Przeszukiwanie Google przez filtrowanie pojedynczych domen

Przeszukiwanie Google przez filtrowanie pojedynczych domen 1

Czy denerwują Cię wszystkie dodatkowe sugestie, które pojawiają się podczas wyszukiwania w Google? Możesz chcieć, aby Twoje wyszukiwanie obejmowało tylko niektóre domeny lub wykluczało niektóre witryny, które już widziałeś. Google pozwala na oba te działania. Możesz filtrować pojedyncze ogólne wyszukiwanie według domeny, zmniejszając liczbę otrzymywanych odpowiedzi, dzięki czemu wyszukiwanie jest dokładniejsze. Możesz nawet spersonalizować swoją wyszukiwarkę (swoje konto Google), aby każde wyszukiwanie było filtrowane według witryn, które robisz lub których nie chcesz widzieć.

Opcje filtru wyszukiwania Google

Istnieją dwa sposoby zakończenia pojedynczego wyszukiwania Google, które filtruje wyniki na podstawie jednej określonej witryny. Pierwszym i najprostszym jest wykonaniezaawansowane wyszukiwanie.

Zaawansowane wyszukiwania

Aby przejść do strony wyszukiwania zaawansowanego, wystarczy wpisać wyszukiwanie zaawansowane w pasku wyszukiwania Google. Tam możesz użyć pola witryny lub domeny, aby zawęzić wyniki i sprawdzić tylko domenę wpisaną w polu. Na przykład, gdybym szukał konkretnej gry wideo na sprzedaż, mógłbym dokonać następujących wyborów:

Znajdź strony z tymi wszystkimi słowami: Rośliny kontra Zombie
Następnie zawęź wyniki według języka: angielski
Witryna lub domena:www.amazon.com

To wyszukiwanie spowoduje włączenie dowolnej angielskiej wersji Plants vs. Zombies Amazon. Chociaż używaszZaawansowane wyszukiwanie w Googlestrona to najprostszy sposób na filtrowanie wyników w celu wyświetlenia tylko jednej określonej witryny. Wadą jest to, że nie można użyć strony do wykluczenia witryn z wyszukiwania.

Określone wyszukiwania

Drugim sposobem filtrowania wyszukiwania według nazwy domeny jest wprowadzenie określonych parametrów wyszukiwania w ogólnym pasku wyszukiwania Google. Chociaż nieco trudniejsze, daje większą elastyczność. Na przykład, gdybym chciał poszukać cytrusów Amazon, Wpisałbym następujące: citrus zester + site: amazon.com

Moje wyniki byłyby ograniczone do skórki cytrusów dostępnych przez Amazon (Wyszukiwarka Google). Jeśli chcę kupić ten sam cytrusowyester z dowolnego miejsca, ale Amazon, Wpisałbym to: citrus zester -site: amazon.com

Moje wyniki dają mi teraz opcje ze wszystkich rodzajów stron internetowych, z których żadna nie jest Amazon. Filtrowanie wyników według nazwy domeny w ten sposób jest bardziej wymagające, ponieważ interpunkcja ma duży wpływ na to, czy wyszukiwanie będzie działać. Wyszukiwarka Googles zazwyczaj nie rozpoznaje interpunkcji, która nie działa jako operator wyszukiwania (np. @, +, – itp.). Dodanie lub pominięcie spacji może zwrócić zero wyników wyszukiwania.

Na przykład, jeśli próbujesz wykluczyć domenę z wyszukiwania i nie dołączasz spacji między szukanym elementem (cytrusowyester) a witryną, którą chcesz wykluczyć (-site: amazon.com), twoje wyszukiwanie nie będzie praca.

Filtrowanie witryn na stałe

Czy istnieją określone witryny, których nigdy nie chcesz uwzględniać w swoich wynikach? WedługWsparcie Google, możesz dostosować opcje wyszukiwania w Google Chrome, aby stworzyć własną wyszukiwarkę. To dostosowanie pozwoli Ci określić, które domeny powinny być uwzględnione lub wykluczone we wszystkich twoich wyszukiwaniach. TheWsparcie GoogleStrona zawiera następujące instrukcje krok po kroku, aby skonfigurować filtry domen:

Aby uwzględnić określone strony internetowe:

  Odpanel sterowaniawybierz wyszukiwarkę, którą chcesz edytować.
  KliknijUstawiaćz menu po lewej stronie.
  wPodstawytab, podWitryny do przeszukania, KliknijDodaj.
  Wprowadź adres URL, który chcesz dodać, i wybierz, czy chcesz uwzględnić strony, które pasują, czy tylko te konkretną stronę.
  KliknijZapisać.

Aby wykluczyć określone witryny:

  Odpanel sterowaniawybierz wyszukiwarkę, którą chcesz edytować.
  KliknijUstawiaćz menu po lewej stronie.
  wPodstawykliknij kartęzaawansowanepodWitryny do przeszukaniarozwinąćWitryny do wykluczeniaSekcja.
  KliknijDodajpodWitryny do wykluczenia.

  Wprowadź adres URL, który chcesz wykluczyć, i wybierz, czy chcesz uwzględnić strony, które pasują, czy tylko te określone.
  KliknijZapisać.

Bez względu na wybraną metodę filtrowanie wyników wyszukiwania Google według nazwy domeny zwiększa dokładność wyszukiwania, oszczędzając czas i frustrację.