lokalizacji przechowywania danych oraz tego, czy host jest nadal podłączony do swojego magazynu danych, czy nie, jeśli tak, host nadal jest uważany za sprawny. Z tego powodu główny host monitoruje maszyny wirtualne. Jeśli maszyna wirtualna jest wyłączona, włącza ją na innym hoście.

Jedną z zalet sposobu, w jaki VMware obsługuje proces ponownego uruchamiania maszyny wirtualnej, jest to, że pozwala administratorom sieci nadawać priorytety maszynom wirtualnym. W ten sposób administrator sieci ma możliwość ustalenia priorytetów swoich maszyn wirtualnych w celu przejścia do trybu online. Po ponownym uruchomieniu maszyn wirtualnych o wysokim priorytecie z ustawieniami HA, maszyny wirtualne o niskim priorytecie również zostaną ponownie uruchomione, dopóki wszystkie maszyny wirtualne nie zostaną uruchomione i nie pozostaną nowe zasoby hosta.

Podejście Microsoftu do HA

W Microsoft podejście HA jest nieco podobne do VMware. Jednak każda firma ma swoje własne niuanse. Główna różnica polega na tym, że w VMware funkcja HA jest uważana za funkcję wirtualizacji, podczas gdy w Microsoft odbywa się to poprzez klaster pracy awaryjnej systemu Windows. Ta funkcja w Microsoft pozwala używać HA do różnych celów, nie tylko maszyn wirtualnych. Funkcja klastra pracy awaryjnej działa na każdym hoście Hyper-V w klastrze. W przeciwieństwie do podejścia VMware, które wymaga vCenter, Microsoftu nie wymaga żadnego serwera zarządzającego.

Firma Microsoft korzysta z modelu zwanego kworum, aby określić, kiedy musi nastąpić połączenie. Wydajność tego modelu może znacznie się różnić w zależności od wersji używanych przez administratorów sieci. Ogólnie rzecz biorąc, model kworum ma na celu zapewnienie dostępności większości hostów. Jeśli host zostanie nazwany węzłem w klastrze w wyniku awarii sieci, model kworum hosta stara się zapobiec tej sytuacji.

Należy powiedzieć, że w tym porównaniu istnieje wiele podobieństw między tymi dwoma produktami do wirtualizacji. Choć istnieją różnice, nie oznacza to, że wyjątkowość jednej firmy jest powodem jej wyższości nad inną

Pobierz motywy WordPress za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmopobierz płatny kurs Udemy za darmopobierz oprogramowanie micromaxPobierz zerowe motywy WordPresskurs udemy do pobrania za darmo