Przegląd i przewodnik po AppLock

AppLock to bardzo przydatna aplikacja na Androida, która blokuje poszczególne aplikacje lub ustawienia na twoim urządzeniu, aby nikt oprócz Ciebie nie miał do nich dostępu. Możesz ustawić hasło lub wzór blokady, który musisz wprowadzić, aby otworzyć dowolną aplikację lub ustawienie, które zostało zablokowane. Ta aplikacja może być nieco myląca w użyciu, ponieważ łatwo jest ją odblokować lub odinstalować (czyniąc ją bezużyteczną), chyba że wiesz, jak chronić samą aplikację. Oto przegląd Applock i przewodnik, dzięki którym możesz w pełni wykorzystać potencjał aplikacji.

applock

Dlaczego chcesz korzystać z AppLock?

Wszystkie telefony mają blokadę początkową, którą można ustawić tak, aby wchodziła we wszystkie funkcje telefonu. Zasadniczo ta blokada uniemożliwia wybieranie numeru przez telefon, gdy telefon znajduje się w kieszeni lub torebce. Możesz go również użyć, aby nie dopuszczać ludzi do telefonu, ale jest to bardzo ograniczone. Oto kilka powodów, dla których AppLock jest znacznie lepszy niż wstępnie zainstalowana opcja blokady urządzenia:

 • Jeśli chcesz mieć łatwy dostęp do głównych funkcji telefonu i chcesz chronić tylko kilka obszarów.
 • Twoje dzieci mogą bawić się telefonem, kiedy chcą, ale nie mogą uzyskać dostępu do sklepów z aplikacjami, aby przypadkowo kupić rzeczy lub przypadkowo zmienić ustawienia tymi szybkimi palcami.
 • Aby ukryć prywatne zdjęcia, filmy i dokumenty przed ciekawskimi oczami.
 • W przypadku, gdy ktoś ukradnie twój telefon, AppLock może ukryć złodzieja w ważnych obszarach.
 • Zezwalaj wścibskim znajomym lub znaczącym innym osobom na dostęp do Twojego telefonu bez obawy, że zobaczą coś, czego nie chcesz, aby zobaczyli.

Co można chronić hasłem za pomocą AppLock?

AppLock może indywidualnie zablokować prawie każdy obszar twojego urządzenia. Nie jesteś ograniczony do blokowania tylko aplikacji, jak sugeruje nazwa. Dzięki AppLock możesz chronić:

 • Wszystkie aplikacje Zachowaj swobodę korzystania z niektórych aplikacji w dowolnym momencie, podczas gdy inne będą wymagać hasła lub kodu dostępu.
 • Google Play Store więc dzieci i znajomi nie mogą kupować aplikacji ani zakupów w aplikacji bez hasła. Podczas Google Play Store ma własną funkcję blokady, która uniemożliwia zakupy i używanie bez kodu, fajnie jest dodać ją do AppLock, abyś nie musiał ustawiać więcej niż jednego hasła.
 • Gmail lub inne aplikacje pocztowe, aby ludzie nie mogli czytać Twojej poczty.
 • Aplikacje do wysyłania wiadomości tekstowych, aby Twoje teksty były bezpieczne przed wścibskimi oczami. Będziesz musiał wprowadzić hasło, aby przeczytać każdy tekst (chyba że używasz ustawienia timera, jak wyjaśniono poniżej).
 • Ustawienia systemowe. Nie pozwól, aby dzieci to wszystko popsuły.
 • Zdjęcia i filmy AppLock umieszcza je w specjalnym skarbcu chronionym hasłem, do którego tylko Ty możesz zobaczyć lub uzyskać dostęp.
 • Połączenia przychodzące. Nikt inny nie może odebrać telefonu poza tobą po wprowadzeniu kodu.

Jak korzystać z AppLock

Konfiguracja AppLock jest niezwykle łatwa. Po zainstalowaniu aplikacji pojawi się monit o utworzenie hasła lub blokady wzoru. Podasz go dwa razy. Następnie pojawi się lista dostępnych aplikacji do zablokowania. Sprawdź wszystkie aplikacje, które chcesz zablokować. Tutaj możesz wybrać domyślną aplikację do obsługi SMS-ów, jeśli chcesz zablokować teksty.

W sekcji Zaawansowane znajdziesz najważniejsze aplikacje i funkcje do zablokowania, w tym Google Play Store, ustawienia i połączenia przychodzące. Sprawdź je, jeśli tak wybierzesz.

Opcje przechowalni zdjęć i wideo u góry ekranu umożliwiają umieszczenie określonych zdjęć i filmów w celu ich ochrony. Możesz je wyświetlać tylko ze skarbca w AppLock.

Ustawienia pozwolą korzystać z dodatkowych funkcji, w tym ustawienia timera. Możesz ustawić ograniczony czas otwarcia zablokowanej aplikacji lub funkcji po jej odblokowaniu, gdy nie będziesz musiał ponownie wpisywać hasła. Jest to przydatne w przypadku funkcji takich jak aplikacje do wysyłania wiadomości tekstowych. Jeśli spodziewasz się, że będziesz otrzymywać SMS-y przez pewien czas, użycie tej funkcji oznacza, że ​​nie musisz wprowadzać hasła do każdego tekstu, aż upłynie wyznaczony czas.

Ochrona AppLock

Tutaj sprawy stają się nieco bardziej skomplikowane. AppLock może chronić twoje aplikacje i funkcje urządzenia, ale co chroni AppLock? Ktoś może łatwo usunąć AppLock, ale odinstalować go lub usunąć z ekranu głównego. Muszą tylko przytrzymać ikonę, a następnie przenieść ją do kosza na śmieci. Puf Odszedł. Wszystkie zablokowane funkcje są teraz odblokowane, ponieważ aplikacja chroniąca je zniknęła.

Jak chronić AppLock? Korzystając z tych zawartych funkcji:

 • Zablokuj ustawienia, aby nikt nie mógł dostać się do sekcji aplikacji na urządzeniu, aby odinstalować lub wymusić zatrzymanie aplikacji, w tym AppLock.
 • Ukryj ikonę w telefonie. AppLock ma wbudowaną opcję ukrywania ikony przed wszystkimi obszarami urządzenia. Jeśli ktoś nie może znaleźć ikony, nie może jej usunąć. Problem polega na tym, że teraz nie masz dostępu do AppLock, jeśli nie możesz znaleźć ikony? Przejdź do aplikacji na telefon i wpisz #, a następnie hasło (bez spacji). Otworzy aplikację do użycia. Możesz także otworzyć przeglądarkę i przejść do strony internetowej aplikacji.
 • Posługiwać się Zaawansowana ochrona z AppLock. Jest to osobny dodatek do AppLock. Musisz pobrać go po pobraniu głównej aplikacji. Dodaje to funkcję, która prawie daje uprawnienia administracyjne AppLock w telefonie. Zapobiega to odinstalowaniu lub wymuszeniu zatrzymania AppLock bez kodu lub hasła. Nawet ty. Jeśli chcesz pozbyć się AppLock, musisz wejść do aplikacji (z hasłem) i wybrać odinstalowanie jej z menu.

AppLock działa i działa dobrze. Jego zdolność do blokowania oddzielnych funkcji w telefonie sprawia, że ​​jest on niezbędny, gdy musisz chronić swoje urządzenie przed rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami i znaczącymi innymi osobami. Dzięki tej recenzji i przewodnikowi AppLock wiesz już, jak korzystać z aplikacji, aby uzyskać pełną ochronę urządzenia.