Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Przejście Apple do firmy usługowej właśnie się rozpoczęło

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Przejście Apple do firmy usługowej właśnie się rozpoczęło

W swoim poprzednim wezwaniu dotyczącym wyników finansowych z początku tego roku Apple skupił się bardzo na swoich usługach. Firma po raz pierwszy podała swoją bazę użytkowników, która wynosiła około 1 miliardów urządzeń. Te miliardy urządzeń wygenerowały dolary5.5 miliardy przychodów z usług dla Apple w ciągu trzech miesięcy kończącego się 26 grudnia, co oznacza wzrost o 15% w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej.

Powód dlaczego Apple stawiał usługi w centrum uwagi, był fakt, że jego tradycyjna dojna krowa, tj. iPhone, odnotowała marginalny wzrost w pierwszym kwartale 2016 r. faktycznie odmówił w II kwartale tego roku. Ale oprócz podkreślania usług, Apple podejmuje kroki, aby naprawdę przekształcić się w firmę usługową. Niektóre z tych kroków omówimy w tym artykule.

1. Program aktualizacji iPhone’a

Chociaż wiele osób uważa, że ​​zakup iPhone’a to zakup jednorazowy, w większości krajów, w których iPhone jest popularny, jest to czynność powtarzająca się. W krajach takich jak Stany Zjednoczone iPhone był sprzedawany wraz z umową, która oznaczała, że ​​użytkownicy uiszczali co miesiąc stałą opłatę swoim operatorom i mieli możliwość bezpłatnej aktualizacji iPhone’a do nowszej wersji co dwa lata. Jeśli po dwóch latach nie uaktualnisz iPhone’a do nowszego, strata będzie Twoja, ponieważ operator nie obniży Twojej miesięcznej opłaty.

Zamiast więc odkładać od razu 600–700 dolarów, gdy pojawi się nowy iPhone, ludzie po prostu płacili swojemu operatorowi 50–60 dolarów co miesiąc i co dwa lata dostawali nowego iPhone’a wraz z danymi, głosem i wiadomościami, które zapewniał im plan . Jednak w związku z tym, że wszyscy operatorzy w USA przechodzą obecnie na model , iPhone staje się naprawdę jednorazowym zakupem z możliwością osobnej zapłaty za pakiety danych dopiero po uiszczeniu opłaty za urządzenie.

Przejście na plan ratalny sprzętu przynosi Apple stanowi problem, ponieważ sprawia, że ​​iPhone jest jednorazowym zakupem. Aby przeciwdziałać temu problemowi, Apple przyniósł Program aktualizacji iPhone’a jesienią ubiegłego roku sprawić, że iPhone będzie subskrypcją, zupełnie jak za starych dobrych czasów. Musisz płacić specjalną miesięczną cenę w zależności od wybranego modelu i miejsca na dysku. Apple umożliwia aktualizację do nowszego modelu iPhone’a co roku, jeśli oddasz stary iPhone, a także doda bezpłatnie Apple Ochrona opieki, aby osłodzić transakcję.

Jak udany AppleProgram aktualizacji iPhone’a pozostaje nieznany, ale przynajmniej Apple próbował przekształcić posiadanie iPhone’a w usługę, a nie jednorazowy zakup. Nietrudno zobaczyć, jak to zrobić Apple może zastosować to samo do innych produktów sprzętowych, takich jak MacBook i Apple Watch.

2. Apple Muzyka

iTunes to jedna z najpopularniejszych usług pobierania muzyki cyfrowej. Jednakże, podobnie jak wszystko inne, nawet tutaj, był to jednorazowy zakup – ludzie wybierali, które utwory muzyczne lub albumy im się podobały i kupowali je, a Apple dostałby cięcie w procesie.

Jednak wraz ze zmieniającymi się czasami strumieniowe przesyłanie muzyki dominuje obecnie we wszystkich formach konsumpcji muzyki. Według najnowszego raportu IFPI, strumieniowe przesyłanie muzyki stanowi 43% przychodów z muzyki cyfrowej, a przychody z muzyki cyfrowej stanowią 45% przychodów branży muzycznej. Oznacza to, że strumieniowe przesyłanie muzyki generuje obecnie blisko jedną czwartą przychodów branży muzycznej. Z Apple Music, firma próbuje przejąć część tortu do strumieniowego przesyłania muzyki. Z około 13 milionów abonentów, Apple jest obecnie drugą co do wielkości platformą do strumieniowego przesyłania muzyki, zaraz za Spotify, pod względem liczby subskrybentów Apple powtarzalny strumień przychodów w wysokości dziesiątek milionów dolarów co miesiąc.

3. Nowy regulamin App Store

App Store zawsze był dobrym źródłem przychodów Apple. Jednak do tej pory w większości przypadków dotyczyło to również zakupu jednorazowego. Ludzie kupują aplikację w sklepie z aplikacjami lub dokonują zakupów w aplikacji Apple dostaje od niego 30% obniżki. Wraz z nowszymi przepisami, Apple pozwoliłby programistom zachowaj 85% przychodów po roku pozyskiwania użytkowników do subskrypcji ich aplikacji.

