Przegląd iMessage

Jesteśmy w połowie „roku czatu” i nie wiem, czy kiedykolwiek mieliśmy tak wiele opcji, aby się zdecydować, który mobilny komunikator jest odpowiedni dla naszych upodobań. Jeden z filarów wiadomości mobilnych (i do tej pory wyłącznie w Apple urządzenia) to iMessage, a oceniając ewolucję aplikacji od czasu jej powstania na urządzeniach z iOS wiele lat temu, wyróżnia się z tłumu na wiele wyjątkowych sposobów.

Biorąc pod uwagę, ilu użytkowników innych systemów operacyjnych domaga się dostępności iMessage, trudno zignorować walory aplikacji. W poniższej recenzji zestawimy to z innymi popularnymi usługami przesyłania wiadomości. W ten sposób ujawnimy niektóre czynniki powodujące tykanie iMessage, a być może zilustrujemy także kilka wad aplikacji.

Szczególnie zabawne w iMessage jest to, że wielu użytkowników, nawet wielu Apple użytkownicy, nie wiem co to jest. Widziałem znajomych z iPhone'ami i iPadami w zamieszaniu otwierających App Store, szukających iMessage i odchodzących absolutnie oszołomionych, gdy nie mogą ich znaleźć. Powodem, dla którego nie są w stanie tego zrobić, jest to, że jest on wbudowany w sam system operacyjny iOS, a ponadto jest podstawą ekosystemu międzyplatformowego, który istnieje między większością produktów w Apple oferta sprzętu. Niezależnie od tego, czy korzystasz z iPhone'a, iPada, Macbooka, iMaca, czy nawet Apple Watch, masz automatyczny dostęp do iMessage (lub „Wiadomości”, jak to się czasami nazywa).

Ta kompatybilność między platformami zaczyna się i kończy Apple urządzenia. Pomimo lat żebrania i krzyczenia Apple aby umożliwić istnienie najpopularniejszych aplikacji na urządzeniach innych niżApple ekosystemy (Windows, na przykład), nie ma oznak, że powinniśmy się tego spodziewać w najbliższym czasie. Oprócz Apple Muzyka, iTunes i QuickTime Player, Apple oprogramowanie ma być uruchamiane natywnie tylko na własnych urządzeniach.

Przegląd iMessage 1

Jednak jak czytacie w recenzji, niekoniecznie jest to wada. Bummer, jeśli go nie masz Apple urządzenia, ale w żadnym razie nie jest to fatalna wada.

Niewypełniona nieobecność na innych urządzeniach również nie została zignorowana przez inne firmy produkujące oprogramowanie. Nie możesz uzyskać iMessage na Androida lub Windows urządzenia, wielu konkurentów przyniosło własne oferty, z których niektóre mogą nawet być lepszy ogólnie niż w aplikacji iMessage. Pozwolimy, aby nasza eksploracja bardziej znanych funkcji aplikacji kierowała takim werdyktem, ale będziemy pamiętać o jednej rzeczy ogólnie – iMessage można pobrać bezpłatnie, a oprócz standardowych opłat za przesyłanie danych w sieci komórkowej, które możesz ponieść, posługiwać się. Każda konkurencyjna aplikacja, z którą porównujemy ją w tym przewodniku Wola spełniają również te kryteria.

Przegląd iMessage

Podzielimy tę recenzję na trzy kategorie: integracja, funkcje i wygląd. Chociaż prawie wszyscy w USA pakują smartfony do kieszeni, nie jest to jedyne urządzenie, z którego często korzystamy w codziennym życiu. Dlatego sprawdzenie integracji iMessage z wieloma urządzeniami będzie konieczne.

Ponieważ wielu użytkowników nie w pełni wykorzystało iMessage, wielu nie zdaje sobie sprawy z mnóstwa funkcji aplikacji ani niuansów, które sprawiają, że są tak elastyczni. Omówimy wszystko, co możesz zrobić z iMessage, a także wskazujemy kilka niedociągnięć. Na koniec porozmawiamy o designie – dla wielu kwestia drugorzędna, ale coś, co sprawia, że ​​aplikacja wygląda Apple oprogramowanie.

