Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Przejście na Google Analytics 4 Może powodować nieprzewidziane skutki uboczne w przypadku oprogramowania analitycznego innych firm

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Przejście na Google Analytics 4 Może powodować nieprzewidziane skutki uboczne w przypadku oprogramowania analitycznego innych firm

Podczas spotkania Johna Muellera jeden z webmasterów zaniepokoił się problemem, jaki miał z Google Analytics 4 prawidłowo łączyć się z oprogramowaniem analitycznym innych firm — w szczególności z oprogramowaniem Teradata.

Próbowali już wszystkiego, łącznie z dodaniem tagu HTML i wszystkimi innymi krokami rozwiązywania problemów.

Nie udało im się zdobyć GA 4 do integracji z oprogramowaniem innych firm.

John zasugerował, aby opublikować post na forach pomocy Google Search Console. Chociaż pracownicy Google rzeczywiście tam przesiadują, są tam także eksperci posiadający quasi-ekspercką wiedzę na temat produktu.

Jeśli jest to problem techniczny po stronie Google, w razie potrzeby prawdopodobnie można go eskalować.

Ta dyskusja ma miejsce w 00:34 miejscu filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Webmaster 1 0:34

Mam pewne problemy z Google Search Console. Umieściliśmy tagi na określonej stronie internetowej i próbowałem to zweryfikować zarówno za pomocą analityki, jak i umieszczając tagi, ale nadal wraca niezweryfikowany i zastanawiam się tylko, dokąd mogę się stąd udać.

Jan 0:54
OK, więc jakich tagów użyłeś? Podobnie jest z weryfikacją metatagu?

Webmaster 1 1:00
Analityka, czyli wszystko, co jest napisane w Search Console.

Jan 1:08
OK, a do weryfikacji używasz metody analitycznej?

Webmaster 1 1:13
Aby to zweryfikować, wypróbowałem metodę analityczną. Minęło trochę czasu, odkąd logowaliśmy się do analityki na danym koncie. I kazało uaktualnić do wersji czwartej, więc to zrobiłem i wydawało się, że dało to trochę więcej rzeczy. Próbowałem pracować z samym oprogramowaniem. Jest to oprogramowanie innej firmy, oprogramowanie Teradata. Powiedzieli, że umieścili znaczniki we właściwym miejscu, zgodnie z ich wiedzą, z którą próbowałem pracować – pracuję na uniwersytecie – i próbowałem pracować, mówiąc: „Hej, nie, nie. nie chcę się tym zajmować.” W zasadzie nie pytaj nas, zapytaj swojego ojca. Wiesz, już zapytałem mojego ojca.

Jan 1:51
Dobra. Podejrzewam, że w nowej wersji Google Analytics nie pobieramy tego automatycznie do weryfikacji w Search Console. Zasadniczo, przechodząc na GA 4 dlatego musisz użyć osobnej metody weryfikacji w Search Console. Może to oznaczać, że metatag jest czymś, co można zaimplementować, a może sam plik jest tam opcją. Jednak metoda Google Analytics nie działałaby automatycznie.

Webmaster 1 2:28
Wypróbowałem opcję numer jeden, dodając plik HTML, i nadal nie działa.

Jan 2:36
Dobra. Prawie poleciłbym zamieszczenie wpisu w tej sprawie na Forum pomocy, podając adres URL Twojej witryny i adres URL tego pliku, aby ktoś mógł rzucić okiem i sprawdzić, czy jest coś konkretnego, na co warto zwrócić uwagę. Ponieważ wygląda na to, że robisz wszystko dobrze. I ja czuję, że to prawdopodobnie coś bardzo małego, coś w rodzaju zablokowania.

Webmaster 1 3:05
Więc jest na forum Search Console, czyli gdzie?

Jan 3:09
Tak.

Webmaster 1 3:13
Czy masz może konkretny link, który możesz umieścić na czacie?

Jan 3:19
Jasne. Hm… krótki link… Myślę, że to powinno zadziałać.

Webmaster 1 3:24
OK, zobaczmy. OK, rozumiem. OK, spróbuję to zrobić. I mówisz, że personel Google to monitoruje i/lub że ktoś inny może pomóc?

Jan 3:39
Są to różni ludzie, quasi-eksperci od produktu, którzy mogą w tym pomóc. Nie jest to konkretnie ktoś z Google, ale może przekazać sprawę komuś z Google, jeśli wystąpią problemy po stronie Google.

Webmaster 1 3:52
Dobra. W porządku. To wszystko czego potrzebuję. Dziękuję bardzo.

Table of Contents