Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Przejście na progresywne aplikacje internetowe pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo miejsca i pamięci RAM na Androidzie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Przejście na progresywne aplikacje internetowe pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo miejsca i pamięci RAM na Androidzie

Ponieważ nasze życie w dalszym ciągu w dużej mierze zależy od aplikacji na smartfony, oszczędzanie przestrzeni staje się jeszcze trudniejsze. Producenci OEM również niestety odrzucili obsługę kart SD w większości swoich produktów, a zakup wyższej klasy wariantu z większą pamięcią wewnętrzną i pamięcią RAM jest po prostu nieosiągalny dla większości klientów. Na szczęście jest jeszcze wyjście i nie martw się, nie zmuszę Cię do usunięcia gry, w którą nie grałeś od roku (ale powinieneś dać sobie z tym spokój). Rozwiązaniem Twoich problemów jest przejście na aplikacje internetowe.

Deweloperzy i firmy od zeszłego roku agresywnie wypierają te technologie w stosunku do natywnych. Dzieje się tak głównie ze względu na ich wszechobecną charakterystykę oraz fakt, że działają w przeglądarce, dzięki czemu programiści nie muszą tworzyć oddzielnych aplikacji dla wszystkich platform. Jednak w przeciwieństwie do wcześniejszych aplikacji internetowych przeszły długą drogę i nie trzeba iść na żadne kompromisy, aby dokonać zmiany, zwłaszcza jeśli korzystasz z Androida.

Google uruchomiło kilka nowych interfejsów API, dzięki którym programiści mogą integrować widoki internetowe z rdzeniem urządzenia. Dzięki temu możesz monitorować ich użycie poprzez ustawienia telefonu, otwierać je w zupełnie innym oknie, wykonywać wiele zadań między nimi, pracować w trybie offline, uzyskiwać do nich dostęp poprzez szufladę programu uruchamiającego jak każdą inną normalną aplikację i otrzymywać lokalne powiadomienia. Zatytułowane „progresywne aplikacje internetowe” są obecnie w fazie beta i nie są dostępne w stabilnej wersji przeglądarki Google Chrome.

Czy zatem nadają się do użytku? W większości przypadków tak. Przez ostatnie dwa tygodnie żyję wyłącznie aplikacjami internetowymi. Oczywiście nie każda aplikacja ma odpowiednik w Internecie, ale z mojego doświadczenia wynika, że ​​udało mi się porzucić większość często używanych aplikacji natywnych, w tym Facebook, Twitter, Reddit i nie tylko. A jeśli wejdziesz do ustawień telefonu i sprawdzisz ich rozmiar, będzie to dość znaczące. Na przykład, Facebookoficjalna aplikacja i Messenger łącznie zużywają ponad 500 MB danych, a nawet więcej, jeśli masz mnóstwo pamięci podręcznej. Wręcz przeciwnie, jeśli przełączysz się na Facebookaplikacji internetowej, zajmie to około 100 KB. Zgadza się, przegapisz tylko około 10% funkcji (takich jak transmisja strumieniowa na żywo), i to tylko wtedy, gdy jesteś zapalonym użytkownikiem. Co więcej, jeśli masz stosunkowo słaby smartfon, który nie nadąża za Twoimi potrzebami, aplikacje internetowe są idealnym rozwiązaniem. Wymagają znikomej mocy i nie obciążają telefonu w tle. Potrzebujesz tylko przeglądarki i to wszystko.

Jak dodać progresywną aplikację internetową

OK, zdecydowałeś się opuścić obóz. Oto jak możesz zacząć

  • Aktualizacja GoogleChrome do wersji 57.
  • Małe wyjaśnienie: powodem preferowania przeglądarki Chrome 57 jest to, że obsługuje ona progresywne aplikacje internetowe, dlatego jeśli programista zaktualizował swoją witrynę, aplikacja zostanie zainstalowana tak samo jak każda inna aplikacja natywna. Z pewnością możesz korzystać z aplikacji internetowych w starszych wersjach aplikacji Chrome, ale doświadczenie będzie nieco niestosowne. Wybór progresywnych aplikacji internetowych jest obecnie dość ograniczony, ale spodziewamy się, że wkrótce dołączą do nich inne zespoły.
  • Dodajmy teraz aplikację internetową. Weźmiemy Twitter dla tego demo. Aby rozpocząć, załaduj mobile.twitter.com w przeglądarce Chrome.
  • Po otwarciu dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu i dotknij „dodaj do ekranu głównego”. Przejdź przez proces instalacji i gotowe!
 • Możesz sprawdzić dane Twitter uwzględnia w ustawieniach i uruchamia go ze szuflady aplikacji.
 • Jeśli aplikacja internetowa nie jest progresywna, zostanie dodana do ekranu głównego niczym łącze internetowe, ale nadal będzie można z niej korzystać. Powiedzmy, że ładujesz go po raz pierwszy Facebookotrzymasz także powiadomienie o włączeniu powiadomień. Kliknij tak, jeśli chcesz.
 • To wszystkie aplikacje, które są zgodne z nowymi wytycznymi Google. Niektóre z najlepszych to Flipkart, Telegram, Twitteri Flipboard.

Google wiele wysiłku włożył w technologie internetowe, takie jak system operacyjny Chrome OS. Ciekawie będzie zobaczyć, jak aplikacje na smartfony będą się rozwijać w przyszłości.

Na razie to wszystko, co musisz wiedzieć o przejściu na aplikacje internetowe. Przejdź dalej, zaoszczędź trochę miejsca i korzystaj z przeglądarki. Daj nam znać w sekcji komentarzy, jeśli coś przeoczyliśmy lub utknąłeś na konkretnym kroku.