Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Przejdź do programu dilinin avantajları

Przejdź do programu dilinin avantajları

Iść

 • Donanımla iletişim ve daha yüksek erişim seviyesi
  Program yazma ve yürütme hızını artırmak
  Daha kaliteli programowy Yazmak
  Hem insan hem de bilgisayar dillerine yakın olmak
  Android uygulamaları luşturun
  Kısa özellikleri vardır
  Kolay, temiz ve verimli yazım
  Örtüşen mekanizmalara sahiptir
  Hızlı bir şekilde makine diline derleme yeteneği
  Google bir tasarımcı olarak destekliyor
  Inde kodlama basit Ruby ve Python dilleridir
  Çok iyi senkronizasyona ve aynı anda birden fazla görevi yürütme yeteneğine sahiptir.

GO dili, 2007 przez Google’a Roberta Grismera, Robina Peeka i Kena Thompsona tarafından tasarlanmış i desteklenmiştir. Bu, ölçeklenebilirliği ve verimliliği desteklemek için yapıldı. GO, Python gibi dinamik dillerin hızında çalışan ve C ve C++ gibi dillerin performans ve güvenlik avantajlarından yararlanmak isteyen geliştiriciler için bir programlama dilidir. GO programlama dili hızlı ve derlenmiştir.

Açık kaynak kodludur, bu da orijinal kaynağının halka ücretsiz olarak sunulduğu anlamına gelir. Bu dil anlamlı, özlü, pratik ve verimlidir. Bu yazıda GO dilini öğrenmek için beş nedenden bahsedeceğim.

GO programlama dili kodnu yönetmek ve sürdürmek çok basittir

GO dilinin yazım kuralları çok düzgün ve anlaşılması kolaydır. Diğer programlama dillerinden çok farklıdır. C i C++ dileri gibi oldukça verimlidir ve içinde kod yazmak, Ruby/Python dileri kadar kolaydır.

Aşağıda GO dilinde mevcut olmayan bazı özelliklerden bahsedeceğim:

Bu dilde sınıf yoktur. Bu dilde her şey paketlere ayrılmıştır. GO dili, sınıflar yerine yalnızca yapıları içerir.
Bu dil kalıtımı desteklemez, bu özellik kodu düzenlemeyi kolaylaştırır. Java w Pythonie może zmienić program w ABC isimli bir sınıf XYZ isimli başka bir sınıftan miras alıyorsa ve XYZ sınıfında değişiklik yapmak istiyorsanız. Bu değişiklikler, bu sınıftan miras alan sınıflara da uygulanmalıdır. Kalıtım özelliği kaldırılarak GO dilinin anlaşılması daha kolay hale geldi.
Bu dilde yapıcı yoktur.
Genel liste yok.
Istisna yoktur.

GO programlama dili çok güçlüdür

Aynı anda çalışmak ve çok amaçlı yetenekleri kullanmak ve programı çalıştırmak, modern uygulamaların günümüzde karşılaştığı en büyük zorluktur. GO programlama dili çok yönlü bir özelliğe sahiptir. Bu özellik, uygulamanın binlerce oyuncu ile performans sorunu yaşamadan çalışmasına olanak sağlar.

GO programlama dilinin belirli anahtar kelimeleri vardır

Bazı programlama dillerinde, geliştiricinin aklında tutması gereken sayısız anahtar kelime vardır. Bu anahtar sözcüklerden bazıları, onlarca yıldır kullanılan programlama kavramlarını desteklemek üzere tasarlanmıştır. GO programlama dilinin tüm bu kavramları kullanmadığı düşünülerek anahtar kelimeleri azaltılmıştır. Bu dilde anahtar kelime sayısı yaklaşık 25 olup, Java i C# gibi dillere göre çok daha azdır.

GO programlama dilinin basit kapsam belirleme kuralları vardır

Birçok programlama dili, değişkenlerin ve fonksiyonların programın diğer bölümlerinden gizlenebilmesini sağlayarak geliştiricilere çok fazla esneklik sağlar. GO programlama dilinin çok basit üç kapsam düzeyi vardır.

Fonksiyonların içinde tanımlanan yerel değişkenlere yalnızca aynı blokta erişilebilir.
Paket düzeyindeki değişkenler küçük harfle başlıyorsa aynı pakette bulunur.
Paket düzeyindeki değişkenler, büyük harfle başlıyorlarsa herkese açıktır.

GO programlama dilinin dahili bir çöp yöneticisi vardır

Bellek çöpünü yönetmek zor ve karmaşık bir iştir. Manuel bellek yönetimi, geliştiricilerden çok fazla zaman ve enerji alır, bu nedenle GO dil geliştiricilerinin bu dilde dahili bir çöp yöneticisine ihtiyacı vardır. GO dili, maliyetleri önemli ölçüde azaltabilecek bir çöp toplama özelliğine sahiptir.

Pobierz motywy WordPress za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz motywy WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmopobierz oprogramowanie SamsungaPobieranie premium motywów WordPressdarmowy płatny kurs Udemy do pobrania