Apple Integracja

Bez względu na rodzaj Apple urządzenie, na którym się znajdujesz, będzie miało pozory dostępu do iMessage. Z mojego własnego zrozumienia, jedyne urządzenie w całym tym składzie nie daje ci dostęp Apple Telewizja, która nie została zaprojektowana przede wszystkim do obsługi funkcji przesyłania wiadomości. Cała reszta może obsługiwać synchronizowaną integrację z telefonem iPhone w środku. Ponieważ jest on powiązany z Twoim numerem telefonu, wiadomości otrzymane z Twojego iPhone'a mogą być wyświetlane na dowolnym urządzeniu powiązanym z Twoim telefonem Apple konto, które również pozwoli wysłać wiadomości z dowolnego z tych urządzeń za pomocą iPhone'a jako kanału.

Fajnie, prawda? To tutaj możemy się pochwalić Apple na jedną z długoletnich korzyści płynących z pracy wyłącznie w ekosystemie sprzętowym. Jeśli pracujesz na iPadzie lub Macbooku, możesz spokojnie zostawić telefon w kieszeni i pozwolić, aby Twoje wiadomości pojawiały się bezpośrednio na urządzeniu, którego używasz. To samo dotyczy twojego Apple Watch jeśli jesteś fanem technologii poręcznej takiej jak ja. Kiedy otrzymuję wiadomość przychodzącą podczas pracy, mogę skorzystać z menu „szybkiej odpowiedzi” na moim urządzeniu Apple Watch aby wysłać prostą wiadomość do tego, kto właśnie mnie wysłał.

Znajdziesz podobny funkcje międzyplatformowe z innymi aplikacjami do przesyłania wiadomości, ale żadna z nich nie jest tak funkcjonalna i płynna jak iMessage.

Funkcje wiadomości

Tekst, zdjęcia, wideo i audio. Bez względu na to, które z nich chcesz wysłać do jednego ze swoich kontaktów (nawet jeśli jest to kombinacja tych kilku rzeczy), jest możliwe w iMessage. To niekoniecznie jest już samodzielna funkcja – większość aplikacji do obsługi wiadomości obsługuje kilka standardów medialnych – ale w połączeniu z integracją iMessage z wieloma typami urządzeń daje aplikacji przewagę, z którą wyjątkowo trudno jest konkurować.

obraz 02

Nie jesteś ograniczony do tych elementów wiadomości. Możesz wysłać swoją lokalizację, karty kontaktowe, linki internetowe i wszystko inne pod słońcem (o ile jest to obsługiwane przez osobne aplikacje) za pomocą kilku szybkich dotknięć, dzięki zwięzłemu projektowi aplikacji iMessage. Po prostu dotknij „udostępnij” w dowolnej aplikacji obsługującej, dotknij ikony iMessage, a twoje informacje zostaną automatycznie upuszczone w wiadomości do wybranego kontaktu.

Jeśli potrzebujesz funkcji czatu grupowego, iMessage ma również ten kąt. Możesz tworzyć grupy wiadomości składające się z dowolnej liczby kontaktów, a nawet nadać grupie niestandardową nazwę, aby lepiej ją znaleźć w aplikacji iMessage. Nawet w ramach czatu grupowego możesz wysyłać te same rodzaje multimediów i treści, co podczas tworzenia wiadomości dla jednego odbiorcy.

Oczywiście, rażącą funkcją, której brakuje w iMessage, są połączenia wideo, o które dba również równie dostępna aplikacja FaceTime. Apple ma swoje podstawy, ale w międzyczasie duża część konkurencji zintegrowała rozmowy wideo bezpośrednio ze swoimi aplikacjami do przesyłania wiadomości, nie wymagając żadnego niewygodnego przełączania przez użytkownika.

