Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Przejście z jednego systemu CMS na inny może spowodować większe opóźnienia w ponownej ocenie witryny

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Przejście z jednego systemu CMS na inny może spowodować większe opóźnienia w ponownej ocenie witryny

Specjalista ds. SEO był zaniepokojony przeprowadzoną przez niego migracją witryny. Przeprowadzili migrację do CMS i całkowicie zmienili wszystkie swoje adresy URL.

Wprowadzili zmiany w strukturze adresów URL itp., wykonali wszystkie wymagane przekierowania 301 na nowe adresy URL i poprawili wszystkie techniczne aspekty witryny.

Odkryli jednak, że ruch znacznie spadł natychmiast po zmianie adresu URL.

John wyjaśnił, że kiedy jedna domena jest przenoszona do drugiej, Google bardzo łatwo przenosi wszystko do nowej domeny.

Jeśli jednak zmienisz wszystkie adresy URL w witrynie, przetwarzanie zajmie więcej czasu. Dzieje się tak, ponieważ przy wszystkich zmianach adresu URL Google nie może przenieść całej witryny w jednym kierunku.

Zamiast tego Google musi najpierw przetworzyć całą witrynę i poznać dokładny kontekst wszystkich stron w witrynie.

Może to zająć sporo czasu.

Jest prawdopodobne, że w tym okresie zmian zaobserwujesz wahania w rankingu. Możliwe jest również, że okres napływu może trwać dłużej.

To jest problem ze zmianą całego CMS-a. Często systemy CMS mają określone atrybuty, które są usuwane – lub w inny sposób – w wyniku takiej migracji do nowego CMS.

Na przykład z WordPressa na Drupala.

Dotyczy to również wielu kwestii związanych z linkowaniem wewnętrznym. Rzeczy takie jak zmiana projektu stron, zmiana wewnętrznych adresów URL i inne.

Wszystkie tego typu zmiany mogą spowodować znaczny ranking i w rezultacie spadek ruchu.

Co więcej, z powodu tych zmian możliwe jest, że ostateczny stan Twojej witryny będzie gorszy niż wcześniej, i dlatego straciła ona wiele z tych rankingów.

Ważne jest, aby zrozumieć różnice między starszą wersją witryny a nową wersją, aby móc wprowadzić niezbędne zmiany.

Niestety, czekanie na to, co się stanie, jest częścią tej pracy i trzeba to zrobić, aby zobaczyć, jaki wpływ wystąpi, gdy tego typu zmiany wejdą w pełni w życie.

Dzieje się to mniej więcej w 32:45 minucie filmu.

Szukasz lepszego sposobu na przeprowadzanie audytów SEO? Nasz najlepszy szablon audytu SEO może być właśnie dla Ciebie!

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Specjalista SEO (przesłane pytanie) 32:45
Kilka miesięcy temu przeprowadziliśmy migrację CMS i całkowicie zmieniliśmy strukturę naszych adresów URL. Wszystkie nasze adresy URL wykonują przekierowania 301 na nowe adresy, a także poprawiliśmy wskaźniki techniczne. Potem zdaliśmy sobie sprawę, że nasz ruch organiczny znacznie spadł i czy zaraz po zmianie adresów URL powinniśmy się tego spodziewać? Jaki czas to zajmuje?

Jana (odpowiedź) 33:11
Kiedy więc przenosisz się z jednej domeny do drugiej, bardzo łatwo jest nam po prostu przenieść wszystko z tej domeny do nowej. W wielu przypadkach jest to coś, co można przetworzyć w ciągu około tygodnia. Jeśli jednak zmienisz wewnętrzne adresy URL w swojej witrynie, zajmie to sporo czasu. Ponieważ zasadniczo nie możemy po prostu przenieść całej witryny w jednym kierunku, musimy niemal przetworzyć całą witrynę i najpierw zrozumieć kontekst wszystkich stron w witrynie.

A to może zająć znaczną ilość czasu. W tym czasie prawie na pewno zauważysz wahania. Więc moim skromnym zdaniem będzie tak, że na pewno zobaczysz tam co najmniej miesięczne wahania. Być może nawet dłużej, zwłaszcza jeśli jest to większa zmiana w samej witrynie. Inną rzeczą jest to, że kiedy zmieniasz swój CMS, często zmieniają się także rzeczy związane z CMS. Dotyczy to na przykład wielu kwestii związanych z linkowaniem wewnętrznym, a także w wielu przypadkach także strukturą stron.

Zmiana tych wszystkich rzeczy może również skutkować wahaniami, może być tak, że stan końcowy będzie wyższy lub lepszy niż poprzednio. Może się również zdarzyć, że stan końcowy będzie słabszy, słabszy niż wcześniej. A więc jest to coś, co wymaga zmiany CMS-a i zmiany wszystkich wewnętrznych linków w witrynie, zmiany wewnętrznych adresów URL w witrynie i zmiany projektu tych stron. Są to wszystkie indywidualne rzeczy, które mogą powodować wahania i mogą powodować spadki, a może nawet wzrosty w miarę upływu czasu.

Ale zrobienie tego wszystkiego razem oznacza, że ​​przez jakiś czas będzie bałagan. Z jednej strony jest to więc coś, co niemal trzeba zrobić, czekając na rozwój wypadków. Ale jednocześnie radziłbym również, naprawdę, z technicznego punktu widzenia, spróbować zrozumieć wszystkie różnice między nową wersją Twojej witryny a starą i spróbować dowiedzieć się, które z tych zmian są lepsze i które z tych zmian mogą być gorsze, w jakich rzeczach warto uporządkować. Archive.org to świetny sposób, aby spojrzeć na swoją witrynę internetową, trochę w przeszłość.

Wykorzystałbym to, aby dowiedzieć się, jak wszystko wyglądało wcześniej, jak skonfigurowano wewnętrzne linkowanie, jakie były teksty zakotwiczone, jakie nagłówki, jaki rodzaj tekstu i tak dalej. Inną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę w przypadku tego rodzaju migracji, jest to, że często osadzona jest treść, o której nie myślisz bezpośrednio, ponieważ nie jest to strona HTML. Bardzo powszechnym rozwiązaniem są obrazy.

A jeśli nie przekierujesz adresów URL starych obrazów, będziemy musieli je w pewnym sensie przetworzyć ponownie i znaleźć na nowo, ponieważ nie mamy takiego połączenia między starymi obrazami i nowymi. Jeśli więc Twoja witryna generowała duży ruch związany z wyszukiwaniem obrazów, może to również mieć znaczący wpływ, a ustawienie tych przekierowań prawdopodobnie nadal ma sens. Nawet jeśli przeprowadziłeś się po, nie wiem, po miesiącu. Nie wiem, jaki był tutaj moment.