Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Przewodnik, jak zapobiegać obniżeniu rangi łącza

Kilka tygodni temu ranking linków niektórych stron mojej witryny spadł Google. Mimo że zajmuję się zawodowo SEO od siedmiu lat, znalezienie przyczyny problemu było trudne, ponieważ w złożonym świecie optymalizacji witryn (SEO) istnieje wiele przyczyn, które mogą obniżyć ranking linków. W rezultacie zdecydowałem się przez cały dzień badać i studiować techniczne SEO. Wreszcie, oprócz znalezienia przyczyny problemów z moją osobistą witryną, przygotowałem artykuł będący kompleksowym przewodnikiem, który pomoże określić przyczynę spadku rankingu witryny i podzielę się nim z wami, drodzy. Jeśli napotkasz problem podobny do mojego, rozwiąż go łatwo.

Jakie są przyczyny spadku pozycji serwisu?

Jednym z głównych i najczęstszych problemów, z jakimi borykają się po pewnym czasie właściciele witryn, jest spadek pozycji witryny w wyszukiwarkach. Utrata rankingu witryny jest rozczarowująca, jeśli prowadzisz sprzedaż online za pośrednictwem swojej witryny. Szkodzi to również Twojej firmie i zmniejsza Twoje dochody. Poniżej wyjaśnimy przyczyny, które obniżają ranking Twojej witryny.

Upewnij się, że ranga linku spadła.

Przed podjęciem działań upewnij się, że pozycja żądanej strony spadła, ponieważ czasami narzędzie do śledzenia rankingu może nie działać poprawnie lub obniżenie poziomu linku to tylko część eksperymentów Google. Z drugiej strony spadek ratingu w okresie wakacji jest zjawiskiem normalnym. Aby mieć pewność i świadomość rankingu linków, spróbuj sprawdzić ranking stron z tygodnia na tydzień i dowiedzieć się, ile kliknięć i wyświetleń. Nie przejmuj się spadkiem rangi, rozważając jej obniżenie, ale liczba kliknięć i ruch w witrynie jest wysoki.

Czy Google zaktualizowało swoje algorytmy?

Google codziennie ulepsza swoje algorytmy i zwykle robi to w tajemnicy. Na szczęście wśród ekspertów SEO istnieje sojusz, dzięki któremu zmiany Google są szybko identyfikowane i przekazywane wszystkim. Dlatego radzę Ci znaleźć wielu znajomych wśród ekspertów SEO, abyś mógł dowiedzieć się o najmniejszej taktyce Google, w jakim celu zmieniono algorytm Google i jakie są ich możliwości, ponieważ gdy Google aktualizuje swoje algorytmy, lub Tworzy nowy algorytm, wszystkie działania SEO muszą opierać się na nowych zmianach. W przeciwnym razie wzrost rangi i sukces nie zostaną osiągnięte, dlatego zawsze należy przyjąć odpowiednią strategię, aby zapobiec obniżeniu rangi łącza.

Czy w Twojej witrynie brakuje linku?

Bardzo przydatne jest skorzystanie z oprogramowania typu Ahrefs czy Majestic, które dostarczają codzienny raport o utracie linku na stronach serwisu. To oprogramowanie ostrzeże, jeśli łącze będzie zawierało problem lub zostanie obniżone. Za pomocą tego narzędzia możesz odbudować link lub utworzyć link zwrotny, ponieważ czasami podczas aktualizacji witryny niektóre strony mogą przypadkowo napotkać problemy. A ty pozostajesz tego nieświadomy.

Czy wprowadziłeś jakieś zmiany na żądanej stronie?

Nigdy nie zmieniaj adresu URL stron, ponieważ jest to uznawane za akt urodzenia umożliwiający wprowadzenie Twoich stron do wyszukiwarek. Nowy adres URL oznacza nową stronę, nawet jeśli mają tę samą treść, więc jeśli tak się stanie, odwróć lub przekieruj adres URL. Należy również pamiętać, że słowo kluczowe indeks nie zostało usunięte z tytułu, metaopisu, H1 i H2 ani nie zostało użyte w niewielkiej liczbie. Sprawdź w Google Search Console swoje serwery, aby upewnić się, że Google może przetworzyć Twoją witrynę.

Informacje zwrotne od użytkowników Google będą miały wpływ na ustalenie rankingu

Google jest robotem, dlatego stosuje ranking na podstawie liczby kliknięć lub osób odwiedzających witrynę. Jeśli masz obniżoną ocenę, sprawdź, czy żądana strona ładuje się użytkownikom powoli. Czy stworzona treść jest długa i nudna, a może zmieniłeś tytuł strony?

Czy twoi konkurenci poczynili postępy?

Czasami spadek rankingu witryny nie jest spowodowany popełnieniem błędu. Mimo to Twoja konkurencja mogła stać się silniejsza, więc spróbuj podążać za konkurencją, korzystając z oprogramowania do analizy pozycji witryny, takiego jak Versionista lub Wayback Machine. Zapraszamy do zapoznania się z ich postępem i zmianami. To działanie ułatwi Ci poznanie korzyści, w które włożyli dużo czasu i energii, dlatego zawsze szanuj swoich konkurentów, ale idź wyżej od nich.

Metody zapobiegania degradacji witryny

Biorąc pod uwagę pozycję witryny wśród wyszukiwarek i zmianę rankingu witryn w niektórych okresach, w tym artykule przedstawiamy Państwu sposoby zapobiegania obniżeniu rankingu witryny.

Różnorodność linków przychodzących

Wyszukiwarki to jedno z najlepszych miejsc, w których Twoi klienci mogą znaleźć Twoją witrynę, ale same wyszukiwarki nie wystarczą. Możesz zwiększyć swoją pozycję w wyszukiwarkach, wprowadzając i reklamując się na innych stronach, oprócz nowych gości z innych witryn. Ulepsz Nie zapominaj, że jednym z parametrów wpływających na Twoją pozycję w rankingu jest liczba linków do Twojej witryny z innych witryn.

Dostarczaj wartościowe treści

Kolejną rzeczą, która zapobiegnie spadkowi rankingu Twojej witryny, jest tworzenie wysokiej jakości treści i regularne publikowanie ich w witrynie. Zwiększy to liczbę kliknięć na Twojej stronie.

Użyj odpowiedniej nazwy domeny.

Większość osób podczas bezpośrednich wywiadów na stronie internetowej wprowadza krótkie imiona, a słuchacze z łatwością zapamiętują łatwe i krótkie imiona. Dlatego używanie łatwych i krótkich nazw jest na Twoją korzyść.

Teraz wiesz, co robić.

Załóżmy, że nadal martwisz się utratą rankingu linków na swoich stronach. Warto w takim wypadku pamiętać, że działania SEO to cierpliwość i nieustanny wysiłek. Porażka też jest tego częścią. Mimo to ciągłe uczenie się technik SEO może przezwyciężyć niepowodzenia i osiągnąć pożądaną pozycję. Kiedy ranking Twojego linku spada, najważniejszym i najskuteczniejszym działaniem jest najpierw opisanie i wyjaśnienie przyczyny spadku rangi, a po zidentyfikowaniu przyczyny sporządzenie odpowiedniego planu rozwiązania problemu. W ten sposób ten artykuł może zaoferować podstawowe rozwiązania.

Pobierz motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumkurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie SamsungaPobieranie premium motywów WordPressdarmowy kurs Udemy do pobrania