To ułatwienie dla deweloperów. Większość programistów nie ma obecnie skutecznych metod zarabiania poza pobieraniem opłat za zakupy w aplikacji lub reklamy z góry. Dla większości programistów jedynym powodem dalszego utrzymywania aplikacji jest upewnienie się, że są najlepsi w swojej kategorii aplikacji, a gdy nowy użytkownik kupi aplikację, ostatecznie za nią zapłaci.

Poprzedni model działał tak długo, jak sprzedaż iPhone’a rosła, ponieważ zwiększona sprzedaż iPhone’a oznaczała nowych użytkowników na platformie, którzy kupowaliby aplikacje i najprawdopodobniej wybieraliby najbardziej bogatą w funkcje aplikację ze świetnym UI i UX. Jednak wraz ze spadkiem sprzedaży iPhone’a i iPada liczba nowych użytkowników platformy iOS również będzie stopniowo spadać, co oznacza, że ​​nie będzie już więcej nowych użytkowników płacących za aplikację. Dopóki Apple może spowodować masowy exodus użytkowników Androida i przenieść się na iPhone’a, co według najnowszych informacji nie wydaje się możliwe Raport Kantara. W takim scenariuszu subskrypcja byłaby dla twórców aplikacji najlepszym sposobem zarabiania na swojej pracy.

Oprócz subskrypcji, które otworzą drogę do realnej metody zarabiania dla programistów, byłoby to również pomocne Apple. Jak powiedziałem, wraz ze stopniowym spadkiem sprzedaży iPhone’ów i iPadów, liczba nowych użytkowników platformy iOS również się zmniejszy, co oznacza, że ​​mniej osób będzie płacić za aplikację. W takim scenariuszu Apple uzyskuje mniejsze przychody, ponieważ obniżka sprzedaży w App Store wynosi 30%. Abonamenty w takim scenariuszu by to zapewniły Apple otrzymuje stały i powtarzający się strumień dochodów z App Store.

Rozważając Applemiliarda subskrybentów, 15% nawet subskrypcji o wartości 10 dolarów rocznie oznaczałoby wielomilionowe przychody stałe Apple każdego miesiąca.

4. Otwarcie iMessage

Najnowsza plotka sprzed WWDC jest taka Apple Jest planuje otworzyć iMessage na Androida użytkownicy. Apple już zrobił Apple Muzyka dostępna dla użytkowników Androida i otwarcie iMessage może być bardzo dochodowe.

Obecnie w miejscach gdzie Apple dominuje, podobnie jak Ameryka, Europa itp., ludzie wysyłają do siebie wiadomości w iMessage, jeśli obie strony korzystają z iPhone’ów; w przeciwnym razie jest to normalny SMS przesyłany przez operatora telekomunikacyjnego, jeśli druga strona korzysta z Androida lub innej platformy. Otwarcie iMessage na Androida, jedynego alternatywnego systemu operacyjnego dla smartfonów poza iOS, spowodowałoby, że iMessage stałby się wszechobecny. Dzięki uniwersalnej platformie przesyłania wiadomości istnieje możliwość jej wykorzystania.

WeChat w Chinach pokazało nam już, jaką wartość może stworzyć aplikacja do czatowania. WeChat obecnie nakazuje $7 ARPU; rozważając Applepopularności w Ameryce i Europie, ARPU może być jeszcze wyższe. Jak udany Apple może być na tym, to się okaże. Facebook próbował już swoich sił w botach i do tej pory spotkał się z obojętnym odzewem. Poza tym koncepcja aplikacji „wszystko w jednym” jest mniej popularna na rynkach, gdzie Apple dominuje, z wyjątkiem Chin, gdzie dominuje już WeChat.

Ale jeśli Apple może przekształcić iMessage w odnoszącą sukcesy platformę, nagrody mogą być ogromne i stanowić kolejne stałe źródło przychodów Apple.

Wniosek

W miarę upływu czasu, Apple dokłada wszelkich starań, aby przekształcić się z producenta sprzętu i oprogramowania w firmę usługową. Apple ma solidną miliardową bazę, która jest wysoce rentowna. Jednak okaże się, czy Apple może odnieść sukces w swoich usługach.

Po pierwsze, kultura firmy nie jest stworzona dla usług. Chociaż firmy takie jak Google i Facebook wypuszczać oprogramowanie, a następnie stale je udoskonalać, Apple dopracowuje sprzęt i dopiero potem dostarcza oprogramowanie. Podobnie istnieją brak indywidualnych zespołów produktowych Na Apple; jest tylko wiceprezes ds. sprzętu, wiceprezes ds. oprogramowania itp. Nie ma wiceprezesa ds. iPhone’a ani wiceprezesa iPada. Jednak wraz ze spadkiem sprzedaży iPhone’a i iPada Apple musi raczej prędzej niż później przekształcić się w odnoszącą sukcesy firmę usługową.

Table of Contents