Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Przeglądarka Vivaldi wprowadza tryb przerwy, aby pomóc użytkownikom odłączyć się od Internetu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Przeglądarka Vivaldi wprowadza tryb przerwy, aby pomóc użytkownikom odłączyć się od Internetu

Vivaldi — darmowa, wieloplatformowa przeglądarka internetowa opracowana przez ten sam zespół, który wcześniej stał za Operą, od czasu jej premiery w 2016 roku przeszła szereg aktualizacji i wdrożeń nowych funkcji.1.5 milionów aktywnych użytkowników, przeglądarka jest przeznaczona specjalnie dla użytkowników o bardziej technicznych skłonnościach i oferuje szereg funkcji związanych z prywatnością i bezpieczeństwem, podobnych do przeglądarki Brave. Na początku tego roku firma ogłosiła nową aktualizację przeglądarki (na komputerze stacjonarnym) i wprowadziła wbudowany moduł śledzący i blokery reklam. W ten sposób wyprowadzono także wersję beta przeglądarkowego odpowiednika Androida w wersji mobilnej. Kilka miesięcy później firma wprowadza teraz tryb przerwy — nową funkcję, która pomaga użytkownikom odłączyć się od Internetu i zamiast tego skupić się na innych rzeczach.

W przypadku Vivaldiego może wydawać się niezwykłe, że firma, której celem jest zachęcanie ludzi do korzystania z Internetu, oferuje swoim użytkownikom tryb, który pomaga im odłączyć się od Internetu i robić przerwy, aby skupić się na sprawach ważniejszych. Jednakże jest rok 2020 i biorąc pod uwagę pandemię Covid-19 i rozwój sytuacji, w końcu zrozumienie tej witryny nie jest takie trudne.

Break Mode będzie częścią Vivaldi 3.3 aktualizacja na pulpicie. Nowa aktualizacja wprowadzi także kilka dodatkowych funkcji i zmian, takich jak nowy motyw dla użytkowników prywatnych windowsmożliwość ustawienia niestandardowego motywu dla prywatnego windowsoraz możliwość identyfikacji legalnych lub złośliwych stron internetowych poprzez sprawdzenie ich adresów URL. Ponadto wprowadzi także kilka nowych zasad mających poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli chodzi o tryb przerwy, funkcja ta opiera się na założeniu, że użytkownicy muszą ograniczyć swoją aktywność online i skupić się bardziej na świecie offline, aby zadbać o swoje zdrowie i być bardziej produktywnym. Ponieważ ze względu na pracę z domu związaną z pandemią wirusa coraz trudniej jest rozróżnić czas prywatny i zawodowy. A zatem funkcja.

Tryb przerwania można włączyć poprzez naciśnięcie przycisku znajdującego się w lewym rogu paska stanu przeglądarki. Po włączeniu funkcja zatrzymuje całą zawartość HTML5 (audio i wideo) oraz ukrywa karty przeglądarki, panele i inną zawartość, zapewniając wyraźny, pusty ekran. Dzięki temu użytkownicy mogą robić sobie przerwy, aby ograniczyć uzależnienie od mediów społecznościowych i skupić się na innych rzeczach, zamiast przyklejać się do ekranu. Po zakończeniu przerwy użytkownicy mogą wrócić i wznowić aktywność od miejsca, w którym ją przerwali, po prostu naciskając przycisk wznowienia w przeglądarce.

Jak już wspomniano, trybowi przerwy towarzyszy także kilka innych funkcji i ulepszeń w nowej aktualizacji Vivaldi. Jednym z nich jest możliwość dodawania nowych motywów prywatnych windows. Zasadniczo funkcjonalność pozwala użytkownikom wybierać spośród w sumie 8 predefiniowane motywy dla okna prywatnego, które można nawet zaplanować na preferowany czas. Co więcej, w ramach funkcjonalności użytkownicy mogą również tworzyć własne, niestandardowe motywy.

Oprócz trybu przerwy, który jest główną atrakcją nowej aktualizacji, oraz możliwości dodawania nowych motywów dla prywatnych windowskolejną funkcją wartą rozważenia jest podświetlanie domeny podstawowej, które zwiększa istniejące możliwości przeglądarki w zakresie prywatności i bezpieczeństwa oraz pozwala użytkownikom identyfikować złośliwe lub legalne strony internetowe poprzez wyróżnienie ich domeny podstawowej (eTLD+1) w adresie URL. []. Dzięki nowej funkcji przeglądarka podświetli podstawową część adresu URL (domenę), jednocześnie przyciemniając resztę adresu URL, aby zapewnić użytkownikom wyraźny wgląd w odwiedzane witryny.

Wreszcie, nowa aktualizacja Vivaldi wprowadza także kolejną funkcję adresu URL, dzięki której użytkownicy mogą teraz klikać określone części adresu URL, aby przechodzić między różnymi miejscami docelowymi/katalogami w witrynie. W tym celu przeglądarka podświetli klikalne części adresu URL, a użytkownicy będą mogli następnie przytrzymać klawisz Ctrl (lub polecenie) i kliknąć podświetloną część, aby poruszać się po witrynie.

Table of Contents