Projekt

Oczywiście jedną z rzeczy, które spraw, aby iMessage był natychmiast atrakcyjny dla wielu ludzi ta sama rzecz przyciąga ludzi do Apple marka w pierwszej kolejności – jest estetyczna. Najbardziej nieobciążony reklamą i niepotrzebną grafiką Apple oprogramowanie jest tak minimalistyczne, jak to tylko możliwe, zaprojektowane z dyskretnymi powiadomieniami i szybką nawigacją w menu.

iMessage nie różni się niczym, a wszystko, od zaokrąglonych bąbelków czatu po uporządkowaną i zapasową listę historii wiadomości, jest dopasowane do reszty AppleOprogramowanie. Niezależnie od tego, czy korzystasz z komputera Mac, iPhone'a, czy nawet patrzysz na mały ekran swojego urządzenia Apple Watch, iMessage wygląda tak należy tam. Z tego powodu nie możemy się zbytnio denerwować Apple za to, że chce ograniczyć swoje aplikacje do własnego sprzętu firmy – straciłby dużą spójność estetyczną, gdyby został przeniesiony na inne urządzenia.

Zastrzeżony kąt oprogramowania pozwala także wyjątkowo szybko iMessage przeskakiwać menu tak szybko, jak można je przesunąć, i ładować mieszane media do wiadomości za pomocą zaledwie kilku niezbędnych dotknięć. Wiele z Apple estetyka polega na pozwoleniu, aby twoje oprogramowanie było przedłużeniem ciebie – nie zwraca na siebie uwagi, a zamiast tego działa tak szybko i wydajnie, jak potrzebujesz, aby Twoje zadania zostały wykonane.

Alternatywy dla iMessages

Wszystkie te funkcje przyciągają ludzi AppleLinia sprzętu i oprogramowania od lat, co oznacza, że ​​konkurujący programiści mieli mnóstwo czasu na zastosowanie tych atrakcyjnych elementów we własnym oprogramowaniu.

Facebook Posłaniec wyraźnie czerpał inspirację z iMessage. Łączy w sobie estetykę rodzica mediów społecznościowych z szybkością i płynnością Apple aplikacja, a także pieczenie w rozmowach wideo, do których można uzyskać dostęp bezpośrednio z samej aplikacji – nie jest wymagane niepotrzebne przełączanie FaceTime. Z tego powodu jest to zalecenie numer jeden, na które zazwyczaj zwracam uwagę ludzi, którzy szukają dobrej alternatywy dla iMessage.

Innym konkurentem bliskiego zasięgu jest WhatsApp, który również dość długo przetrwał w branży komunikatorów mobilnych. Jego podstawową funkcją jest zastąpienie standardu SMS-ów dostarczanego w pakiecie z dowolnym urządzeniem mobilnym, i zwykle udaje mu się to zrobić. Wciąż brakuje połączeń wideo (podobnie jak iMessage), ale ma przydatny portal internetowy, który pozwala zsynchronizować aplikację WhatsApp na telefonie (nigdy nie jest mniej zabawnie mówić) i komputer.

Podsumowując, nic nie może konkurować z iMessage w obszarach, w których się wyróżnia, i to w dużej mierze dzięki temu, co trzyma go z dala od innych platform -AppleZastrzeżony rozwój. Podczas gdy ludzie mogą chcieć sposobu, aby uzyskać do niego dostęp Windows lub urządzeniach z Androidem, prosty fakt polega na tym, że iMessage nie działałby tak dobrze na urządzeniach innych niżApple sprzęt komputerowy. Ani GarageBand, ani FaceTime.

To umieściło iMessage w jakiejś niszy; miejsce, w którym rozwijało się i rozwijało w sposób kontrolowany, ale także niezwykle skuteczny. Jeśli używasz Apple urządzenie trudno znaleźć coś, co działałoby prawie tak skutecznie jak iMessage, co mamy nadzieję wykazać w tej recenzji! Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące iMessage lub porady dotyczące korzystania z niego, nie wahaj się podzielić komentarzem poniżej!